השתלות שיניים בהרדמה מלאה

כיום, מטופלים רבים בוחרים לעבור השתלות שיניים בהרדמה מלאה כדי להימנע מתחושות של כאב, גירוי או חרדות בזמן הטיפול. סיבות רבות מניעות את המטופלים לבחור השתלת שיניים בהרדמה מלאה, יש הבוחרים בשיטה זו בשל רמת חרדה גבוהה מטיפולי שיניים,
יש מטופלים הסובלים מאלרגיה לחומרי ההרדמה המקומית ויש הסובלים ממגבלות כמו בעיות נפשיות, בעיות גופניות ועוד, מגבלות המונעות מהם אפשרות לשיתוף פעולה עם הרופא וישיבה ממושכת על כיסא הטיפולים. מתי מומלץ לבצע הרדמה מלאה, מי יכול לעבור השתלות שיניים בבהרדמה מלאה, מי רשאי לבצע את הטיפולים ועוד. התשובות לפניכם

מהן השיטות הנפוצות לביצוע הרדמה מלאה בהשתלות?

השתלות שיניים בהרדמה מלאה יכולות להתבצע באחת משתי השיטות הבאות, מתן חומרי הרדמה דרך דרכי הנשימה או במתן חומרי הרדמה דרך הווריד. במתן חומרי הרדמה דרך דרכי הנשימה ההרדמה נעשית באמצעות מסכה המכילה גז מרדים או על ידי החדרת הגז דרך צינור בקנה הנשימה. במתן חומרי הרדמה דרך הווריד ההרדמה מתבצעת באמצעות עירוי של חומרי הרדמה לווריד אשר נספגים במערכת הדם ובשומני הגוף של המטופל.

את ההרדמה מבצע רופא מרדים והוא זה הבוחר את שיטת ההרדמה המתאימה, את חומר ההרדמה ואת המינון בהתאם לגיל המטופל, למצבו הבריאותי, לרמת החרדה שלו ולנתונים נוספים. לפני ביצוע ההרדמה על המטופל לעבור בדיקות מתאימות כדי לבדוק את הכשירות שלו לעבור הליך של הרדמה כללית.

האם כל אחד יכול לעבור השתלות שיניים בהרדמה מלאה?

לא. רק מטופלים המוגדרים כבריאים יכולים לעבור הרדמה מלאה. מטופלים עם בעיות נשימה, מטופלים הסובלים מבעיות לב, נשים בהיריון או כל חולה אשר תהליך ההרדמה עלול לסכן את חייו לא מתאים להשתלת שיניים בהרדמה כללית. לפני כל החלטה על ביצוע הטיפול מתכנס צוות של מומחים מתוחמים שונים, רופא שיניים, רופא מרדים, קרדיולוג ועוד, בהתאם למצבו הגופני של המטופל, כדי לבחון האם מצבו הגופני של המטופל מאפשר את הטיפול.

מהן ההכנות הנדרשות לפני השתלת שיניים בהרדמה מלאה?

בשלב הראשון יתבקש המטופל לעבור סדרה של בדיקות כדי לקבוע את תוכנית הטיפול של השתלת השיניים. לאחר קביעת התוכנית ייפגש המטופל עם הרופא המרדים שיבחן את האנמנזה הרפואית ויורה על הבדיקות הרפואיות הנדרשות. לעתים שלב ההכנה לטיפול יהיה כרוך בשינוי המינונים של התרופות שאותן נוטל המטופל באופן קבוע, נטילה של אנטיביוטיקה מונעת, הקפדה על מנגנוני שליטה בדימום ועוד.

הנחיות לאחר הרדמה

השתלות שיניים המתבצעות באמצעות הרדמה מלאה אינן מסוכנות ומאפשרות למטופל לשוב לשגרה כעבור מספר ימים. בשל המעורבות של חומרי ההרדמה בתהליך הטיפול מומלץ לנוח מספר ימים עד שהגוף חוזר לפעילות הרגילה. יש להימנע מנהיגה, מעישון ומשתיית אלכוהול מספר ימים לאחר הטיפול וחשוב להקפיד על שתייה מרובה. רוב תופעות הלוואי לאחר טיפולים בהרדמה מלאה חולפות בתוך זמן קצר, אך אם אתם סובלים מהפרעות בקצב הלב, מלחץ דם נמוך, מבחילות והקאות רבות, מבלבול במשך כמה שבועות, מלחץ בלב ועוד, חשוב לפנות ולהתייעץ עם הרופא המטפל.

איזו מרפאה רשאית לבצע טיפולים בהרדמה מלאה?

החוק קובע כי רק מרפאות בעלות אישור מיוחד מטעם משרד הבריאות רשאיות לבצע השתלות שיניים בהרדמה מלאה. על המרפאה להיות מצוידת בציוד מיוחד כמו מכונת הנשמה וניטור רציף, מכשור למעקב אחרי קצב הלב, לחץ הדם וקצב הנשימה, דפיברילטור, מכשיר אק"ג וחדר התאוששות צמוד לחדר הטיפולים.ההרדמה מתבצעת על ידי רופא מרדים בעל תואר של מומחה להרדמה אשר חייב להיות נוכח במשך כל זמן הטיפול ובחדר ההתאוששות ולעקוב אחרי מצב המטופל ותגובות הגוף.

למידע נוסף השאירו פרטים

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן