עיצוב חיוך דיגיטלי - DIGITAL SMILE DESIGN

החיוך מעניק למראה הפנים אור וחיוניות, מראה בריא ומחמיא ותורם רבות לחיזוק הביטחון העצמי. מחקרים לאורך השנים מצאו כי אנשים שמרבים לחייך מטיבים ביצירת קשרים חברתיים, קוטפים הצלחות בעולם התעסוקה והעבודה ואהודים יותר על ידי בני המין השני.

מתי יש צורך בעיצוב חיוך?

מטופלים רבים פונים אל רפואת השיניים האסתטית כאשר אינם שבעי רצון ממראה החיוך על פניהם, כתוצאה מליקויים שונים, בניהם ליקויים אסתטיים מבניים הנוגעים לגודל השיניים, מיקום השיניים, מרווחים בין השיניים, חשיפת יתר של החניכיים, צבע השיניים ופגמים אסתטיים בהן ואלמנטים נוספים הגורמים למטופל "להסתיר" את החיוך במקום לחשוף אותו בגאווה.

מהו טיפול העיצוב חיוך?

עיצוב החיוך או Smile Design מהווה חלק מתחום אסתטיקה דנטלית והוא מתבצע במרפאות שיניים מתקדמות בהן נעשה שימוש בטכנולוגיה דיגיטלית חדשנית ובשיטות טיפול ייחודיות בכך הטיפול הופך למוצלח, מדוייק יותר וצפוי מראש. באמצעות הדמיה דיגיטלית מתקדמת נבחן את הפער בין החיוך הקיים לחיוך הרצוי. לצורך כך משוקללים פרמטרים רבים מבניהם מאפייני הפנים, רקמות הפה והשיניים וזאת במטרה ליצור הדמיה הממחישה באופן ויזואלי את התוצאה הרצויה וליישמה באמצעות מספר שיטות טיפול. השאיפה היא ליצור חיוך אידיאלי בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת כך שיתקבל חיוך הרמוני, טבעי והכי חשוב חיוך בריא.

חיוך מושלם

עיצוב חיוך דיגיטלי Smile Design - איך זה עובד?

טיפולי Smile Design מתבצעים באמצעות תכנת מחשב ייחודית והם מתבססים על חפיפה בין הדמיית החיוך (שאנו מתכננים ליצור) לבין נתוני המטופל בפועל. נעשים צילומי שיניים מקיפים ומדויקים המספקים תמונת מצב מדויקת הנוגעת לאנטומיית הפה, מיקום ומצב השיניים ויתר רקמות הפה. הצילומים הללו מולבשים על גבי תכנת ההדמיה ובשלב זה ניתן לבצע שינויים של פרמטרים שונים כגון: מיקום שיניים, צורה וצבע של השיניים וכך נבחנת השפעת השינוי על החיוך. נעשות התאמות ודיוקים עד לקבלת בחירת מראה החיוך האידיאלי המתאים למבנה הפה והפנים של המטופל.
לאחר תכנון מוקפד ובחירת עיצוב החיוך, מגיע השלב היישומי.

איך זה מתבצע?

שלב הכנת השיניים רופא השיניים יבצע את ההכנות הדרושות הכוללות השחזות מינימליות והתאמות לצורך ביצוע ציפויי שיניים אסתטיים. ד"ר יהונתן צ'יפר מטפל באמצעות מיקרוסקופ דיגיטלי המאפשר ראות בהגדלה ורזולוציה גבוהה יותר של עד פי 40, השחזת השיניים מתבצעת בצורה מוקפדת ומינימלית בכך מתאפשר לשמור על חומר שן בריא, מתקבל דיוק בשולי ההשחזה וכך שרידות הכתרים והציפויים נשמרת לאורך שנים.

הדבקת ציפויי השיניים למינייט אלו עלי חרסינה דקיקים המודבקים על משטח השן החיצוני לאחר שלב ההכנה המינימאלית של השיניים, מבוצעים במעבדה על פי הנחיות מדוייקות של הרופא והן משקפות את ההדמיה. הציפויים מקנים מראה אחיד וטבעי ומתקבל חיוך הרמוני ובריא.

לפני טיפול עיצוב חיוך והשלמת שיניים שבורות
לפני טיפול עיצוב חיוך והשלמת שיניים שבורות
אחרי טיפול עיצוב החיוך והשלמת שיניים שבורות
אחרי טיפול עיצוב החיוך והשלמת שיניים שבורות

עיצוב חיוך מיטבי לעיתים יכלול טיפולים נלווים הקשורים ברקמות החניכיים והעצם וזאת במטרה למקסם את התוצאה האסתטית שאנו שואפים לקבל. הטיפולים עשויים לכלול:

עיצוב חניכיים טיפול שנועד לעצב את קו החניכיים ומטרתו לייצר הרמוניה ותיקון אי סימטריות כך שיתקבל מראה מאוזן ויחס שיניים – חניכיים אידיאלי. מבוצע במצבים בהם קו החניכיים נמוך וכתוצאה מכך השיניים נראות קצרות וקטנות, כך גם במצבים בהם קו החניכיים לא סימטרי בין חלקי הלסת השונים ועוד. באמצעות מכשיר לייזר חדשני ניתן לעצב את קו החניכיים, התוצאות המתקבלות הן מדוייקות ואיכותיות. תהליך הריפוי מהיר ללא כאב וללא דימום.


טיפול ב Gummy smile "חיוך חניכיים" מיועד למטופלים החושפים את החניכיים העליונות יתר על המידה בזמן החיוך. פרופורציות לא נכונות בין החניכיים לשיניים מהווים פגם אסתטי. לרוב טיפולי גאמי סמייל ניתנים גם הם לטיפול באמצעות שימוש בטכנולוגיית לייזר להארכת כותרת השיניים.

יתרונות עיצוב חיוך דיגיטלי DIGITAL SMILE DESIGN

  • שדרוג החיוך בזמן קצר – מתקבל חיוך הרמוני, טבעי ובריא.
  • טיפול צפוי מראש – תכנה דיגיטלית מאפשרת המחשה של התוצאה הסופית.
  • תכנון ושלבי טיפול מוגדרים הופכים את הטיפול למוצלח, יעיל ואיכותי יותר.
  • טיפול באמצעות מיקרוסקופ דנטלי מאפשר דיוק, השחזה מינימלית ושמירה על חומר שן בריא.
  • טיפול לא פולשני וללא כאב.
  • תוצאות הטיפול נשמרות לאורך שנים רבות.

עיצוב חיוך דיגיטלי מאפשר קבלת מראה אסתטי והרמוני והמטופלים נהנים מחיוך מלא ביטחון.

ד"ר יהונתן צ'יפר רופא שיניים מוביל בתחום אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. בטיפוליו משלב את כלל החידושים הטכנולוגיים ושיטות הטיפול הייחודיות בהם התמקצע והתעדכן. לטובת מטופליו מנגיש מיכשור רפואי מתקדם: סורק דיגיטלי 3D המיועד למגוון טיפולי שיניים הכוללים: שתלים, כתרים ועוד. תוכנות דיגיטליות להשתלת שיניים ממוחשבת ולעיצוב החיוך ומגוון טיפולים מתקדמים. המרפאה מספקת סטנדרטים גבוהים במיוחד של איכות, שירות ומקצועיות.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן