השתלת שיניים קדמיות

אובדן של שיניים קדמיות יכולה לפגוע קשות באיכות החיים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. השיניים הקדמיות אחראיות על החיתוך של האוכל הנכנס לפה ותורמות רבות למראה. פגיעה בשיניים הקדמיות פוגעת רבות בביטחון העצמי של האדם עקב פגיעה בנראות הפה וכן באיכות חייו.

שלבי טיפול השתלת שיניים קדמיות

שלב ההכנות- השלב הראשון בטיפול הוא ביצוע צילום שיניים פנורמי. מטרת הצילום הוא ההערכה של הרופא את מצב השיניים, הטיפול הנדרש והאם יש לבצע טיפול מקדים או לא. בנוסף בעזרת הצילום הפנורמי יוכל הרופא לקבוע את סוג השתל המתאים תוך הסתמכות על מבנה הלסת של המטופל.

שלב הטיפול- לאחר שהרופא יקבל אליו את כל המידע הרלוונטי, הוא יוכל להתחיל בטיפול עצמו. שלב זה לרוב יתחיל בהרדמה חלקית או מלאה (בהתאם לסוג הטיפול שיתבצע) וימשיך בקדיחת חור בעצם הלסת שבה חסרה השן. בהמשך יחדיר הרופא שתל דמוי בורג ויעגן אותו במקומו, על השתל ילביש המטפל כתר. התאמת הכתר הנכון הוא אחד השלבים הקריטיים בטיפול שכן הוא ישפיע על מראה פיו של המטופל. בבחירת הכתר יש להתחשב במבנה השיניים של המטופל ובגוון שלהם על מנת לבצע התאמה מרבית. בעבר היה נהוג לחכות תקופה ארוכה בין שלב הרכבת השתל להוספת הכתר, אך כיום קיימות טכניקות מתקדמות כדוגמת טכניקת אול און פור בהן ניתן לסיים את השתלת השיניים ביום אחד.

סוגי כתרים לשיניים קדמיות

ישנם מגוון סוגי כתרים המשמשים להשתלת שיניים, אך כאשר מדובר בהשתלת של שן קדמית, לרוב מומלץ לבחור בין שלושה סוגים.

כתר חרסינה כתר מסוג זה נחשב למתקדם מאוד בתחום. מראה הכתר מתאים לחלל הפה ולמראה השיניים מבחינה חיצונית ולכן נהוג להשתמש בו בהשתלה קדמית. בשימוש בכתר זה ובשמירה נכונה עליו, ניתן ליהנות מכתר יציב בעל גוון מתאים ועמיד לאורך שנים רבות.

כתר מתכת בציפוי חרסינה- כתר ממתכת הנו כתר מסורתי יותר שלרוב יעשה בו שימוש במקרים של השתלות שיניים אחוריות. במידה וצריך לעשות בו שימוש גם בשיניים קדמיות נהוג לצפות אותו בציפוי חרסינה על מנת שיתאים לגוון שאר השיניים בפיו של המטופל.

כתר זירקוניה נחשב לאחד מהפתרונות המתקדמים ביותר הקיימים כיום בשוק השתלות השיניים. זהו חומר דמוי יהלום מלאכותי ונטול מתכת. החומרים ממנו עשוי הכתר ואופן ההכנה שלו מעניקים לו יתרון משמעותי על פני הכתרים האחרים. החומר נחשב לקרוב ביותר לחומר ממנו עשויה שן אמיתית, הא מחקה באופו מושלם את גוון השן, הוא נקלט היטב בחניכיים גם במקרה של נסיגה ומפחית את הסיכוי לבעיות חניכיים.

פרמטרים המשפיעים על מחיר השתלת שן קדמית

כיום ניתן לראות מגוון רחב של מחירים בדומה לכל תחום השתלת השיניים. מבחינת עלויות במקרה של השתלת שן קדמית מומלץ לא לבחור בהצעה הזולה ביותר. דר' צ'יפר שבבעלותו אחת ממרפאות השיניים הוותיקות והמתמחות בתחום, מזהיר מפני טיפולים הזולים משמעותית מהמוצע בשוק ויכולים להיגמר בעוגמת נפש רבה. יש לקחת בחשבון שהמחיר הוא פונקציה של מספר גורמים:

המוניטין של הרופא המטפל- למטפל שיבצע את ההליך תהיה השפעה ישירה על המחיר. רופאים בעלי מוניטין וותק לרוב יגבו מחיר גבוה יותר ובצדק, שכן מדובר בבעלי מקצוע אמינים ומנוסים.

סוג השתל והכתר הנבחר- כיום קיימים סוגים רבים ומגוונים של שתלים והבחירה בסוגים השונים עשויה להשפיע במידה ניכרת על העלות הסופית של הטיפול.

טכניקת ההשתלה- גם כאן חשוב להבין כי ישנו מגוון רחב של טכניקות השתלה, למשל שימוש במחשב לצורך תכנון השתל או בשיטה המסורתית. לכן לטכניקת ההשתלה תהיה גם השפעה על מחיר הטיפול.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן