הלבנת שיניים

מי לא חולם על חיוך זוהר כמו למשל החיוך של גו'ליה רוברטס? עד לא מזמן טיפול הלבנת שיניים היה נחשב כטיפול מותרות המיועד לעשירים בלבד.
הודות להתקדמות הטכנולוגיה, טיפול שיניים הפך להיות הליך פשוט, בטוח ומהיר, ויותר חשוב מזה, טיפול המתאים לכל כיס.
הדרך לחיוך בריא וזוהר עוברת במרפאתו של ד"ר רונן בורדובסקי. צרו קשר עם ד"ר בורדובסקי, כי לו יש את הידע ואת הכלים לעזור לכם!

מה גורם לשיניים לשנות את צבען

צבע השן מורכב משני אלמנטים, זגוגית השן ודנטין . הדנטין הוא השכבה הפנימית של השן וצבעו צהוב, זגוגית השן היא השכבה המצפה את הדנטין וצבעה לבן. ככל שזגוגית השן עבה יותר, כך הצבע הצהוב של שכבת הדנטין פחות חודר דרכה והשן נראית לבנה יותר.
גורמים נוספים כמו לכלוך חיצוני הנדבק אל השן , כתמי ניקוטין, כתמים הנוצרים משתיית משקאות כהים כמו קפה, תה, קוקה קולה ועוד משנים גם הם את צבע השן.
טיפולי שיניים, כמו למשל טיפול שורש ועוד, עלולים לצבוע את השן בגוון אפור בשל דליפת מרכיבים מהחומר הטיפולי אל רקמת כותרת השן.
חבלה דנטאלית הגורמת לקריעה של כלי דם קטנים בתוך השן עלולה לגרום להיווצרות של כתמים שחורים על השן.

מהן השיטות הנפוצות של הלבנת שיניים

הלבנת שיניים מתבצעת באמצעות חומרים כימיים , בדרך כלל על בסיס מי חמצן. את החומר מניחים על השן והוא חודר אל שכבת הדנטין דרך הנקבוביות המיקרוסקופיות אשר בשן. ככל שריכוז החומר גבוה יותר, כך החדירה אל שכבת הדנטין מתבצעת במהירות רבה יותר.
בהלבנת שיניים במרפאה מורחים את החומר על השיניים ובאמצעות נורת הלבנה בעלת אורך גל כחול מזרזים אל החדרת החומר אל השכבות העמוקות של השן. האור מפעיל את החומר וגורם לשיניים להלבין במהירות. הטיפול נמשך כשעה עד שעתיים והתוצאות נראות נהדר. אם יש כתמים עקשניים במיוחד, משלימים את הטיפול במרפאה בעזרת קשתיות הלבנה לטיפול ביתי.
הלבנת שינים ביתית היא הלבנה הנעשית בפיקוח ובהנחיית הרופא , מומחה בתחום הלבנת שיניים. בשיטה זו מתאים הרופא למטופל סד מיוחד ומספק לו את חומרי הלבנה. המטופל ממלא את הסד בחומרי ההלבנה ומניח אותו בפה על גבי השיניים למשך עשר שעות בממוצע, בדרך כלל בשעות הלילה. היתרון הגדול של שיטה זו הוא היכולת לשלוט בגוון ההלבנה. אם לא הצליח המטופל להגיע אל הגוון הרצוי, הוא יכול להמשיך בטיפול עד לקבלת הגוון הרצוי.

על הסיכויים ועל הסיכונים

סיכויי ההלבנה של השיניים הם גבוהים, אך הם משתנים ממטופל למטופל . שיניים בגווני הצהוב מגיבות, בדרך כלל, טוב יותר לטיפול מאשר שיניים אפורות או שיניים המוכתמות בפסים חומים.

11

תופעות הלוואי של הטיפול הן אלרגיות לחום או לקור ולאכילת מאכלים מתוקים. תופעת לוואי זו מופיעה אצל כשישים אחוז מהמטופלים וחולפת כעבור יום עד יומיים שמביצוע הטיפול. לעתים כאשר חומר ההלבנה בא במגע עם הרקמות, עלולות להיווצר שלפוחיות הנעלמות כעבור מספר שעות.
משך הזמן שבו נותרות השיניים לבנות ובוהקות תלוי באורח החיים של המטופל. הרגלים כמו עישון, שתייה מרובה של קפה, תה, קוקה קולה או יין עלולים לפגום בהלבנה לאורך זמן. הלבנת שיניים ממוצעת מחזיקה מעמד מספר שנים ואפשר לחזור על התהליך שנית.
לא כל טיפול מתאים לכל מטופל . חשוב לבחור רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון בתחום, שידע לבחור עבורכם את שיטת ההלבנה המתאימה ביותר. אין ספור אנשים כבר ביצעו הלבנת שיניים אצל ד"ר רונן בורדובסקי בהצלחה.
צרו קשר גם אתם וכבר מחר תתחילו לחייך בפה מלא חיוך זוהר ומפתה.
צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!