השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לבצע עקירה, עיגון שתלים דנטליים בלסת והלבשת גשר זמני באמצעות טכנולוגיית תכנון ממוחשבת וייצור מדויק של שתלים מותאמים אישית, המותקנים לרוב באותו יום. הליך זה מתאים למטופלים בריאים בני 18 ומעלה שעומדים בקריטריונים מתאימים.

אנשים רבים הסובלים מחוסר במערכת שיניים מלאה או חלקית זקוקים להשתלת שיניים לעיתים נרתעים מתהליך ארוך ורצוף כאבים. מצב זה יוצר אי נעימות, סבל וכאב ואף משפיע על מבנה הפנים. באופן טבעי הדבר גורם לירידה בביטחון העצמי ופוגע באיכות החיים. אך זו לא גזרת גורל, אם זה מצבך אנו ממליצים לך לשקול השתלת שיניים ביום אחד בלבד!

מהי השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד הפכה לפופולארית בשנים האחרונות. הטיפול נועד לצורך שיחזור אובדן של שן טבעית ומהווה פתרון מודרני ומתקדם להשלמת חוסר של שיניים. הוא מספק פתרונות אסתטיים ופונקציונליים והוא החלופה האידיאלית ביותר למערכת השיניים התותבות אשר גרמה לחוסר נוחות ולאי נעימות רבה.

הודות להתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים פרוצדורות רפואיות הופכות לקצרות ופשוטות יותר. מדובר בטיפול להתקנת שתלים דנטליים ביום אחד במהלכו מתבצעת עקירה, השתלת עצם, התקנת שתלים דנטליים ושיקום זמני בכך, מהווה תחליף מודרני להליך השתלת שיניים המסורתי המורכב משלבי טיפול שונים וכרוך בהמתנה וזמן ארוך עד לשיקום הקבוע. 

שיקום פה מלא באמצעות כתרי זירקוניה וציפוי חסרינה

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

תוכן עניינים

מי מתאים לטיפול השתלות שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה למטופלים בעלי איכות עצם מתאימה, אשר עברו את כל הבדיקות הנדרשות על ידי רופא שיניים מיומן העוסק בתחום שיקום הפה, ונמצאו מתאימים לטיפול מסוג זה. מטופלים שמצבם הבריאותי מאפשר לעבור טיפול השתלת שיניים ביום אחד. כלומר מטופלים אשר לא סובלים ממחלות כמו סוכרת או מחלות חניכיים פעילות ומטופלים שלא סובלים מחריקת שיניים חמורה או מעשנים כבדים.

הליך השתלת שיניים ביום אחד

על מנת שיהיה ניתן להבין את המשמעות של השתלת שיניים ביום אחד, יש להבין תחילה מהי השתלת שיניים. השתלות שיניים הם פתרון קבוע לאובדן שיניים. איבוד שיניים קורה מסיבות רבות: עששת, מחלות חניכיים, חבלות שנגרמו לשיניים, סדקים בשורש השן ועוד. בתהליך רגיל של השתלת שיניים, מחדירים את השתל הדנטלי ללסת, וממתינים עד לריפוי מלא והיקלטות של השתל. 

זמן ההמתנה עשוי להמשך בין חודשיים לארבעה חודשים בממוצע. השתל הדנטלי הוא למעשה בורג טיטניום אשר מבריגים ללסת והוא מהווה תחליף לשורש השן. לאחר תקופת ההמתנה חושפים את השתל ומתקינים עליו כיפת טיטניום, ושוב ממתינים לריפוי. בשלב הסופי מתקינים את הכתר הקבוע. בעוד שהליך השתלת שיניים קלאסי אורך בין 6-9 חודשים, בשיטה של השתלת שיניים ביום מבצעים כבר באותו היום עקירות, החדרת שתלים והתקנה של גשר זמני. ניתוח שתלים ביום אחד מאפשר לצאת מהמרפאה עם פה חדש תוך זמן קצר. התקנתם של הכתרים הקבועים נעשית לאחר חודשיים עד ארבע חודשים.

השתלת שיניים ביום אחד מתבצעת באחת או בשילוב מהטכניקות הבאות:

השתלה מיידית 

השתלה מיידית היא פרוצדורה המתבצעת מיד לאחר העקירה במהלכה מותקן שתל דנטלי אל עצם הלסת באזור המכתשית הנוצרת במקום העקירה. למעשה מדובר בהליך כירורגי אחד המאגד את שני השלבים. שתל דנטלי עשוי מטיטניום ובעל פני שטח ייחודים הוא מהווה תחליף לשורש השן והיתרונות בהתקנתו בתום העקירה הם רבים:

 • צמצום משך הטיפול. חסכון וקיצור בזמן המתנה בין השלבים השונים של עקירה והשתלה.
 • הליך של ריפוי וקליטת השתל מתחיל מיד בתום הפרוצדורה.
 • תנאים טובים לקליטה מייטבית של השתל. מאחר ולא מתבצעת ספיגה מואצת של רקמת החניכיים והעצם, זאת להבדיל מטכניקה השתלה מאוחרת בה נדרשת תקופת המתנה של מספר חודשים לאחר עקירה עד למועד השתלה במהלכה מתרחשת ספיגה מואצת של העצם האלוואולרית.

חסרונות של השתלה מיידית:

 • אין אפשרות לבצע השתלה באזורים מזוהמים.
 • לעיתים קיים קושי במיקומו של השתל ובקבלת 'יציבות ראשונית' מספקת של השתל.

העמסה מיידית

העמסה מיידית – הליך בו השתלת שיניים מתבצעת ביום אחד והיא כוללת: עקירת שן, התקנת שתל, בניית עצם והרכבת שיקום זמני הכולל מבנה וכתר זמני. צמצום הפרוצדורה לכדי טיפול אחד מונעת את הצורך העתידי בפעולות כירורגיות נוספות כגון: חשיפת שתל. היתרון הבולט בהעמסה מיידית הוא שיקום זמני מיידי שאינו נשלף מהפה, הוא נועד לספק פתרון אסתטי ופונקציונלי. העמסה מיידית תתאפשר במידה ומשיגים יציבות ראשונית של השתל בעצם הלסת. יש להמנע מביצוע העמסה מיידית במתרפאים הסובלים ממחלות כרונית הפוגעות בצפיפות העצם ובמתרפאים עם עצם לסת דלילה.

יתרונות העמסה מיידית:

 • קיצור משך הטיפולים.
 • קבלת תוצאות אסתטיות ופונקציונליות מייטביות ביום הטיפול.
 • מייתר את הצורך בשחזור נשלף (תותבת).
 • מפחית אטרופיה וספיגה של העצם האלוואולרית.
 • צמצום זיהומים, סבל וכאב.
 • מייתר את הצורך בפרוצדורות כירורגיות נוספות כגון: חשיפת שתל.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטת אול און 6

אול און 6 ALL ON שיטה ייחודית להשתלת שיניים המתבצעת ביום אחד בלבד במהלכה מותקנים שישה שתלים ייעודיים בזוית של עד 45 מעלות. מתאימה למטופלים מחוסרי שיניים בלסת שלמה ויתרונה הבולט הוא בכך שנחסך הצורך בטיפולים מקדימים ומורכבים כגון, השתלת עצם והרמת סינוס. הודות לטכניקה הייחודית מתאפשר ביצוע העמסה מיידית היות וששת השתלים יוצרים בסיס יציב ניתן להרכיב גשר שיניים זמני מוברג שאינו נשלף ולאחר קליטה מייטבית של השתלים כעבור 3-6 חודשים מתבצע השלב הסופי של הרכבת גשר שיניים קבוע.

קיימת שיטה נוספת הנקראת All on 4, אשר מבוססת על 4 שתלים במקום 6. באופן טיבעי שיטת אול און 6 מקטינה את העומס שנוצר על השתלים מאחר והוא מתפזר בין 6 שתלים ולא בין 4.

all-on-6

השתלת שיניים ממוחשבת

השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת השתלת שיניים ביום אחד. בזכות טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות ניתן להציג את הלסת בהדמיה תלת מימד המאפשרת תכנון של מיקום השתל לפי פרמטרים של גודל וצורה אמיתיים. תכנון המקרה נעשה באופן אינדיווידואלי ועל פי נתונים אישיים כל מטופל, מיוצר סד כירורגי ממוחשב באמצעותו מתבצעת התקנת השתלים באופן מדוייק ולא פולשני, ברוב המקרים לא מתבצע חיתוך חניכיים וללא תפרים. השיקום מתוכנן מראש לפי מיקום השתלים ומעוצב באמצעות מדפסות תלת מימד עוד טרם ביצוע ההשתלה. מותאמים כתרים דיגיטליים זמניים באופן מדוייק למיקום השתל המיועד ובהתאם למבנה הפה. בתוך שעות ספורות המטופל נהנה ממערכת שיניים בריאה, מתפקדת ואסתטית.


יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת

 • תכנה דיגיטלית מאפשרת תכנון מוקדם של תהליך השתלה והשיקום המותאם באופן אישי לכל מטופל על פי נתוניו.
 • תוצאה סופית של הטיפול ידועה מראש ! מביאה בחשבון את כל הפרמטרים הכירורגיים והשיקומיים.
 • סד כירורגי מאפשר התקנת שתלים מדוייקת בטכניקה זעירה ולא פולשנית לרוב ללא חיתוך וללא תפרים.
 • ההחלמה מהירה יותר והחשש להתפתחות זיהומים פוחת.
 • השתלת שיניים ממוחשבת תמיד משיגה תוצאות מדוייקות ואיכותיות יותר והצלחת הטיפול גבוהה.

 

שלבי הטיפול

שיקום הפה והשתלת שיניים ביום אחד בפרט, דורשים מיומנות מיוחדת, מאחר ומדובר בתהליכים מורכבים. הצלחת התהליך תלויה בניסיון של הרופא, וברמת המיומנות שלו. בשלב הראשון יבצע הרופא בדיקות על מנת לקבוע את התאמת המטופל להליך הרפואי. לאחר מכן תתבצע סריקה ממוחשבת של חלל הפה שתאסוף את כל הנתונים הנדרשים, אשר באמצעותם יחושבו: המידות, מיקומי השתלים ועיצובם. למעשה תבנה טיפול תוכנית מלאה, מותאמת אישית. בהתאם לתוכנית זו ייצרו את התחליפים המלאכותיים.
בשלבים הבאים יתבצע ניקוי יסודי של חלל הפה ועקירות במידת הצורך, ובשלב הסופי יתבצע הליך כירורגי של החדרת השתלים והתקנה של גשר זמני. לאחר כחודשיים יותקנו התחליפים המלאכותיים- הכתרים הקבועים.

יתרונות שיטת שתלים ביום אחד

 • היתרון העיקרי בשיטה של השתלות שיניים ביום אחד הוא זמן! באמצעות יום טיפולים אחד ניתן להשלים סידרת טיפולים שלמה, ולקבל תוצאה של פה בריא ואסטטי באופן מידי. תוכלו לחסוך את זמני ההחלמה הארוכים, את מספר הביקורים במרפאה ובעיקר את הקושי הנפשי בהתמודדות עם טיפולי שיניים.
 • מלבד אלו, במקרים של חוסר עצם, נדרש מספר קטן יותר של טיפולים להגדלת כמות העצם, מאחר ומדובר בפחות שתלים. כתוצאה מכך המטופלים חוסכים זמן יקר וכסף.
 • יתרון נוסף לשיטה זו הוא יציבות השתלים בעצם, אשר מעניקה תמיכה מרבית בשיניים.

שימו לב, מרפאות בעלות ציוד מתקדם יוכלו לבצע תכנון של השתלים באמצעות מחשב, ובכך לייצר עבורכם את התוכנית המדויקת ביותר.

לפני שיקום פה מלא על שתלים בשיטת אול און 6
אחרי שיקום פה מלא על שתלים בשיטת אול און 6

סיכונים וחסרונות

שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד. אנשים הסובלים ממחלות חניכיים, ומזיהומים באזורי השיניים החסרות, לא יכלו להנות מתהליך מהיר של השתלת שיניים ביום אחד. נוסף על כך במקרה שבו שתל אינו נקלט, גם אם מדובר בשתל אחד, לא יהיה ניתן להשלים את ההליך, וצריך יהיה לבצע את ההשתלה מחדש.

תזונה לאחר השתלת שיניים

לאחר השתלת שיניים חשוב מאד להקפיד על תזונה מתאימה, על מנת להביא להחלמה קלה ומהירה עד כמה שאפשר. ביממה הראשונה לאחר הטיפול יש להימנע ממשקאות חמים. בנוסף לזה מומלץ לצרוך מאכלים רכים ולהימנע ממאכלים קשים למשך מספר ימים, על מנת שלא ליצור לחץ על הלסת והשיניים.

השתלת שיניים ביום אחד – אתם שואלים, ד"ר צ'יפר עונה!

לפני תחילת הטיפול על הרופא לערוך בירור גופני ולברר האם המטופל סובל ממחלות, ואם כן מאילו מחלות, האם הוא נוטל תרופות באופן קבוע ומהן התרופות והאם הוא סובל מאלרגיות ומרגישויות שונות. בשלה הבא יבצע הרופא צילום פנוראמי ולאחר קבלת התוצאות הוא יתחיל בטיפול. לעתים, כאשר המטופל חולה במחלות כרוניות, יערב רופא השיניים את הרופא המטפל בחולה ויחד יחליטו על מהלך הטיפול.

כמו בכל הליך כירורגי גם בהשתלת שיניים ייתכנו תופעות לוואי כמו כאבים, דימומים ונפיחות. על תופעות אלו אפשר להתגבר באמצעות תרופות משככות כאבים, אנטיביוטיקה וחומרים נוגדי נפיחות. סיכונים משמעותיים, ונדירים, יותר הם פגיעה בעצב הלסת, פגיעה בכלי דם סמוכים או חוסר רגש באזורים הקרובים לאזור ההשתלה. 

סיכונים נוספים הם דימום בלתי נשלט או זיהום הנוצר מסביב לשתל בעת החדרת השתל או לאחר הטיפול כתוצאה מתחזוקה לקויה של היגיינת הפה לאחר הטיפול. רוב התופעות חולפות לבד כעבור מספר ימים. במקרים של דימומים וזיהומים קשים יאושפז המטופל ויקבל אנטיביוטיקה בעירוי.

כדי להימנע מהסיבוכים חשוב לבחור רופא שיניים מיומן ובעל מרפאה המקפידה על סטריליות ותנאי היגיינה מוקפדים.
רופא מיומן בעל ידע ובעל ניסיון ידע לבצע את תהליך ההשתלה בהצלחה, ללא טעויות, ללא סיבוכים וללא סיכונים.

השתלה דנטאלית אינה מתאימה לחולים במחלות ממאירות הנמצאים בעיצומו של טיפול כימותראפי. אם אתם עומדים לפני טיפול כימותראפי רצוי לבצע את השתלת השיניים לפני התחלת הטיפול. אם אי אפשר להמתין, יש לחכות עם ההשתלה עד לסיום השלב הפעיל של הטיפול הכימותרפי. לחולי סוכרת שאינם מאוזנים לא מומלץ לעבור טיפולי השתלות שיניים.

סוכרת שאינה מאוזנת עלולה לפגוע או לעכב את תהליך הריפוי לאחר ההשתלה. אצל חולים הנוטלים תרופות מקבוצת הביספוספונטים לטיפול באוסטיאופורוזיס עלולה להיווצר תופעת לוואי של נמק בלסתות המופיע לעתים כתוצאה מטיפול כירורגי. בהתאם להמלצת הרופא כדאי להפסיק את נטילת התרופה לפרק זמן מסוים לפני הטיפול כדי לאפשר לעצם להתאושש, לעבור את הטיפול, ורק לאחר שהשתל נקלט היטב בעצם הלסת, לחזור ולהמשיך ליטול את התרופה.

כאשר השתלת השיניים נעשית אצל רופא שיניים מנוסה ומיומן הצלחת ההשתלה כמעט מובטחת ועומדת על אחוזי הצלחה גבוהים,
בין תשעים ושישה אחוז לתשעים ושמונה אחוז, מלבד המצבים שבהם ידוע מראש שההשתלה עלולה להיכשל כמו במקרה של חולי סוכרת,
חולים שעוברים טיפולים כימותרפיים ועוד או גם בין מעשנים כבדים.

ככל שאיכות השתלים תהיה גבוהה יותר, ככל שהשתל יהיה עשוי מחומרים איכותיים יותר, כך סיכוי ההיקלטות של השתל יהיו גבוהים יותר והוא יהיה עמיד ויציב שנים רבות. הטיטניום והזירקוניה הם שני החומרים הנחשבים לחומרים הטובים ביותר מהם מייצרים שתלים. הגוף אינו מזהה את החומרים האלו כגוף זר, הוא אינו דוחה אותם והם לא גורמים לפגיעה במערכת החיסון או לאלרגיות שונות.

השתלים העשויים מזירקוניה יקרים יותר מאשר השתלים העשויים מטיטניום, אך יש להם יתרון, הם אסתטיים יותר. הזירקוניה אינה מתכת, ולכן היא מאפשרת מעבר של קרני אור והשתלים העשויים מזירקוניה אינם מקרינים על הלסת צבע אפרפר.

בשל המחיר הגבוה של שתלים העשויים מזירקוניה נוהגים להשתמש בהם בהשתלת שיניים קדמיות.אנחנו כאן כדי להחזיר לכם את החיוך בעזרת השתלת שיניים ביום אחד בשיטת אול און 6. החדרת שתל במיקום מדויק זה רק חלק ממה שגורם להצלחת הטיפול.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן