השתלת שיניים ביום אחד בשיטת אול און 6 (ALL ON SIX)

שיטת אול און 6 הינה השיטה המודרנית המתקדמת ביותר כיום להשתלת שיניים ביום אחד. השיטה מצליחה במדינות רבות ברחבי העולם וגם בישראל הודות ליתרונות רבים ומשמעותיים ביניהם: חיסכון של השתלות עצם מקדימות וטיפולים מורכבים, אחוזי הצלחה גבוהים ותוצאות טבעיות ומרשימות הנשמרות לאורך שנים רבות. אין יותר צורך לחכות חודשים ארוכים בטרם מרכיבים את הגשרים וביום אחד בלבד יכול המטופל להתהדר במערכת שיניים בריאה ואסתטית.

בעבר נדרשנו להגיע אל מרפאת השיניים מספר פעמים רב כדי להשלים את תהליך השתלת השיניים, לעבור תקופות ארוכות של המתנה עד לקליטת השתל הדנטלי ולסבול מחוסר נוחות גדולה עם תותבות זמניות, כיום אפשר להשלים את התהליך כולו ביום אחד בלבד, כך שמגיעים למרפאת השיניים בבוקר ויוצאים כעבור מספר שעות עם פה מושלם ומתפקד וחיוך זוהר.

השתלות השיניים המודרניות הינן מבוססות טכנולוגיה ומתבצעות באופן ממוחשב בהדמיה תלת מימדית בגודל ובצורה אמיתיים אשר מאפשרים לרופא לקצר משמעותית את זמן הטיפול ולהגביר את תחושת הנוחות של המטופלים.

השתלת שיניים ממוחשבת מתבצעת באמצעות סד כירורגי ממוחשב המאפשר התקנת שתלים דנטליים ללא צורך בחתכים מיותרים בחניכיים וללא התערבות כירורגית פולשנית נרחבת, הטיפול מדויק יותר ויעיל ובאיכות גבוהה במיוחד, ללא דימומים מסיביים ובחלק מהמקרים ללא תפרים כך שההחלמה קלה וקצרה יותר.

מרפאת השיניים של ד״ר יהונתן צ׳יפר מציעה למטופלים את שיטת השתלת השיניים הממוחשבת המתקדמת ביותר כיום אול און 6 אשר מהווה שדרוג של שיטת ALL-ON-4. השדרוג של שיטה זו, הוא במספר השתלים המותקנים בלסת המטופל. במקום 4 שתלים דנטליים, מותקנים בפיו של המטופל עוד באותו היום 6 שתלים ייחודיים. המטרה של שיטה זו היא לפזר את העומס על השתלים הדנטליים בין יותר נקודות בפה ובכך לאפשר תוצאות טובות יותר אשר מעניקות למטופל מערכת שיניים יציבה ואיכותית למשך שנים רבות. שיטה זו תופסת תאוצה גדולה בישראל ומציעה מקדם ביטחון למטופלים, המאפשר להם להיות בטוחים ורגועים יותר בהצלחת הטיפולים לאורך זמן.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

מהי שיטת אול און 6 (ALL-ON-6)?

השתלות שיניים ביום אחד זהו טיפול מורכב אשר דורש מקצועיות ומיומנות רבה של רופא השיניים המבצע. שיטת אול און 6 הינה תולדה של התפתחות עולם השתלות דנטליות. השיטה מתבססת על התקנת שישה שתלים דנטליים ייחודיים בזווית של עד כ 45 מעלות, ללא השתלת עצם וללא הרמת סינוס מקדימים. למעשה מדובר בטיפול שבמהלך יום אחד מתבצעות עקירות, התקנת השתלים והרכבת גשר שיניים מלא בלסת. תחילה מורכבת מערכת שיניים זמנית עד לתום תהליך קליטת השתלים המלא, ולאחר מכן מורכב גשר שיניים קבוע – סופי.

הכנת גשר הכתרים מתבצעת בסריקה, בעיצוב דיגיטלי ובחריטה כך שהתוצאה המתקבלת היא טבעית ואסתטית באיכות וברמת דיוק גבוהה. לכל מטופל מותאם באופן אישי החיוך המושלם ! הודות להתפתחות הטכנולוגית טכניקת השתלות הפכה לזעירה יותר ופולשנית פחות, ובהתאם לכך ההחלמה מהירה יותר, חשש להתפתחות זיהומים פוחת, כך גם הכאב. הטיפול זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים.

למי מתאימה שיטת אול און 6?

השיטה החדשנית מתאימה למטופלים אשר סובלים מחוסר שיניים מלא בלסת אחת או בשתי לסתות, למטופלים אשר מרכיבים שיניים תותבות נשלפות ומעוניינים לעבור לשיניים קבועות, ולכאלו שצריכים לעבור עקירת שיניים עקב מחלת חניכיים או בעיות אחרות בחלל הפה ומעוניינים לשמור על פה מתפקד ואסתטיקה ברמה גבוהה.

לפני ואחרי השתלת שיניים אול און 6
לפני ואחרי השתלת שיניים אול און 6
לפני ואחרי השתלת שיניים all-on-6
לפני ואחרי השתלת שיניים אול און 6

חמישה דברים שחשוב לדעת על השתלות שיניים בשיטת אול און 6

 1. העיקרון של השיטה הוא התקנת שישה שתלים דנטליים ייחודיים בזווית של עד כ 45 מעלות, ללא צורך בטיפולים מקדימים ומורכבים של השתלת עצם וללא הרמת סינוס.
 2. ששת השתלים יוצרים מבנה יציב שעליו מורכב גשר קבוע בן 12-14 שיניים אשר מאפשרים להחזיר לפה את התפקוד האידיאלי ואת החיוך.
 3.  נתוני הסטטיסטיקה האחרונים מוכיחים כי אחוזי ההצלחה של השיטה עומדים על תשעים ושישה אחוזים – נתון גבוה בהשוואה לשיטות ההשתלה האחרות.
 4. השיטה דורשת מיומנות ודיוק ברמה גבוהה. על הרופא להקפיד שכל שתל יהיה מותקן במקומו, בדיוק רב ובזווית הנכונה.
 5. הרופא נעזר בצילומי CT במהלך הטיפול במטרה לקבל את התמונה המלאה של לסת המטופל ולקבוע באופן מדויק היכן יותקנו השתלים, ותכנון השיקום הזמני לצורך העמסה מידית בתום יום ההשתלה.

מהם שלבי הטיפול?

בשלב הראשון מתבצעת בדיקה ראשונית על ידי רופא השיניים הכוללת בדיקה קלינית, צילומי רנטגן ולקיחת נתונים של מבנה הלסת והפה לצורך התאמת תוכנית עבודה אישית למטופל. יום ההשתלה כולל עקירת שיניים (על פי הצורך), התקנת השתלים הדנטליים והתאמה אישית של מערכת השיניים הזמנית על גבי השתלים. בסיום הטיפול יוצא המטופל עם מערכת שיניים מושלמת ואסתטית אשר מאפשרת לו לשמור על אורח חיים בריא ותקין. אחת לחודשיים מתבצעת ביקורת ומעקב אחר תהליך ההחלמה ולאחר 3-6 חודשים מתבצע השלב האחרון – תהליך הרכבת מערכת השיניים הקבועה בפה המטופל.

התאמת שתלים באמצעות מחשב

יתרונות שיטת און אול 6

 • טיפול קצר ומרוכז – בניגוד לשיטות נפוצות אחרות, השיטה מאפשרת לעבור את הטיפול הכירורגי ביום אחד. בשיטה זו המטופל מגיע אל המרפאה עם לסת חסרת שיניים או עם שיניים ניידות/ לקויות ולא מתפקדות, ויוצא כעבור מספר שעות עם לסת מלאה – גשר שיניים בריא ומתפקד וחיוך מושלם.
 • העמסה מידית ביום ההשתלה – בזכות הטכניקה המתקדמת, ניתן לבצע העמסה מיידית על גבי השתלים באמצעות שחזור זמני מוברג באופן קבוע שאינו נשלף וכל זה בתוך יום אחד. בכך נמנע מהמטופל שימוש בתותבת נשלפת, אפילו באופן זמני.
 • חזרה מהירה לשגרה – זמן ההחלמה מהטיפול הוא מינימלי. מאחר והליך הטיפול מרוכז ומתבצע ביום אחד, יכול המטופל כבר כעבור מספר ימים לחזור לשגרת חיים מלאה.
 • מייתרת את הצורך בטיפולים מקדימים – השיטה מייתרת את הצורך בטיפולים כירורגיים מקדימים כמו השתלת בלוקים של עצם והרמת סינוס. באמצעות שתלים ייחודיים וטכניקת השתלים הממוחשבים נמנעות פרוצדורות מורכבות ופולשניות.
 • חסכונית – השיטה חוסכת זמן יקר, מפחיתה בזיהום ובכאבים מיותרים. במקום להשתיל מספר רב של שתלים, מותקנים שישה שתלים בלבד ועליהם מורכב גשר בן 12-14 שיניים.
 • התאמה אישית – השיטה מאפשרת עיצוב חיוך טבעי בהתאמה אישית, אסתטיקה ורמת דיוק גבוהה ביותר הודות לסורקים הדיגיטליים ומדפסות תלת מימד.
 • מתאימה לבעלי חרדה דנטלית – מאפשרת להימנע מפרוצדורות רפואיות ארוכות ומורכבות ומתבצעת באופן מרוכז ובזמן קצר.
 • מתאימה למרבית האוכלוסייה – השיטה מתאימה גם לסובלים ממחלות כרוניות שאינם מתאימים לפרוצדורה של השתלת עצם.
 • איכות חיים גבוהה – השיטה מאפשרת לחזור באופן מידי לחיים מלאים, לדיבור תקין, וחזרה לתפקוד וחיוך מלא.
 • אידיאלית למטופלים בעלי מחסור בעצם – באמצעות השימוש בצילום CT תלת מימדי הרופא מאבחן במדוייק את האזורים האידיאליים להשתלה ובהם מותקנים ששת השתלים, גורם המגדיל משמעותית את סיכויי יציבות השתלים וקליטתם בעתיד.
 • מונעת כאבים – הימנעות מטיפולים פולשניים ומורכבים, מקלים על המטופל וחוסכים בכאבים ובזיהומים.
לפני שיקום פה מלא על שתלים בשיטת אול און 6
אחרי שיקום פה מלא על שתלים בשיטת אול און 6

במרפאת השיניים של ד״ר יהונתן צ׳יפר מבצעים את מגוון הטכניקות המובילות להשתלות שיניים ובראשן שיטת אול און 6 תוך שימוש בהדמיות ממוחשבות ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.
אנו מרגישים תחושת שליחות וסיפוק גדול על כך שיש ביכולתנו להחזיר את החיוך למטופלים המגיעים למרפאתנו עם שיניים לקויות, לאפשר להם לחזור לשגרה באופן מידי ולאכול כפי שנהגו עם מערכת השיניים הטבעית שלהם בעבר. השיטה הופכת את חווית הטיפולים לידידותית יותר ומצמצמת את זמן ואורך הטיפול ובכך למעשה כל ההליכים הרפואיים מבוצעים תחת קורת גג אחת ובטיפול אחד בלבד.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

התקשרו אלינו דילוג לתוכן