כמה זמן מחזיק שתל דנטלי?

כמה זמן שתל דנטלי מחזיק? בממוצע, שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד בפה בין 10 ל-30 שנים. משך חיים מרשים זה אומר שלרוב האנשים, במיוחד אלו שמקבלים שתלים בגיל צעיר יותר, הם יכולים להחזיק מעמד לכל החיים! זה הופך את טיפול השתלת הישניים לאפשרות המיטבית ביותר בהשוואה לשיטות החלפת שיניים אחרות.

שתלים דנטליים עמידים לאורך זמן בזכות:

שתלים דנטליים ידועים בעמידותם לאורך זמן, ותוחלת חייהם הממוצעת נעה בין 10 ל-30 שנים, ואף עשויה להגיע לכל החיים עם טיפול נכון. מהם הגורמים העיקריים התורמים לאריכות ימים זו?

  1. שתלים דנטליים מיוצרים בדרך כלל מטיטניום, חומר ביו-תואם שמשתלב היטב עם עצם הלסת בתהליך הנקרא אוסאינטגרציה. קשר חזק זה בין השתל לעצם מאפשר לו לעמוד בפני כוחות הלעיסה והדיבור במשך שנים רבות.
  2. עצם לסת בריאה עם צפיפות מספקת חיונית להצלחת השתלת שתלים ולאריכות ימים. השתל מסתמך על עצם הלסת לתמיכה, ולכן איכות עצם טובה מבטיחה בסיס יציב לשתל לשגשג.
  3. הנחת שתלים היא הליך כירורגי מדויק המבוצע על ידי רופא שיניים מוסמך. מיקום מדויק ממזער את הסיכון לסיבוכים ומבטיח מיקום אופטימלי להצלחה לאורך זמן.
  4. התקדמות בטכנולוגיית שתלים דנטליים ובטכניקות ניתוחיות שיפרו משמעותית את שיעורי ההצלחה ואריכות חיי השתלים.
  5. בדיוק כמו השיניים הטבעיות, שתלים דנטליים דורשים טיפול נכון כדי לשמור על בריאותם ואריכות ימים. צחצוח, שימוש בחוט דנטלי וביקורים סדירים אצל רופא שיניים באופן קבוע מסייעים במניעת מחלות חניכיים ופריאימפלנטיטיס (דלקת סביב השתל), שיכולים להוביל לכישלון השתל.
  6. שמירה על אורח חיים בריא עם תזונה מאוזנת והימנעות מעישון תורמת לבריאות הפה הכללית וממזערת את הסיכון לסיבוכים העלולים להשפיע על השתל.

האם הכתר שעל גבי השתל יכול להחזיק כל החיים?

כתר על שתל דנטלי עשוי להחזיק מעמד זמן רב, אך אורך חייו המדויק מושפע מאיכות וחומר הכתר, הכנה נכונה של השתל והכתר, תוך הקפדה על התאמה מדויקת ודיוק מרבי, חיונית לאורך חיי הכתר.
בנוסף שמירה על היגיינת פה קפדנית, הכוללת צחצוח שיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי וביקורים סדירים אצל רופא שיניים, תומרים גם  לבריאות השתל והכתר כמו הימנעות מלעיסת מאכלים קשים או דביקים אשר יכולים לסייע בהארכת חיי הכתר. 

ביקורים סדירים אצל רופא שיניים לבדיקת הכתר וניקוי מקצועי יכולים לזהות ולטפל בבעיות קטנות בשלב מוקדם, ולמנוע התפתחות בעיות גדולות יותר.

בממוצע, כתר על שתל דנטלי איכותי יכול להחזיק מעמד 10-15 שנים ואף יותר.

 

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן