מהם הגורמים המשפיעים על מחיר השתלת שיניים?

השתלת שיניים חדרה לעולם הרפואה לפני כשני עשורים ומאז היא מעניקה את הפתרון המושלם לכל מי שאיבד שן אחת או יותר מסיבות שונות. רופאי שיניים רבים עוסקים בהשתלת שיניים, התחרות גבוהה והמחירים שונים. אומנם מחירי ההשתלות גבוהים יחסית, אך כדאי להדגיש כי המחיר אינו הפרמטר הראוי שיקבע את בחירת הרופא, אלא המקצועיות, הידע והניסיון.

לפי מה נקבע המחיר?

סוג השתלים הדנטלים – יש סוגים שונים של שתלים באיכות שונה. שימוש בשתלים איכותיים יותר, מייקר את הטיפול. לעתים יש צורך לעשות שימוש בשתלים ייחודיים כמו שתלים בזלים או שתלים זיגומטיים המשמשים לטיפול במקרים קשים של חוסר עצם. שתלים אלו יקרים יותר, אך גם מחזיקים מעמד זמן ארוך יותר ונקלטים בקלות יותר בעצם הלסת.

הניסיון של רופא השיניים – רופא שיניים לא מנוסה עלול לגרום נזק רב, לעתים בלתי הפיך. רופא שיניים שצבר ניסיון ומוניטין רב, ירשה לעצמו לגבות מחיר גבוה יותר מאשר רופא שיניים מתחיל.

סוג הכתר – יש סוגים שונים של הכתרים המורכבים על השתל. ככל שהכתר איכותי יותר ועשוי מחומרי גלם יקרים יותר, כך מחירו יהיה גבוה יותר. שימוש בכתרי זירקוניה יקר יותר מאשר שימוש בכתרי חרסינה, אך כתרי הזירקוניה עמידים יותר ומעניקים תוצאה אסתטית טובה יותר.

שימוש בציוד מתקדם, אחריות ושירותים נלווים מייקרים את המחיר. רופאי השיניים המובילים בתחום השתלות שיניים משתמשים בטכנולוגיה ממוחשבת ומתקדמת המאפשר להם להעניק טיפול טוב ביותר ורמת דיוק גבוהה יותר. יש מרפאות המעניקות שירותים נלווים כמו הסעות לפני ואחרי הטיפול, טיפולי רפלקסולוגיה לפני ההשתלה ועוד, המשפיעים על עלות ההשתלה.

סוגי השתלות שיניים

השיטה הראשונה היא השיטה הקלאסית והנפוצה ביותר. כאשר עצמות הלסת עמוקות ורחבות מספיק כדי לספק בסיס רחב להשתלת שן אחת או יותר, מחדירים אל עצם הלסת שתל העשוי מטיטניום, ממתינים מספר חודשים עד אשר השתל נקלט היטב, בונים מבנה ועליו מרכיבים כתר.
בשיטת ההשתלה המיידית מתקינים שתל בתוך עצם הלסת מיד לאחר עקירת השן החולה. שיטה זו מצמצמת את תקופת הריפוי וההחלמה. גם שיטה זו מתאימה רק לבעלי עצם לסת חזקה ורחבה.


לעתים יבחר רופא השיניים לבצע טיפולים כירורגיים מקדימים כמו הרמת סינוס או השתלת עצם. טיפולים אלו מאריכים את תקופת הטיפול, יש צורך להמתין עד שהעצם החדשה תיקלט בלסת ואפשר יהיה להחדיר לתוכה שתלים.


השתלת שיניים בשיטת אול און פור מתאימה לחסרי עצם לסת חזקה ומייתרת את הטיפולים הכירורגיים המקדימים כמו השתלת עצם ועוד. בקדמת הפה תמיד יש עצם לסת חזקה, אליה מחדירים ארבעה שתלים ועליהם מרכיבים גשר בין עשר עד שניים עשר שיניים המאפשר לפה לתפקד היטב.

מחפשים רופא שיניים מקצועי בתחום השתלת שיניים? צרו קשר עם ד"ר צ'יפר ותיהנו מטיפול מקצועי, מוצלח ומסור

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

מידע נוסף

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן