טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה עוזרים לנו להתגבר על הפחד מרופאי השיניים, נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כשמונים אחוז מהאוכלוסייה בישראל פוחדים מרופאי שיניים וכחמישה עשר אחוז מהם נמנעים מביקורים אצל רופאי שיניים. בשל החרדה והפחד מרופא השיניים הם דוחים את הטיפולים ומגיעים למצבים של הזנחה חריפה בשיניים, לפגיעה באיכות החיים ולעתים אף לבעיות רפואיות נוספות במערכות שונות בגוף. אם גם אתם נמנים על בעלי החרדה הדנטאלית החריפה, אתם לא חייבים לסבול. ד"ר רונן בורדובסקי מבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, אתם תירדמו ותעוררו לאיכות חיים חדשה.

לא חייבים לסבול בטיפול שיניים – אפשר גם אחרת!

טיפול שיניים בהרדמה מלאה הוא טיפול המתבצע בעזרת שני צוותים של רופאים. הצוות הראשון הוא צוות ההרדמה המורכב מרופא מרדים מאחיות ומסייעות אשר התמחו בטיפולי שיניים בהרדמה כללית, הצוות השני הוא צוות הרופאים הכולל מומחים שונים בהתאם לסוגי הטיפול הנדרשים.
טיפולי שיניים בהרדמה מאפשרים את כל סוגי הטיפולים, ניקוי אבנית, סתימות, טיפולי שורש, השתלות שיניים, הרמת סינוס ועוד. משך זמן הטיפול הממוצע הוא בערך כשש עד שבע שעות.
לפני תחילת הטיפול על המטופל לעבור סדרה של בדיקות כדי לאבחן אם הוא כשיר ומתאים לטיפולי שיניים בהרדמה. המטופל יישלח לסדרת בדיקות דם, לבדיקת א.ק. ג. ובדיקות נוספות לפי הצורך. הרופא המטפל יבחן את תוצאות הבדיקות ויקבל מידע על התרופות שאותן נוטל המטופל, וביחד עם הצוות יחליט האם המטופל מתאים לטיפולים בהרדמה כללית. לעתים יעשה הרופא שינויים במינוני התרופות שאותן נוטל המטופל כהכנה לניתוח ולעתים הוא יבקש מהמטופל לקחת אנטיביוטיקה מונעת וכו'.

למי מתאים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  • טיפולי שינים בהרדמה מלאה מתאימים למטופלים בעלי חרדה דנטאלית חריפה.
  • טיפול בהרדמה מתאים לאנשים עסוקים מאוד שאינם מצליחים להכניס מספר גבוה של פגישות עם רופא השיניים לשגרת חייהם העמוסה ומעוניינים לסיים את הטיפול במהירות.
  • טיפולים בהרדמה מתאימים גם לאנשים בעלי אלרגיה לחומרי הרדמה אשר אינה מאפשרת להם לעבור טיפול שיניים בהרדמה מקומית.
  • הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מבעיות שונות של פיגור או ממגבלות שונות והם אינם מסוגלים לשתף פעולה עם הרופא במהלך הטיפול.
  • טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים גם לילדים אשר אינם מסגלים לשבת בריכוז על כיסא הרופא זמן ארוך ותזוזות הגוף עלולות במהלך הטיפול לפגוע בגופם.
  • הטיפול מתאים גם למטופלים בעלי רפלקס הקאה מוגבר אשר אינו מאפשר להחדיר לפיהם מכשירי טיפול.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – ארבעה דברים שחשוב לדעת

לאחר הטיפול ייתכנו תופעות לוואי, אך הן תופעות קלות החולפות כעבור מספר ימים. ככל שהניתוח מורכב יותר, כך הצפי לתופעות לוואי גבוה יותר. תופעות הלוואי העלולות להיות הן כאבים, נפיחות ושטפי דם מקומיים. בכל מקרה שבו תופעות הלוואי אינן חולפות כעבור ארבעה או חמישה ימים או שהן חריפות מאוד, יש לפנות בדחיפות אל הרופא המטפל.
לאחר הטיפול יש להקפיד על כלכלה רכה ולא חמה במשך מספר ימים, לקחת תרופות כפי שרשם הרופא, כולל אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. בימים הראשונים לאחר הטיפול יש להימנע ממאמצים גופניים.

34

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יש לבצע רק במרפאות שיניים שקיבלו אישור ממשרד הבריאות ולוודא כי הרופא המטפל עבר הכשרה מיוחדת וקיבל אף הוא אישור ממשרד הבריאות. יש לוודא כי בזמן הטיפול יהיו במרפאה רופא מרדים, אחות מסייעת, מערכת אספקת חמצן ומכונת החייאה.
ציוד המרפאה חייב לכלול מכשיר ניטור ותרופות סותרות הרדמה. על הקיר במקום בולט יהיה מספר של אמבולנס לטיפול נמרץ למקרה חירום. על הרופא המטפל להיות מנוי בשירות האמבולנס למקרה חירום כדי לבצע בעת הצורך פינוי מיידי לבית החולים הקרוב.