שחזור שיניים

שחזור שיניים – להחזיר את התפקוד ואת החיוך

שיקום פה הוא תחום ברפואת השיניים העוסק בשחזור התפקוד של השיניים ובשיפור המראה האסתטי שלהן. בעידן שלנו אף אחד לא צריך להסתובב עם פה חסר שיניים או לסבול מחוסר תפקוד של השיניים, רפואת השיניים התפתחה בקצב מואץ בשלושת העשורים האחרונים וכיום היא מאפשרת לכל אחד ובכל גיל ליהנות משיניים יפות, בריאות ומתפקדות. סוד ההצלחה של שיקום פה מוצלח הוא בבחירת רופא השיניים, רק רופא שיניים מקצועי ומיומן שצבר ניסיון וידע בתחום ידע להחזיר לכל פה את התפקוד האופטימלי. לעתים שיקום הפה יתבצע בידי רופא שיניים אחד ולעתים יידרשו לכך מספר רופאי שיניים המתמחים בתחומים שונים.

שחזור שיניים ושיקום פה – ארבעה דברים שחשוב לדעת

שיקום הפה כולל סוגים שונים של טיפולים כמו טיפולי שורש, סתימות, השתלות שיניים, הרמת עצם, שחזור שיניים, הרכבת כתר, גשר ועוד. כדי להחזיר לפה את התפקוד שאבד נדרשים טיפולים מורכבים הדורשים עבודה של רופא שיניים בכיר שצבר ידע ויכולות בתחום.

בעוד שרופא שיניים כללי מטפל נקודתית בבעיות בשיניים, הרופא המומחה בתחום שיקום הפה מסתכל על מצב השיניים במבט רחב ומציע תכנית טיפולים כאשר המטרה היא פה תקין עם שיניים בריאות, אסתטיות ומתפקדות במינימום של כאב ומתוך התחשבות במצב הפה הן מבחינה בריאותית והן מבחינה אסתטית.

התוכנית לשיקום הפה כוללת מספר שלבים. השלב הראשון הוא שלב הבדיקות והייעוץ. בשלב זה יאבחן הרופא את מצב הפה באמצעות צילומי סי. טי. או צילומים פנורמיים ויקבע את סוגי הטיפולים הנדרשים.

בשלב השני יקבע הרופא את תכנית הטיפול. תכנית הטיפול תיקבע בהתאם ליעד הסופי שאליו שואף המטופל להגיע, אם המטופל מעוניין לשקם גם את המראה האסתטי של השיניים תכלול התוכנית טיפולים נוספים כמו הלבנת שיניים ציפוי שיניים ועוד.

חשוב לשקם כל שן שאבדה, גם את השיניים הנמצאות בחזית הפה וגם את אלו הנמצאות בחלק האחורי של הפה, את השיניים הקדמיות חשוב לשקם בשל המראה האסתטי ואת השיניים האחוריות חשוב לשקם כדי למנוע תזוזות של שיניים מסביב לשן החסרה העלולות ליצור בעיות בחניכיים ובסגירת הפה.

לפני טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט
שיניים קדמיות לאחר חבלה ולפני טיפול שחזור שיניים
אחרי טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט
אחרי טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט

שחזור שיניים באמצעות שיקום פה ביום אחד – שלושה דברים כדאי לדעת

צמד המילים "שיקום פה" מעלה בנו אסוציאציה של סדרת טיפולים ארוכה ומתמשכת, כאבים, סבל ואי נעימות. אך בשנים האחרונות פותחו חומרי גלם איכותיים, שיטות חדישות ומכשור טכנולוגי מתקדם המאפשרים לבצע את שיקום הפה בזמן קצר, אפילו בתוך יום אחד.

שיקום פה ביום אחד חוסך זמן ומונע סבל מתמשך. הטיפול אינו דורש היעדרויות רבות מהעבודה, הוא מתאים לאנשים עסוקים המעוניינים לחסוך זמן יקר, למטופלים הסובלים מרמת חרדה דנטלית גבוהה ומעוניינים לסיים את כל הטיפולים בביקור אחד תחת הרדמה מלאה או למטופלים הנדרשים לשקם שיניים הנמצאות בחזית הפה ואינם מעוניינים להסתובב עם פה חסר שיניים או להיעזר בטכניקות של שיקום זמני הגורמות לאי נוחות, לבעיות בלעיסה ולעתים גם למראה אסתטי בלתי נעים.

שיקום הפה-לפני טיפול
שיניים קדמיות לאחר חבלה ולפני טיפול שחזור שיניים
שיקום הפה-כתרי חרסינה-כתרי זירקוניה-אחרי
אחרי טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט

שחזור שיניים – מושגים שחשוב להכיר

השתלת שיניים זוהי שיטה שיצרה מהפכה בעולם של רפואת השיניים. בעבר כדי לשחזר שיניים שאבדו השתמשו הרופאים במערכת שיניים תותבות אשר לעתים רבות גרמה לאי נוחות. השתלת שיניים מחליפה בהצלחה את מערכת השיניים התותבות והיא מחזירה לפה את כושר התפקוד ואת המראה הטבעי של השיניים.

שתל זהו גוף דמוי בורג העשוי ממתכת הטיטניום ונועד להחליף את שורשי השן שאבדה. את השתל מחדירים אל עצם הלסת, עליו בונים מבנה ועל המבנה מרכיבים כתר, וכך מצליחים לבנות שן חדשה הנראית ומתפקדת כמו השן הטבעית.

שחזור שיניים יכול להיעשות במספר שיטות, באמצעות השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, באמצעות גשר קבוע עם רצף של כתרים מחוברים או באמצעות מערכת של שניים תותבות.

השתלת עצם זהו טיפול כירורגי מקדים הנדרש במקרים שבהם עצם הלסת הטבעית חסרת נפח, ולכן היא אינה מסוגלת לקלוט ולעגן בתוכה את השתל. עיבוי העצם מתבצע באמצעות מספר חומרים כמו עצם עצמית, עצם מהחי או עצם סינתטית. לאחר השתלת העצם יש להמתין מספר חודשים עד אשר העצם תתעבה ורק לאחר מכן אפשר יהיה להחדיר לתוכה את השתל הדנטלי.

השתלת שיניים בשיטת "אול און פור" זוהי השתלת שיניים מובילה בתחום שיקום הפה. השתלת שיניים בשיטה זו מתאימה למטופלים חסרי שיניים והיא מאפשרת למטופל להגיע למרפאה כשבפיו חסרות שיניים ולצאת כעבור מספר שעות עם פה מלא בשיניים יפות ומתפקדות. השתלת שיניים בשיטת אול און פור מבוססת על החדרה של ארבעה שתלים בלבד, שני שתלים בחלק הקדמי של הפה ושני שתלים בחלק האחורי. את השתלים מכניסים בזוויות מיוחדות כדי שיוכלו להיות בסיס יצב לגשר קבוע בן עשר עד שתיים עשרה שיניים.

כתר הוא שחזור קבוע של כותרת השן. תפקיד הכתר הוא לחזק ולהגן על שיניים שנחלשו עקב פגיעה ומחלה, אך הן עדיין במצב שאפשר לחזק  ולשמר אותן. את הכתרים מרכיבים לאחר טיפולי שורש, לאחר החדרת שתלים דנטליים או במסגרת טיפולים אסתטיים. יש סוגים שונים של כתרים, כמו כתר יצוק, כתר חרסינה, כתר קפטק או גלוונו, כתר זירקוניה ועוד. בחירת הכתר המתאים תיעשה בהתאם להתאמת הכתר למצב הפה, לצרכים האסתטיים ולתקציב.

תותבת נשלפת היא אמצעי לשחזור שיניים שאבדו ששימשה כתחליף כמעט יחיד לשיניים החסרות עד למהפכת השתלת השיניים. למערכת השיניים התותבות יש מספר חסרונות, היא אינה קבועה בפה, היא גורמת לגירויים בחניכיים, היא משבשת את ההגייה ולעתים גם משנה את תווי הפנים. כיום מערכת השיניים התותבות משמשת לשחזור שיניים רק במקרים שבהם אין אפשרות לבצע השתלת שיניים.

מצב השן לפני סתימה לבנה [1]
קידוח ראשוני הסרת עששת
הסרת שכבה רקובה
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן