שתלים ללא הרמת סינוס

התפתחויות טכנולוגיות ועלייה בתוחלת החיים גרמו לכך שהשתלים מחליפים בהצלחה את מערכת השיניים התותבות. השתל הדנטאלי מהווה תחליף לשורשי השן, עליו מרכיבים כתר והוא נראה ומתפקד כמו השן הטבעית. זהו פתרון נפלא, אך אנשים רבים אינם יכולים לעבור את הטיפול בשל בעיות בסינוס המקסילרי. ניתוח הרמת סינוס הוא טיפול מקדים שיאפשר גם לסובלים מבעיות בסינוס לעבור השתלת שיניים בהצלחה.

הרמת סינוס שלב ג

מה הקשר בין השתלת שיניים להרמת סינוס?

השתלה של שתלים דנטליים היא החדרה של בורג אל עצם הלסת. כדי להבטיח אחיזה חזקה של השתל בעצם הלסת חייבים כמות מספקת של עצם לסת. הרמת סינוס מתבצעת כאשר הכמות של עצם הלסת אינה מספיקה והיא מהווה טיפול מקדים להשתלת השיניים.

כאשר אין מספיק מסת עצם בלסת העליונה והעצם הטבעית אינה מאפשרת אחיזה בטוחה ויציבה של השתל המוחדר אליה במקום השיניים הטוחנות, אפשר להרים את רצפת הסינוס וליצור כיס שלתוכו מחדירים תחליף מלאכותי לעצם. לאחר מספר חודשים, בין שישה לתשעה חודשים, תצמח העצם הטבעית ותחליף את התחליף המלאכותי.

בעת החדרת שתלים דנטאליים ארוכים יש צורך במסה רבה של עצם הלסת. החדרת שתלים דנטאליים ארוכים מבטיחה יציבות של השתל והשתלה מוצלחת יותר מאחר והם נטמעים טוב יותר בעומק הלסת ועומדים בהצלחה בעומס המופעל עליהם.

מהו ניתוח הרמת סינוס

הרמת סינוס זהו הליך כירורגי שמטרתו ליצור תוספת עצם בחלק האחורי של הלסת. לעתים סובל המטופל מבעיה של חוסר נפח בעצם ולכן יש צורך לעבות את העצם לפני תהליך ההשתלה. השתלת עצם בסינוס היא החדרת גוף זר לתוך הסינוס. את הניתוח מבצעים בהרדמה מלאה. מתוך הפה יוצרים חלון קטן בעצם בקיר הלסת הנמצא מעל השיניים שנעקרו בעבר. באמצעות החלון מקבלים גישה ישירה אל חלל הסינוס. את חלל הסינוס מצפה קרום דק הנקרא ממברנה. 

בשלב הראשון מפריד הרופא את הקרום בשלמותו, ובחלל שבין הקרום לקרקעית הלסת נוצר חלל סגור שלתוכו דוחסים חומר דמוי עצם המשמש תשתית להיווצרות עצם מלאה. השלב האחרון הוא השלב שבו סוגרים את הקרום ותופרים את החניכיים. לאחר הניתוח מקבל המטופל תרופות משככות כאבים, אנטיביוטיקה ותרופות המפחיתות נפיחות. לאחר סיום הניתוח יש להמתין בין שמונה עד תשעה עשר חודשים, עד להחדרת השתלים.

ניתוח להרמת סינוס הוא תהליך מורכב הדורש מיומנות רבה ועלול להסב כאבים ותופעות לוואי לאחר התפוגגות ההרדמה. לעתים ייתכנו שטפי דם ונפיחות באזור הצוואר והפנים והמטופל ייאלץ להיעדר מספר ימים מהעבודה  ולנוח בביתו.

האם אפשר לבצע השתלת שיניים ללאהרמת סינוס?

ישנם מטופלים אשר יכולים להיות מתאימים לביצוע השתלת שיניים ללא הרמת סינוס, כאשר יש מספיק עצם שיוכל לקלוט היטב את השתל. הודות לסוגי השתלים הקיימים היום (שתלים קצרים למשל) בשילוב טכונולוגיות מתקדמות להשתלת שיניים (השתלה מונחית מחשב או שיטת אול און 6) ניתן לתכנן באופן טוב יותר את מיקום החדרת השתל בעצם ולאפשר לו קליטה טובה. 

מהן השיטות להשתלת שיניים ללא הרמת סינוס?

ישנן מגוון שיטות המתאימים למצבים שונים של חוסר בשיניים, משתלים בודדים ועד מערכת שיניים מלאה. לא כל שיטה מומלצת לכל אחד וייתכן ששיטה מסויימת למרות שהיא אפשרית עדיין לא תומלץ כשיטה האולטימטיבית. תמיד מומלץ להגיע אל המרפאה על מנת שהרופא יאבחן את גובה העצם ולקבל את המידע הנכון עבורכם. 

שימוש בסורק תלת מימדי – טכנולגיית השתלת שיניים ממוחשבת באמצעות אבחון של סורק תלת מימדי מאפשרת לרופא לקבל מידע מדוייק יותר על איכות העצם.  באמצעות הסורק ניתן לבצע תכנון מדויק של מיקום השתלים

שתלים קצרים – שתלים אלו קצרים מהשתלים הדנטליים הרגילים ובמקרים בהם גובה העצם הינו עד 5 מ"מ ניתן יהיה לשקול שימוש בהם. 

שיטת אול און פור / אול און 6 ד"ר פאלו מאלו מליסבון פיתח בהצלחה שיטה להשתלת שיניים המתאימה גם לחסרי עצם לסת ללא צורך בניתוח מקדים של הרמת סינוס. שם השיטה מעיד על דרך הטיפול, "אול און פור". על ארבעה שתלים בלבד המוחדרים לקדמת הלסת ומאחור בזוויות מתאימות אפשר להרכיב גשר קבוע  של עשרה עד שניים עשר שיניים. את השתלים מחדירים במקומות שבהם אין מחסור בעצם הלסת.

שיטת "אול און פור" או אול אול און 6 מייתרת את הצורך בניתוח המקדים של הרמת סינוס ומאפשרת להיכנס בבוקר למרפאה עם לסת חסרת שיניים ולצאת כעבור מספר שעות עם פה מתפקד וחיוך כובש.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן