ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא טיפול אסתטי שבו מודבקות שכבות דקות של חומר, לרוב חרסינה או קומפוזיט, על פני השיניים הקדמיות. הציפוי נועד לשפר את מראה החיוך על ידי תיקון פגמים כמו כתמים, סדקים, שברים, רווחים בין שיניים, צבע לא אחיד, שיניים קטנות או עקומות.

אין זה סוד כי התוצאה הסופית של טיפולי אסתטיקה דנטלית תלויה הרבה בבחירת הרופא, בידע, בניסיון ובחוש האסתטי של הרופא.

רוצים שיניים זוהרות ובריאות? צרו קשר עם המרפאה של ד״ר יהונתן צ'יפר המובילה בתחום.

ציפוי למינייט

מתי נשקול ציפוי שיניים?

אחד המרכיבים הדומיננטיים ביותר בשן הוא הדנטין אשר מתאפיין בצבע צהבהב. הדנטין עטוף בשכבת אמייל לבנה אשר מעניקה לשן את צבעה הלבן, כאשר בגילאים צעירים היא מושלמת ורעננה, אך בשלבים מתקדמים יותר של החיים היא נוטה להישחק כך שצבעו הצהבהב של הדנטין בולט יותר והמראה הכללי של השיניים הופך עם השנים לצהוב יותר ויותר.

בנוסף לכך, הרגלים, מאכלים ומשקאות שאנו צורכים במהלך החיים תורמים גם הם להפיכת השיניים לצהובות יותר. כמו לדוגמא: עישון סיגריות, שתייה של משקאות כהים כמו קפה, יין אדום, בירה שחורה, קוקה קולה וכו'.

במצב כזה, שהשיניים הופכות לצהובות, לא רק מראה החיוך נפגע אלא המראה הכללי כולו ואנו מתחילים לחפש אחר פתרונות להשבת הצבע הלבן. 

כמו כן בכל מקרה של פגיעות קלות עד בינוניות בשיניים כמו סדקים או שברים, סגירת רווחים קטנים בין השיניים הקדמיות, שיניים קטנות או לא אחידות. ציפוי שיניים יכול להיות פתרון מתאים. 

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

איך עושים ציפוי שיניים?

הליך ציפוי שיניים מתבצע בשלושה שלבים עיקריים, בשלב הראשון רופא השיניים מכין את השיניים על ידי הסרת שכבת דקה מאוד של אמייל מהשן על מנת לפנות מקום לציפויי החרסינה שיודבקו מעל. שיוף השיניים מאפשר לרופא לעצב ולשנות את צורת השן או אורכה. כך שניתן יהיה לסדר גם מרווחים בשיניים וליצור מראה שיניים ישר ומדויק. בשלב השני, רופא השיניים לוקח מידות של השיניים על מנת לשלוח אותן למעבדה לייצור. לאחר מכן יוצרת מעבדת השיניים את הציפויים מחרסינה ומחזירה אותם לרופא השיניים.

שיטות לציפוי שיניים

קיימות שיטות שונות לציפוי שיניים, לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. לפני שאתם בוחרים את שיטת הציפוי המתאימה לכם, מומלץ להיוועץ עם רופא מיומן ומנוסה בתחום.

ציפוי שיניים קומפוזיט

הקומפוזיט הוא החומר שבו משתמשים לביצוע סתימות לבנות. באמצעות חומר זה מצפה רופא השיניים את השן בגוון הרצוי. לשיטה זו יש יתרונות רבים. מחיר הטיפול זול בהשוואה לשיטות אחרות, התוצאות מידיות, אין צורך בעבודת מעבדה, ציפוי השן יתבצע במהלך ביקור אחד בלבד אצל הרופא. תוצאות הטיפול ציפוי שיניים באמצעות קומפוזיט מרשימות פחות מאשר בשיטות האחרות. נוסף על כך החומר סופח צבעים, ולכן במהלך השניים ייתכנו כתמים על השן המצופה

ציפוי באמצעות וניר פורצלן

וניר פורצלן – ציפוי חרסינה נחשב לחומר חזק ועמיד במיוחד. ציפוי למינייט עשוי מחומר קראמי או מתרכובת של שרף אשר מוצמד לחזית השן. ציפוי שיניים בשיטת וניר פורצלן מהווה פתרון מצוין לשיפור המראה של השיניים הקדמיות, הוא מכסה על שיניים בגוונים שונים, מהווה תחליף להלבנת שיניים או ממלא את הרווחים שבין השיניים. אם ציפוי השיניים מתבצע במקצועיות, הוא עשוי להחזיק מעמד לשנים רבות.

ציפוי חרסינה לימינייט זו השיטה הפופולארית ביותר בכל העולם וגם בישראל. בשיטה זו מבצע הרופא הדמית פה כדי להתאים במדויק את הציפוי לשיניים הטבעיות. ציפוי בשיטת לימינייט שומר על גוון השיניים לצמיתות. זהו טיפול פשוט יחסית, טיפול שאינו כרוך בכאבים או בהרדמה. לימינייט הוא חומר חזק ועמיד המעניק מראה בריא וזוהר לשיניים למשך שנים ארוכות. החיסרון הבולט של שיטת ציפוי זו הוא המחיר היקר, יחסית. אומנם המחיר יקר יותר בהשוואה לשיטות שונות, אך התוצאות מצדיקות את ההשקעה.

תמונות מטופלים במרפאתינו

למי לא מתאים לבצע ציפוי שיניים?

  1. למי שעבר טיפול שורש ועקב הטיפול שינתה השן את צבעה והפכה להיות כהה או אפורה לא מומלץ לבצע ציפוי לשיניים. במקרים אלו עדיף להרכיב כתר חרסינה על השן, הכתר גם יעניק לשן את הגוון הרצוי וגם יחזק את השן החלשה ויגן עליה.
  2. ציפוי שיניים אינו מתאים למטופלים אשר שוחקים את השיניים ונועלים את הלסתות בזמן השינה. תופעות אלו מגדילות את הסיכויים לשבירת הציפוי.
אחרי ציפוי חרסינה לשיניים עקומות

שאלות נפוצות

שמירה עלשגרת הניקיון היומיות הכוללת צחצוח שיניים פעמיים ביום, חשוב השתמש במברשת שיניים רכה ומשחת שיניים המכילה פלואוריד. שימוש בחוט דנטלי ושטיפת פה רגילה או באמצעות סילונית. לרוב ציפוי חרסינה עמידים לקליטת צבעים, אם יש לכם ציפוי קופוזיט מומלץ להימנע מעישון וכן מאכילה ושתייה של מזונות ומשקאות צובעים: קפה, תה, יין אדום, רוטב סויה, פירות יער וכו'.

טיפול ציפוי חרסינה הוא הליך בטוח ויעיל שיכול לשפר את מראה השיניים. עם זאת, חשוב לציין כי ציפויי חרסינה אינם קבועים וייתכן שיהיה צורך להחליף אותם לאחר 10-15 שנים, אין אפשרות להלבין אותם.

התשובה היא אישית מאוד וישנם גם שיקולי מחיר. בעוד שציפויי קומפוזיט הם זולים יותר והיישום שלהם מהיר יותר, הם פחות חזקים או עמידים כמו ציפויי חרסינה והם עשויים לשנות את צבעם מהר יותר, כיוון שהם סופגים יותר את הצבעים הנמצאים בשתייה או אוכל. יחד עם זאת מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים ויחד לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. 

כן, ניתן להסיר חרסינה מהשיניים. עם זאת, זהו תהליך מסובך יותר מאשר הסרת שרף מרוכב. חרסינה מודבקת לשן עם דבק צמנט מיוחד, ולאור המורכבות, במקרים מסויימים השן עלולה להיפגע. הסרת הצפוי באמצעות לייזר יכול להקטין מעט את הסיכונים. לאחר הסרת החרסינה, ייתכן שרופא השיניים יצטרך למלא את השן בשרף מרוכב או חרסינה.

ציפויי חרסינה לשיניים יכולים לעלות בין 2,000 ₪ ועד ל-6,000 ₪ לשן. תוצאות טיפול לומינירס ולמינייט עשויות להחזיק בממוצע בין 10-15 שנה. ציפוי מסוג לומינרס יעיל לטיפול בכתמי שיניים, סגירת סדקים ותיקונים יישור קלים. ציפוי חרסינה למינייט יעיל לטיפול בכתמי שיניים, סגירת סדקים ותיקוני סגירת רווחים קלים.

ציפוי קומפוזיט יעלה בין 800 ₪ ועד ל-1,500 ₪ לשן. הטיפול הזול אך גם פחות עמיד בשל נטייתו של החומר לספוח צבע ממשקאות ומזון. תוצאות טיפול קומפוזיט עשויות להחזיק בין 5-8 שנים. הטיפול יעיל לטיפול בכתמי שיניים וסידור שיניים שבורות. 

טווח המחירים מהווה אינדקציה, לצורך הצעת מחיר יש לפנות למרפאה. 

ציפוי שיניים – שישה דברים שכדאי לכם לדעת

  1. ציפוי שיניים הוא טיפול הדבקת חומר מלאכותי על חזית השן. החומר הנפוץ ביותר לציפוי שיניים הוא ציפוי חרסינה דקיק מאוד, בין שליש לחצי מילימטר, אך לאחרונה התעדכנו והשתכללו השיטות וכיום אפשר לבצע ציפוי שיניים גם באמצעות זרקוניה ואלומיניה שהם חומרים חזקים מאוד, עמידים ודקיקים. כל החומרים מעניקים חיוך זוהר ומראה אסתטי  מרשים ומנצח.
  2. כדי להדביק את הציפוי יש להשחיז מעט את המשטח החיצוני של השן. על אף ההשחזה, אין כמעט פגיעה בשן מאחר וההשחזה היא מינימאלית ועיקר ההשחזה הוא באימייל של השן. במהלך הטיפול משחיז הרופא שכבת אימייל דקה, לאחר מכן הוא מטביע את תבנית השיניים המדויקת ושולח אותה למעבדה. טכנאי המעבדה מייצר ציפוי חרסינה דקיק ובוחר את גוון הציפוי בהתאם לגוון השיניים הטבעיות.
  3. לפני שמבצעים ציפוי לשיניים חשוב לוודא כי השן אינה סדוקה ואין בעיות בשורש השן.
  4. ציפוי שיניים מוצלח מחייב פעולה מדויקת של רופא השיניים וטכנאי שיניים מיומן. לפני שאתם בוחרים רופא שיניים לביצוע הטיפול חשוב לעשות סקר שווקים ולקבל המלצות על אודות רופאים מומחים. אינספור לקוחות ישמחו להמליץ על ד״ר יהונתן צ׳יפר. צרו קשר והצטרפו גם אתם אל משפחת הלקוחות המרוצים.
  5. יש סוגים שונים של ציפויי שיניים. ציפוי באמצעות חומרים מרוככים, קומפוזיט וציפוי באמצעות עלי חרסינה דקים. קומפוזיט הוא חומר שממנו יוצרים סתימות לבנות. לציפוי קומפוזיט יתרונות רבים, הוא זול יחסית, הוא מאפשר להגיע לגוון הרצוי ואינו דורש  התערבות של טכנאי מעבדה. ציפוי קומפוזיט מעניק תוצאות מיידיות, כעבור מפגש אחד עם רופא השיניים תצאו עם שן מצופה ויפה.
  6. ציפוי למינייט הוא הציפוי המוביל בתחום ציפוי השיניים. הציפוי מעניק תוצאות אסתטיות מרשימות והוא עמיד לטווח של שנים רבות.

אם גם אתם מעוניינים בשיניים לבנות,ישרות, מושלמות וזוהרות, צרו קשר עם ד״ר יהונתן צ׳יפר המוביל בתחום ציפוי השיניים. כבר בפגישה הראשונה ד״ר צ׳יפר יאבחן את מצב השיניים בחלל הפה ויאמר לכם האם אתם מתאימים לטיפול של ציפו שיניים או לא. חשוב לדעת כי לא כל אחד מתאים, כדי להימנע מעוגמת נפש ומטיפולים מיותרים שלא יצליחו ולא יחזיקו מעמד לזמן ארוך, יש להתייעץ עם הטובים בתחום.

צרו קשר עכשיו!

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

מידע נוסף

התקשרו אלינו דילוג לתוכן