שתלים דנטליים

הצלחת ההשתלה תלויה באיכות הטיפול!

שתלים דנטליים הם התשובה שהרפואה המודרנית מציעה לאנשים רבים אשר איבדו את שיניהם הטבעיות עקב בעיות בריאות, חבלות תאונות ועוד. שתל דנטאלי הוא הפתרון המאפשר לכל חסרי השיניים להמשיך ולתפקיד בפה בריא, אסתטי ומלא שיניים. ד"ר רונן בורדובסקי, יעזור לכם לשפר את איכות החיים. אל תהססו, צרו קשר עוד היום, כדי שכבר מחר תוכלו לתפקד וליהנות מפה מלא שיניים.

מהו שתל דנטלי?

שתלים דנטליים הם אחת מהמצאות החשובות ביותר בתחום רפואת השיניים. הם מחזירים לכל חסר שיניים את יכולות התפקוד של הפה, את כושר הלעיסה, את המראה האסתטי, את ההגייה הברורה ואת החיוך הזוהר.

שתל דנטלי הוא בורג טיטניום המוחדר לעצם הלסת ומחליף את שורש השן הטבעית. לשתלים הדנטליים יש שתי צורות נפוצות, שתלים בעלי צורה קונית ושתלים בעלי צורה צילנדרית. לכל צורה יש את היתרונות והחסרונות, רופא שיניים מקצועי ומיומן ידע לבחור עבורכם את הצורה המתאימה ביותר.

בישראל משתמשים בשלושה סוגים של שתלים. שתלים אמריקאים, שתלים אירופאים ושתלים ישראליים. חשוב לבחור שתל דנטלי בעל תו תקן. תו התקן מעיד כי השתלים עמדו בבדיקות מחמירות. יש תו תקן אמריקאי, תו תקן אירופאי ותו תקן ישראלי. כל תווי התקן הללו מקובלים בין רופאי השיניים. ככל שלשתל יש יותר תווי תקן והוא עמד בכל הבדיקות המחמירות הנדרשות לקבלת כל תו תקן, כך עולה איכותו.

שתלים דנטלים מחליפים בהצלחה שיניים תותבות. הם מותאמים באופן מושלם לחלל הפה של המטופל ומתפקדים כשיניים טבעיות.
אחוזי ההצלחה של השימוש בשתלים הדנטליים גבוהים מאוד ועומדים על כתשעים עד תשעים וחמישה אחוזים. נתוני הסטטיסטיקה מעידים כי השתלים מחזיקים מעמד מעל לעשרים שנה.
לא כל אחד מתאים להשתלת שיניים. חולי סוכרת, חולי סרטן, חולים כרונים הנוטלים באופן קבוע סטרואידים, חולי לב המקבלים טיפול באמצעות נוגדני קרישה, מעשנים כבדים ובעלי עצם שאינה מתאימה להשתלה, לא יומלצו על ידי הרופאים כמועמדים להשתלת שיניים.

לאחר האבחון יבחר הרופא את סוג השתל המתאים ויחדיר אותו אל עצם הלסת. החדרת השתל נעשית באמצעות ניתוח כירורגי ובהרדמה מקומית. בדרך כלל נהוג להמתין מספר שבועות עד אשר ייקלט השתל בלסת, ורק אז יבנה הרופא את המבנה ויניח עליו את הכתר.

שתלים דנטליים

מחקרים חדשים הראו כי אפשר לבצע את כל ההליך של השתלת השיניים ביום אחד החל מהחדרת השתל ועד הרכבת הכתר. רופא מקצועי ומיומן ידע להמליץ לכל מטופל על דרך הטיפול האטרקטיבית ביותר עבורו והאם הוא מתאים להשתלת שיניים ביום אחד.

שתלים דנטליים – סיכויים, סיכונים ותופעות לוואי

השתלת שתל דנטלי צוברת תאוצה בכל העולם ומחליפה בהצלחה גם את השיניים התותבות לבני גיל הזהב. אחוזי הצלחת הטיפול גבוהים מאוד ועולים כל הזמן.
תופעות הלוואי המלוות את הטיפול הם כאבים עמומים, נפיחות ואדמומיות. כל התופעות חולפות בדרך כלל כעבור עשרים וארבע שעות. אם תופעות הלוואי נמשכות זמן רב יותר ומלוות בכאבים, חשוב לדווח לרופא שביצע את ההשתלה ולהתייעץ אתו.

כדי ליהנות מפה בריא ומתפקוד מלא לאחר השתלת שיניים חשוב לשמור על היגיינת הפה ולבקר באופן סדיר במרפאת השיניים. רצוי גם להימנע מעישון. העישון, חשוב לדעת, עלול לקצר את משך חייהם של השתלים הדנטאליים מאחר והעישון עלול לפגוע באיברים שונים המצויים בחלל הפה.

לאחר השלת שתלים דנטאליים בלסת עלול להיגרם לכלי דם או לעצב כלשהו הפגיעה בעצב עלולה לגרום לאובדן תחושה באזור, קבועה או זמנית. זהו סיבוך נדיר העלול לקרות גם לאחר עקירת שן, טיפול שורש או כל טיפול חניכיים.

כמו בכל טיפול רפואי, כך גם בהשתלת שתלים דנטליים חשוב לבחור את הרופא הטוב ביותר. רופא מקצועי ומיומן ימנע כמעט לחלוטין את תופעות הלוואי ויפחית את הסיבוכים.
ד"ר רונן בורדובסקי וצוות המרפאה עוברים השתלמויות רבות בתחום. הם עושים שימוש בחומרים הטובים ביותר ובציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר. צרו קשר עם ד"ר בורדובסקי, כי עם שיניים לא משחקים!