כתר חרסינה

כתר חרסינה מחולל שינוי מהותי במראה האסתטי של הפה ומעניק חיוך זוהר ובריא. הכתר משמש תחליף לשן הטבעית, הוא מתפקד כשן טבעית ונראה כמותה. יש סוגים שונים של כתר חרסינה. כדי לבחור את הסוג המתאים ביותר ולהרכיב את הכתר במומחיות ובמיומנות יש צורך ברופא הטוב ביותר בתחום. צרו עוד היום קשר עם ד"ר רונן בורדובסקי וכבר מחר תוכלו לחייך בלי להתבייש.

כתר חרסינה – על סוגי הכתרים השונים

כתרי חרסינה מאוחים למתכת אלו כתרים העשויים ממתכת המצופה בחרסינה. המתכת משמשת כבסיס והחרסינה מעניקה את המראה האסתטי. יש סוגים שונים של מתכות כמו מתכת אצילה, מתכת לא אצילה ועוד.
כתרי חרסינה עם מתכת אצילה הם כתרים עשויים מסגסוגות של מתכות אצילות כמו זהב, פלטינה ופלדיום. כתרים המכילים מתכות לא אצילות עשויים מסגסוגות של מתכות המכילות כרום, ניקל וקובלט.
ככל שהמתכת אצילה יותר, כך היא עמידה יותר בפני השחרה וחמצון וסופחת הרבה פחות זיהומים, אם בכלל. הכתרים המכילים מתכות לא אצילות, זולים יותר, אך צבע המתכת עשוי להשתנות ולהקרין צבע כחלחל על החניכיים. נוסף על כך, כתרים אלו סופחים זיהומים העלולים לגרום לנסיגת חניכיים ולמחלות שונות.
אחד מכתרי החרסינה הנפוצים ביותר הוא כתר הזרקוניה הבנוי על בסיס זירקון אוקסיד. זירקון אוקסיד הוא חומר חזק ועמיד חומר שאינו מגרה את החניכיים ומתאים באופן מושלם לחלל הפה. היתרון הגדול של כתרי זרקוניה הוא בתוצאה האסתטית שלהם, וחסרונו הוא במחירו היקר. את כתרי הזרקוניה נוהגים להרכיב על השיניים הקדמיות כדי להעניק לפה מראה זוהר אסתטי.
כתר חרסינה על בסיס גלוונו הוא הכתר המדויק ביותר. זהו כתר בעל דפנות דקות במיוחד, ולכן הוא מעניק את המראה האסתטי הטוב ביותר. זהו כתר חזק המעניק לשן החדשה יציבות ומחזיק מעמד שנים ארוכות.

כתר חרסינה

כתר חרסינה – חמישה דברים שחשוב לדעת

הרכבת כתרים נחוצה במקרים של שבירה או שחיקה של השן המקורית, לאחר טיפול שורש, לאחר השתלת שתלים דנטאליים ובכל מצב שבו מעוניינים לכסות שן פגומה כמו שן בעלת צבע כהה או עם כתמים מכוערים.
לפני הרכבת הכתר על השן יש להשחיז את השן המקורית כדי לפנות מקום לכתר בחניכיים. את ההשחזה יש לבצע בדייקנות ובמיומנות כדי למזער את הפגיעה בשן המקורית.
לאחר תהליך ההשחזה מדביק הרופא את בכתר בדבק מיוחד, חזק ועמיד. כדי לוודא כי הכתר מתאים לחלל הפה יניח הרופא על הכתר יריעת מיוחדת ובה דיו ויבקש מהמטופל לסגור את הפה. הדיו יצבע את המקומות שבהם מתחכך הכתר עם השיניים, ובהתאם לכתמי הדיו, ישחיז הרופא את הכתר עד להתאמה מדויקת.
כתר חרסינה הוא הכתר הנפוץ ביותר. הוא חזק ועמיד ומעניק את המרב מבחינה אסתטית. כתרי החרסינה בוהקים בלובנם ומשתלבים היטב עם שאר השיניים אשר בפה.
הרכבת כתר חרסינה דורשת מיומנות ועבודת צוות עם טכנאי שיניים מקצועי. צרו קשר עם ד"ר רונן בורדובסקי כדי ליהנות מתפקוד מלא של הפה ומשיניים יפות וזוהרות.
צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות !