למינייט

ציפוי למינייט וניר היא טכניקה של ציפוי שיניים. טכניקה פופולארית בכל העולם וגם בישראל. ציפוי למינייט לשיניים נועד להסתיר פגמים, שבר או סדק, לכסות על כתמי שיניים וליצור חיוך לבן וזוהר. למינייט שייך למשפחת טיפולי אסתטיקה דנטלית, אך גם טיפול אסתטי עלול להזיק לשן. כדי לבצע בהצלחה ציפוי שיניים בשיטת הלמינייט יש צורך ברופא מקצועי, מיומן, בעל ידע ובעל ניסיון רב שנים. מחפשים רופא איכותי? צרו קשר עם ד״ר יהונתן צ׳יפר אתם לא תצטערו.

תוכן עניינים

מהו ציפוי למינייט

למינייט היא טכנולוגיה של ציפוי שיניים ללא שימוש בכתרים שלמים. טכניקה זו נקראת באנגלית Porcelain Laminate Veneers. בתרגום לעברית היא נקראת "חזיתות חרסינה". חזיתות החרסינה – הלמינייט, הן עלי חרסינה דקים המשמשים ברפואה האסתטית לשחזור המראה הטבעי של השיניים. נוסף על כך הם תורמים לחיזוק ולעמידות השן.

עלי החרסינה המודבקים אל פני השן מעניקים לה צבע וצורה חדשים. את עלה החרסינה מדביקים אל השן לאחר שיוף קל, והוא הופך להיות חלק ממתאר השן המקורית. באמצעות ציפוי השיניים אפשר לבנות שיניים זוהרות וחיוך מושלם בנגיעה מינימאלית בשן המקורית.

ציפוי למינייט
בתמונה מטופלת לפני ואחרי טיפול ציפוי למינייט במרפאת ד"ר יהונתן צ'יפר

עובי הציפוי הוא דק ביותר, בין 0.2 עד ל0.5 מילימטר. את הציפויים מדביקים לצד החיצוני של השן באמצעות דבק מיוחד. את המיפוי מייצרים במעבדה ומתאימים כל עלה חרסינה באופן אישי לשיני המטופל. ציפוי למינייט וניר מתאים לשיניים הקדמיות נוהגים להדביק אותו רק לשמונה שיניים, לארבע השיניים העליוניות הקדמיות ולארבע השיניים הקדמיות התחתונות.

תהליך ציפוי למינייט לשיניים

הדבקת הציפוי מתבצעת בשלושה שלבים. בשלב הראשן משחיז הרופא את השן הטבעית ומסיר ממנה שכברה דקה מאוד. השלב השני מתבצע במעבדה. טכנאי מעבדה מיומן מכין את הציפוי בהתאמה מדויקת לשיני המטופל. השלב השלישי והאחרון זהו שלב ההדבקה, שלב שלאחריו תצאו מהמרפאה עם שיניים לבנות, חלקות ויפות.

באילו מקרים כדאי להשתמש בציפויי למינייט?

ציפוי השיניים אינו דורש השחזה אגרסיבית ופגיעה במרקם השן. בטיפול משחיזים רק במעט את שכבת השן העליונה הדקה ללא פגיעה בשורש השן או ברקמות העוטפות אותה. ציפוי למינייט וניר מתחבר היטב על אימייל השן, הופך להיות חלק ממרקם השן הטבעי ומעניק מראה אסתטי ומרשים לפה. כמעט ואי אפשר להבחין בין השיניים הטבעיות לבין השן המצופה. ציפוי למינייט הוא ציפוי חזק ועמיד העמיד בפני כתמים ושומר על מראה מבריק ונקי לאורך שנים רבות. הציפוי אינו נפגע בקלות מכתמי קפה, תה או סיגריות.

טיפול למינייט מהווה פתרון אידיאלי במצבים הבאים:

 • הכתמה קשה בשיניים.
 • צמצום רווחים בין השיניים.
 • שיניים מוטות לצד או בהטיה סיבובית.
 • פני שטח השן מחוספסים או לקויים.
 • כאשר קיים צורך בהארכת אורך כותרת השן (שיניים שלא נראות מספיק בחיוך).
 • יישור שיניים קל.
 • שיניים אשר השחירו לאחר ביצוע טיפול שורש.
 • השלמות כותרות שיניים שבורות או החלפת השלמות ישנות שצבען השתנה.

 

אחרי ציפוי שיניים משולב עם כתרים
אחרי ציפוי שיניים משולב עם כתרים

10 יתרונות ציפוי למינייט לשיניים 

 1. ציפוי למינייט נחשב לטיפול שמרני והוא מוגדר פולשני זעיר, זאת מכיוון שדרושה הסרת כמות קטנה של אמייל שיניים בלבד לפני ההדבקה.
 2. ציפויי למינייט מעוצבים בהתאמה אישית לצורה, גודל וצבע השיניים הטבעיות של המטופל. התוצאה המתקבלת היא חיוך חלק וטבעי במראה.
 3. באמצעות טיפול למינייט אפשר לתקן מרווחים בין השיניים וכן ליישור שיניים מעט עקומות.
 4. ציפוי חרסינה למינייט יכול להחזיק מעמד בין 10-15 שנה, כאשר דואגים לתחזק ולשמור על השיניים.
 5. במידה ולאחר שנים השיניים מאבדות מצבען ניתן לבצע שחזור מחדש להדביק עלי חרסינה מחדש. 
 6. ציפוי למינייט עמיד בפני כתמים וגוון הציפוי נשמר  גם כאשר הוא בא במגע עם מזון כמו קפה, תה, שתיה קלה ומזונות אחרים שיכולים להכתים את השיניים. 
 7. לאחר טיפול למינייט ניתן לחזור לשגרה ולתפקד מיד עם השיניים. כמו כן אין מגבלה על אכילת מאכלים מכל הסוגים.
 8. טיפול למינייט הוא קצר ואורך רק שני מפגשים בלבד, כאשר התור הראשון הוא ייעוץ והכנה, והתור השני הוא השיבוץ בפועל.
 9. ציפוי הלמינייט נחשבים עמידים וחזקים. בהנחה והיה יישום מקצועי של שכבת הלמינייט הסיכוי לסדקים בעלי החרסינה נדירים. 
 10. ציפויי חרסינה למינייט הם אופציה בטוחה ויעילה לשיפור מראה החיוך, אך חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מוסמך ומנוסה כדי לקבוע אם הם הטיפול המתאים לך.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

תחזוקת שיניים לאחר טיפול למינייט

שמירה על שיניים המצופות בלמינייט היא פשוטה יחסית. חשוב להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום. יש להשתמש במשחת שיניים שאינה מכילה חומר שוחק. יש להשתמש בחוט דנטלי כדי לשמור על היגיינת הפה. לאחר הטיפול תוכלו לאכול כל מאכל. אך רצו להימנע ממאכלים הנוטים לכופף או לפתל את ציפוי השיניים כמו למשל, פיצוח אגוזים או לעיסת עצמות עוד.

כנסו לסרטון וצפו בד"ר יהונתן צ'יפר מסביר על ציפוי שיניים וגם ניסוי קטן המראה על עמידות ציפוי למינייט בפני כתמים.

תמונות לאחר טיפול למינייט

ציפוי שיניים
ציפוי שיניים
ציפוי חרסינה
ציפוי חרסינה
לפני טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט
שיניים קדמיות לאחר חבלה ולפני טיפול שחזור שיניים
אחרי טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט
אחרי טיפול שחזור שיניים באמצעות כתרי זירקוניה בשילוב למינייט

לפי מה נקבע מחיר ציפוי למינייט?

יש סוגים שונים של ציפויי שיניים, מבין כל השיטות של ציפוי השיניים מחיר הלמינייט הוא היקר ביותר בשל העלויות הגבוהות של חומר החרסינה שממנו הוא מיוצר.

מחיר ציפוי שיניים למינייט נע בממוצע בין שלושת אלפי שקלים ויותר.המחיר נקבע לפי מספר פרמטרים ובניהם המקצועיות של הרופא, איכות המעבדה, מוניטין וותק. הצלחת הציפוי היא שילוב של רופא מיומן וטכנאי שיניים מקצועי ואיכותי. ככל שהוותק והמוניטין של שני בעלי המקצוע גבוה יותר, כך איכות הטיפול גבוהה יותר והמחיר בהתאם.

אומנם ציפוי למינייט הוא טיפול אסתטי יקר, אך טיפול מאפשר לנו לשנות את הצורה, את הגודל, את הצבע של השן ולהסתיר פגמים כמו שן שבורה, סדוקה או מוכתמת. באמצעות הציפוי אפשר גם לבצע תיקונים, לסגור רווחים בין השניים ולחסוך טיפול אורתודנטי יקר וממושך.

לפני שאתם מבצעים ציפוי שיניים מומלץ לערוך סקר שווקים ולהשוות מחיר ציפוי שיניים למינייט על בסיס נתונים שווים, אך תמיד יש לזכור כי לא המחיר הוא הגורם המרכזי בבחירת הרופא המבצע אלא המקצועיות, איכות העבודה, המוניטין וההמלצות.

 

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן