ציפוי חרסינה לשיניים

השאיפה למראה שיניים מושלם וחיוך החושף שורה של שיניים ישרות, צמודות ולבנות למשעי, ניתנת כיום למימוש בקלות יחסית, ללא צורך בטיפולי שיניים פולשניים, ותוך מתן מענה מהיר ואיכותי למגוון סוגי ליקויי שיניים, מפגמי צבע ועד ליקויי סימטריות. ציפוי חרסינה לשיניים הוא אחד מסוגי הטיפולים הנפוצים, באמצעותם ניתן לסייע לכל מטופל ומטופלת להגיע לחיוך המושלם.

מתי יש צורך בטיפול אסתטי לשיניים?

הצורך בטיפול אסתטי דוגמת ציפוי שיניים עולה כאשר המטופל סובל מליקויים אסתטיים, ללא פגיעה בעומק השן או בשורש השן, ומיועד בעיקר לטיפול בשיניים הקדמיות בלסת העליונה ובלסת התחתונה, אשר חשופות למראה ומטופלות באמצעות עיצוב חיוך, המהווה חלק בלתי נפרד ממראה הפנים.

מהו טיפול ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה הוא טיפול המיועד ליצור חיפוי חיצוני לשיניים, באמצעות עלי חרסינה דקיקים, המיוצרים במעבדות שיניים, בהתאמה מלאה ועל פי מידות השיניים של המטופל. 

חרסינה היא חומר קרמי לבן, חזק ועמיד במיוחד, המשמש לציפוי שיניים טבעיות בזכות מגוון תכונות המאפשרים לו היצמדות מיטבית לשן הטבעית, עמידות בלחצים ובתפקודי לעיסה, עמידות בחום, דחיית חומצות וחומרים בעלי נטייה להכתמה ועוד.

כיצד נעשה ציפוי חרסינה?

ציפוי שיניים בחרסינה מתבצע באמצעות מספר שלבים:

  1. מפגש אבחון והחלטה על מהות וסוג הטיפול הרצוי.
  2. שיוף שיניים – הסרה ושיוף של חלק משכבת האמייל- שכבת ההגנה החיצונית על השן הטבעית, לצמצום מידות השן ולהיצמדות חומר הציפוי בצורה מיטבית.
  3. נטילת מידות מדויקות של השיניים על ידי סורק דיגיטלי מתקדם או סיליקון והעברתם לייצור בהתאמה אישית במעבדה.
  4. התקנת ציפוי זמני למטופל עד השלמת הייצור והמפגש לציפוי השיניים בחרסינה.
  5. הסרת הציפוי הזמני והדבקת עלי החרסינה הדקיקים לכל שן, בהתאמה מלאה וברמת דיוק גבוהה, באמצעות דבק ייחודי ועמיד במיוחד.
  6. גימור, שיוף קל על פי צורך להתאמה מלאה ולחיוך מושלם.

סוגי חרסינות לשיניים

חרסינה הוא שם כולל למספר חומרים אשר נהוגים בענף רפואת השיניים, בניהם:

  • חרסינה פלדספטית- חרסינה במראה אסתטי ורמת שקיפות טבעית. מספקת מראה אסתטי מרשים אולם מאוד עדינה ודורשת מיומנות גבוהה של המעבדה ושל הרופא.
  • חרסינה אימקס מליתיום דיסיליקט- הרכב מדויק של ננו חלקיקים המתגבשים בהליך חימום עוצמתי ויוצרים חומר קשיח ועמיד ברמת שקיפות מודולרית.

התוצאה הצפויה- כיצד נראות השיניים לאחר צפוי חרסינה?

ציפוי שיניים בחרסינה מסייע בטיפול במגוון ליקויי שיניים, ומספק מערכת שיניים אחידות, צמודות ורציפות, במבנה אסתטי וסימטרי ובמראה לבן ובריא.

מה משך הטיפול?

ביצוע ציפוי חרסינה דורש מלבד מפגש האבחון ונטילת המידות של השיניים, מפגש טיפולי או שני מפגשים לצורך הצמדת והדבקת הציפוי, בהליך שעשוי לארוך כשעתיים, בהתאם לנתוני המטופל ולכמות השיניים הנדרשות לציפוי.

כמה זמן נשמר טיפול ציפוי חרסינה לשיניים?

חרסינה הוא החומר המוביל והעמיד בענף לצורך ציפוי שיניים, ומעניק חוזק מכני ועמידות שעשויה לארוך למעלה מ-10 שנים, בשימור ובתחזוקה נכונה על ידי המטופל.

שיקום הפה-לפני טיפול
שיקום הפה-כתרי חרסינה-כתרי זירקוניה-אחרי

למי מתאים הטיפול?

טיפול באמצעות ציפוי חרסינה מתאים לנשים ולגברים, בכל גיל לרבות ילדים- על גבי שיניים קבועות בלבד. הטיפול מתאים לבעלי סדקים בשיניים, שיניים קדמיות שבורות או פגועות, לצורך סגירת מרווחים בשיניים, יישור קל ומקומי של שיניים, טיפול בפגעי צבע, הכתמה וחוסר אחידות בגוון השיניים. הטיפול אינו מתאים לסובלים ממחלות חניכיים שאינן מטופלות או לשיניים בעלות פגיעה בשורש השן או בעומק השן.

היערכות לפני טיפול

המטופל אינו נדרש להכנה מוקדמת או היערכות לטיפול. ההכנה הנדרשת על ידי הרופא/צוות המרפאה הוא ביצוע המדידות, העברתן למעבדה וקליטת הציפוי המותאם אישית לכל מטופל ומידותיו.

הנחיות לאחר טיפול מסוג ציפוי שיניים בחרסינה

ככלל, מדובר בטיפול שאינו פולשני ואינו כרוך במגבלות בתפקוד ובאורח החיים. בימים שלאחר הטיפול מומלץ להימנע ממשקאות ומזונות חמים במיוחד ומהפעלת לחץ מאסיבי על השיניים.

איך מאריכים את תוצאות הטיפול?

ציפוי חרסינה הוא ציפוי חזק ואיכותי יותר מציפוי הקומפוזיט, ניתן להתאמה לכל צבע שיניים ומתאים לטיפול גם בשברים וליקויים אסתטיים חמורים. החרסינה תספק איכות ועמידות טובה יותר, אולם גם מדובר בטיפול יקר יותר. במקרים של ליקוי קל בשיניים בודדות ניתן יהיה להסתפק בציפוי קומפוזיט, בעוד שטיפולים באמצעות חרסינה מתאימים לשיקום ולחיפוי של כל הפה ולטיפול בליקויים מורכבים.

מה עדיף: צפוי חרסינה או קומפוזיט ?

ציפוי חרסינה הוא ציפוי חזק ואיכותי יותר מציפוי הקומפוזיט, ניתן להתאמה לכל צבע שיניים ומתאים לטיפול גם בשברים וליקויים אסתטיים חמורים. החרסינה תספק איכות ועמידות טובה יותר, אולם גם מדובר בטיפול יקר יותר. במקרים של ליקוי קל בשיניים בודדות ניתן יהיה להסתפק בציפוי קומפוזיט, בעוד שטיפולים באמצעות חרסינה מתאימים לשיקום ולחיפוי של כל הפה ולטיפול בליקויים מורכבים.

ד"ר יהונתן צ'יפר, רופא שיניים מוביל בעל ניסיון רב שנים, מלווה את מטופליו בהליך ייעוץ מקצועי, הצגת מגוון אפשרויות טיפול והמלצות, וביישום וטיפול של מגוון טיפולי שיניים אסתטיים ושיקומיים, תוך שימוש בחדשנות טכנולוגית, מקצועיות שאין שניה לה וצוות מרפאה מסור ומיומן.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן