שיטת אול און פור - All on 4

שיטת All-on-4 המהפכנית תוכננה במיוחד עבור אנשים המחפשים פתרון אמין לשיניים חסרות, שיטת אול און פור תאפשר לכם לחזור לחייך בשמחה ובבטחה. באמצעות שיטת אול און 4, תוכלו להיפרד מאי הנוחות של שיניים תותבות נשלפות ולקבל סט קבוע של שיניים שנראות, מרגישות ומתפקדות בדיוק כמו שיניים טבעיות.

גם מי שעד היום לא היה מוגדר כמתאים להשתלת שיניים, יכול מהיום לעבור השתלת שיניים מהפכנית בשיטת אול און 4. שיטה זו מבוססת על ארבעה שתלים בלבד ומיועדת גם לאנשים חסרי עצם שעד היום לא יכלו לבצע השתלת שיניים או היו צריכים לעבור טיפולים מורכבים כמו עיבוי עצם או הרמת סינוס לפני ההשתלה.

הגישה המסורתית

בגישה המסורתית של השתלת שיניים מבצעים עקירות שיניים, וברוב המקרים גם השתלת עצם, כאשר יש חוסר בחומר גרמ י(בכ- 60% מהמקרים בלסת העליונה יש צורך ב"הרמת סינוס" – פעולה שנועדה להגדיל את נפח העצם), מוסיפים עצם סינתטית או עצמית לאזור העומד לעבור השתלה. ממתינים 9-6 חודשים ולאחר מכן מתקינים 10-8 שתלים ללסת, שעליהם מרכיבים 14-12 כתרים.

הגישה המודרנית - אול און פור

בשיטה זו מבצעים את העקירות, את התקנת השתלים ואת הרכבת גשר השיניים ביום אחד בלבד. המתרפא יוצא מהמרפאה באותו היום עם שיניים קבועות בכל הפה. בשיתוף עם חברת השתלים האיכותית בעולם וממציאת השתל הדנטלי, Nobel, פיתח פרופ' מאלו (ממציא השיטה) שתל ייחודי שיכול לשאת מעמס מיידי – ארבעה שתלים שיישאו בעומס של 100% מכוחות הלעיסה. אפקט זה מאפשר התקנה של שתל שלא בזווית ישרה כמו השתלים הסטנדרטיים וגם העמסה מיידית שלו, בניגוד לשיטה הרווחת.

All on 4

תהליך טיפול אול און 4

השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4 כוללת מספר שלבים.

השלב הראשון הוא שלב התכנון והאבחון. לאחר שאבחון הרופא כי המטופל מתאים לשיטת ההשתלה, הוא יתכנן אותה באמצעות תוכנת מחשב. הרופא יכין סד מנחה שייבנה בהתאם לצילומי הרנטגן והסי. טי של הפה. באמצעות הסד יוכל הרופא לתכנן בדייקנות את מקום השתלים, את אורכם, את הקוטר ואת הזווית שבה הם יוחדרו אל הלסת.

השלב השני הוא שלב הניתוח – לעתים שלב זה יהיה כרוך בעקירת שיניים ובניתוח כירורגי לצורך מיקום השתלים בלסת. בשיטת אול און 4 יוכל המטופל כבר באותו היום לצאת מהמרפאהכשבפיו מערכת שיניים והוא יוכל לאכול, ללעוס ולחייך בפה מלא שיניים. מערכת השינים שאתה יצא המטופל לאחר הניתוח היא מערכת שיניים זמנית שתוחלף לאחר ריפוי המקום.

השלב השלישי מתבצע לאחר מספר שבועות. לאחר שהחלים המטופל מניתוחי ההשתלה, הוא יגיע אל מרפאת השיניים. רופא השיניים ירכיב על השתלים מערכת שיניים קבועה העשויה מחומרים איכותיים ועמידים למשך שנים רבות.

מה קורה אם אחד מארבעת השתלים נכשל, האם הכול קורס?

לא, מערכת השיניים יכולה להישאר יציבה לתקופה של ארבעה חודשים גם על שלושה שתלים. אם שתל נכשל, מתקינים במקומו שתל אחר ומוסיפים אותו למערכת השיניים. 

מה ההבדל בין שיטת אול 4 לשיטת אול און 6?

שיטות All-on-4 ו-All-on-6 הן שתי האפשרויות הפופולריות לשחזור שיניים מלא, אך הן שונות במספר השתלים הדנטליים המשמשים לתמיכה בשיניים התותבות. בעוד ששיטת All-on-4 משתמשת בארבעה שתלים הממוקמים בכל כל קשת, שיטת All-on-6 כוללת שימוש בשישה שתלים לכל קשת. הבדל זה במספר השתלים משפיע על חלוקת הכוחות והיציבות של השיניים התותבות. שיטת All-on-4 מתאימה למטופלים רבים ומציעה פתרון אמין וחסכוני, בעוד ששיטת All-on-6 עשויה להיות מומלצת לאנשים עם מצבי שיניים מורכבים יותר או למי שמחפש תמיכה ויציבות נוספת לתותבת שלהם. במרפאתינו אנו ממליצים על שיטת און אול סיקס שמספקת תמיכה טובה יותר לגשר.

אול און פור יתרונות וחסרונות

יתרונות

  1. סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר בעולם רפואת השיניים שיעור ההצלחה עומד על 98%! יש להדגיש כי נתונים אלה התקבלו ממקרים שבוצעו לפי הפרוטוקול המקורי של חברת Nobel ולא על פי תחליפי השיטה.
  2. אסתטיקה גבוהה ביותר, משום שהגשר מוברג על חניכיים מלאכותיות, כך שמתקבלת התאמה מושלמת בין החניכיים לשיניים.
  3. היא עשויה להתאים לחולים סיסטמיים, אפשר לבצע את השיטה במטופלים רבים הסובלים ממחלות כלליות קשות כגון מחלות לב-ריאה, יתר לחץ דם ועוד, שלא ניתן לבצע בהם הליכים כירורגיים מרובים, זאת משום שהחלק הכירורגי שבשיטה החדשנית קטן יחסית ומסתיים בטיפול אחד.
  4. פשוטה לתיקון, מרגע ההרכבה כל תיקון הוא פשוט: הרופא מבריג החוצה את הגשר,מתקן ומחזיר מייד, כלומר התיקון מהיר ועלותו נמוכה מאוד.
  5. זמן שרידות ארוך, אמנם ההיגיון אומר שעם עשרה שתלים הגשר יחזיק זמן רב, אך הוכח שאין הדבר כך. מחקרים רבים לאורך שנים מראים כי סיכויי השרידות של גשר שיניים בשיטת אול און פטר לאורך עשור הוא 93% נתון מדהים לכל הדעות.

חסרונות

  1. מיומנות טכנית גבוהה מאוד, על הרופא המטפל להיות רב ניסיון בהשתלות מסורתיות,בהשתלות עצם ובהרמות סינוס ולעבור השתלמות אצל פרופ' מאלו.
  2. מעבדה, כדי לייצר עבודת אול און פור מקורית, גם על הטכנאי לעבור השתלמות במעבדות בליסבון כדי לבצע כראוי את העבודה הטכנית, השונה במהותה מבניית גשר סטנדרטי.
  3. מקור לעומת תחליפים, כל העובדות לעיל רלוונטיות רק בביצוע אול און פור מקורי, כלומר לפי הפרוטוקול המקורי ועם שתלי Nobel והחלקים השיקומיים המיועדים לשיטה. למרבה הצער, מספר הרופאים העובדים כך נמוך ביותר.
  4. החלפת שיניים, בחלק קטן מהמקרים יש צורך להחליף את הגשר שהוברג ביום הניתוח בגשר חדש לאחר חצי שנה עד שנה, וזאת בשל שינויים החלים בעצם הלסת, אשר לא ניתן לצפות אותם במעמד הניתוח.
  5. המחיר של השתלות שיניים בשיטה אומנם זו גבוה, אך התוצאה מצדיקה את המחיר.

חשוב לדעת: שיטת אול און 4 אינה מתאימה לכל אחד. סיכויי הצלחת ההשתלה פוחתים מאוד אם, למשל, יש דלקות שיניים. גם בעיות בריאות נוספות עלולות לחבל בסיכויי ההצלחה. לפני שאתם מבצעים השתלת שיניים עליכם לשתף את הרופא בכל ההיסטוריה הרפואית כדי שהוא יחליט אם אתם מתאימים להשתלת שיניים בשיטת אול און פור.

 

השתלת שיניים בשיטת אול און פור – רק אצל ד"ר יהונתן צ'יפר!

טכנולוגיית השתלת שינים בשיטה החדשה מצריכה ידע רב. לא מספיק שהרופא יהיה בעל ידע וניסיון בתחום הכשרת השיניים, עליו לעבור הכשרה מיוחדת בשיטה זו. צוות הרופאים במרפאה מיומן. חדר הטיפולים סטרילי וכל המכשירים עוברים חיטוי ועיקור יסודיים.

אינספור לקוחות כבר נהנים מאיכות חיים חדשה, משיניים בריאות ומחיוך זוהר. צרו קשר, צוות המרפאה ממתין לכם.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן