אסתטיקה דנטלית - טיפולים ותוצאות

תחום האסתטיקה דנטלית מציע מגוון פתרונות אסתטיים לשדרוג ועיצוב החיוך שיאפשרו לנו לחייך בפה מלא ובלב רחב ויגשימו לנו את חלום החיוך המושלם. מטרתם של הטיפולים האסתטיים היא לשפר ולשדרג את החיוך לטבעי ובריא הם מספקים פתרון לתיקון שן שבורה, שן שבקעה מחוץ לקשת השיניים, שן ששינתה את צבעה ועוד.

מגוון טיפולי אסתטיקה דנטלית כוללים: הלבנת שיניים, ציפויי קומפוזיט, כתרים וציפוי שיניים (למינייט), עיצוב חניכיים, עיצוב חיוך דיגיטלי DSD, יישור שיניים, סתימות לבנות, סתימות חרסינה, שתלים דנטליים ושיקום פה. צריך לזכור שאסתטיקה דנטלית היא שם כולל למגוון פתרונות אסתטיים והיא נותנת מענה לשיקום פה מלא או חלקי.

הצלחת הטיפולים תלויה במיומנות הרופא ובשימוש במכשור מתקדם המאפשר טיפול מדויק ואיכותי. בואו נצלול פנימה אל עולם האסתטיקה הדנטלית של רפואת השיניים.

תוכן עניינים
הלבנת שיניים לפני אחרי

הלבנת שיניים

נקראת בשמה המקביל "הבהרת שיניים" ומטרתה הבהרת צבע זגוגית השן. מומלצת במצבים בהן השיניים תקינות ובריאות אך אינן לבנות מספיק. חומרי ההלבנה יגרמו לפיגמנט השן להלבין, והצבע שיתקבל יהא בהיר ולבן יותר. הלבנות שיניים מקצועיות יכילו חומרים איכותיים ולכן אין חשש מפני פגיעה והרס חומר השן.

סוגי הלבנה עיקריים:

 1. הלבנה ביתית – מתבצעת באמצעות סד סיליקון גמיש ובו המתרפא מניח ג'ל המכיל נגזרת של מי חמצן עד 22% הגורם לחימצון פיגמנט השן ומביא להלבנתו.
 2. הלבנה מרפאתית – מתבצעת במרפאה ואורכת כשעה במהלכה מונח חומר פעיל בריכוז של כ 35%. חומר ההלבנה משופעל בעזרת מקור אור LED או לייזר. התהליך פשוט וההשפעה מיידית.
 3. הלבנת שיניים משולבת – משלבת בין הלבנה מרפאתית המבוצעת תחילה ובהמשך אליה נלקחות מידות לצורך ייצור סד סיליקון להמשך הלבנה ביתית ובכך מעצימה את התוצאות המתקבלות.

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים או בשמו המקצועי למינייט הוא שכבה מלאכותית ייעודו לספק פתרונות אסתטיים ופונקציונליים. הוא מעניק הגנה לשן ומציע פתרון יעיל בשחזור ותיקון פגמים בשיניים. ישנם סוגים שונים של ציפויים העיקריים מבניהם:

 • ציפויי חרסינה (PORCELANE LAMINATE VENEER) אלו הם עלי חרסינה דקיקים המודבקים על חזיתות השיניים הקדמיות באמצעותם ניתן לעצב חיוך הרמוני, טבעי וחיוני. בשיטה זו מחספסים מעט את זגוגית השן (אמייל) ומדביקים את ציפוי החרסינה לשן. הציפויים נועדו לטובת שיחזור ותיקון פגמים בשיניים ויתרונם טמון בכך שהם אינם משנים את צבעם מפני עישון, קפה ועוד. הם מהווים פתרון אידיאלי במצבים קלינים רבים: שיניים שהשחירו או שינו צבען בעקבות טיפול שורש או טראומה, צמצום או סגירת מרווחים בין השיניים, תיקון והשלמת שן שבורה, שינוי בצורה ובפרופורציות, שיניים בהטייה סיבובית ויישור שיניים קל.


יתרונות
ציפוי חרסינה שדרוג החיוך מתקבל בתוך 2-3 פגישות, מותאם אישית. טיפול פשוט ומהיר.
חסרונות ציפוי חרסינה עלויות גבוהות, כדי לקבל תוצאה אסתטית וטבעית יש צורך בציפוי של מספר שיניים ולא בשן אחת בודדת. 

 • ציפוי קומפוזיט שכבה מלאכותית מקומפוזיט חומר מורכב העשוי משרף סינתטי. שימוש בקומפוזיט נפוץ גם בביצוע סתימות לבנות, לאורך השנים החומרים השתדרגו והפכו איכותיים ועמידים יותר והם מציעים פתרונות אסתטיים לשחזורים ותיקון פגמים בשיניים. הקומפוזיט מהווה פתרון אסתטי למצבים רבים: שחזור כותרת שן שבורה, סגירת מרווחים ותיקון פרופורציות של השיניים, החלפת השלמת שן ששינתה את צבעה, פגמים במשטח השן ושינוי צבע קלים. השחזת השיניים היא מינימלית עד 0.3 מ"מ ולעיתים לא נדרשת השחזה כלל. הרופא מעצב את הקומפוזיט על גבי השן ומקשה אותו באמצעות קרן אור.

יתרונות ציפוי קומפוזיט עלויות לא גבוהות. טיפול פשוט ומהיר ושינוי מראה השיניים בפגישה אחת בלבד.
חסרונות ציפוי קומפוזיט מצריך מיומנות גבוהה של רופא השיניים – ציפויי קומפוזיט דורשים התאמה מדוייקת ולעיתים נדרש לשלב בין מספר גוונים בכדי להגיע לצבע ולשקיפות האידיאלית האופיינת לאמייל בשן טבעית. בנוסף, קומפוזיט סופג פיגמנטים כך שעם הזמן עלול להיווצר שינוי בגוון הציפויים.

כתרים: כתרי חרסינה / כתרי זירקוניה

כתר הוא מעין "כובע" בדרך כלל עשוי מחרסינה ו/או זירקוניה, נועד לצורך שיחזור שיניים ומטרתו לספק פתרונות אסתטיים ופונקציונליים להשבת המראה הטבעי והתפקודי של השן. קיימים מספר סוגים של כתרים, הפופולרים מבניהם הם כתרי זירקוניה וכתרי חרסינה. בחירת סוג הכתר מותאמת על ידי רופא השיניים על פי שיקוליו המקצועיים ובהתאם לצרכיו של המטופל .כתרים מהווים פתרון אידיאלי במצבים קלינים רבים בניהם: שחזור שיניים שבורות, שיניים שחוקות, מיסוך צבע השן שהאפירה/ השחירה אחרי טיפול שורש או חבלה, תיקון עמדות לקויות של השיניים ועוד. הכתר מורכב על השן ולמעשה עוטף אותה ובכך משפר את מראה השן ומחזק אותה בעת הפעלת לחצי הלעיסה.

הכתרים מיוצרים בחריטה דיגיטלית והנטייה כיום היא לבצע כתרי זירקוניה ללא ליבה מתכתית, זה מייתר את החשש להיווצרות אפרפרות בחניכיים והתוצאות המתקבלות הן טבעיות. הכתרים משתלבים עם השיניים הסמוכות בצורה מושלמת כך שלא ניתן להבדיל בניהם לבין השן הטבעית.

אחרי שיקום פה באמצעות כתרים וציפוי שיניים
לפני שיקום פה באצעות כתרים וציפוי שיניים

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

עיצוב חיוך דיגיטלי DSD (Digital Smile Design)

תוכנות ממוחשבות לעיצוב חיוך דיגיטלי (Digital Smile Design) מאפשרות ביצוע הדמייה של החיוך בחפיפה לתמונת המטופל ובכך ממחישות באופן ויזואלי את תוצאות הטיפול. בזכות התוכנה הטיפול הופך למדויק, מוצלח וצפוי מראש. ד"ר יהונתן צ'יפר מטפל באמצעות מיקרוסקופ דנטלי המאפשר הגדלה של עד פי 40 בראות הכוללת בחלל הפה ובכך מבצע את השחזת השיניים בצורה מינימלית ומוקפדת המאפשרת שמירה על חומר שן בריא, דיוק בשולי ההשחזה ושרידות ציפויי השיניים לשנים ארוכות.

לא תאמינו איך במקרים רבים החיוך משפיע על הביטחון העצמי וההתנהלות שלנו מול אנשים. בזכות הטכנולוגיה המופלאה ניתן לשדרג את החיוך בפעולות פשוטות, שלבים מוגדרים ומספר פגישות מצומצם. הטיפול הופך לקצר, יעיל וידוע מראש.

ארבעת השלבים לעיצוב חיוך דיגיטלי DSD:

 1. צילום דיגיטלי – המטופל מתבקש לחייך במנח ראש ישיר למצלמה.
 2. עיבוד התמונה במערכת הממוחשבת – משוקללים מאפייני הפנים והשיניים ובהתאם לקריטריונים אסתטיים מקובלים יוצג עיצוב חיוך "אידאלי".
 3. ביצוע שינויים – בשלב זה ניתן לשנות פרמטרים כגון: צבע, צורה ומיקום השיניים ונבחנת השפעת השינוי על החיוך תוך ביצוע Fine tuning והתאמות קטנות.
 4. בחירת עיצוב חיוך – לאחר שנבחר עיצוב החיוך האידיאלי שהותאם באופן אישי, ניגשים לשלבי ביצוע הטיפול הכוללים הכנה מינימלית של השיניים לצורך התאמת ציפויי שיניים אסתטיים.

עיצוב חיוך דיגיטלי מאפשר קבלת חיוך טבעי והרמוני בזמן קצר ומגשים את חלום החיוך המושלם!

עיצוב חניכיים

טיפול המשולב כחלק מתחום אסתטיקה דנטלית ומטרתו לייצר הרמוניה ותיקון אי סימטריות, באמצעתו ניתן לעצב את קו החניכיים ומתקבל מראה מאוזן ויחס שיניים – חניכיים אידיאלי. 

לאילו מצבים נועד הטיפול?

 • גאמי סמייל – "חיוך חניכיים" בו נחשפות החניכיים יתר על המידה ונגרם פגם אסתטי בין היתר בעקבות פרופורציות לא נכונות בין החניכיים לשיניים.
 • שיניים נראות קטנות וקצרות כתוצאה ממבנה של קו חניכיים נמוך.
 • א-סימטריה בקו החניכיים – באמצעות עיצוב חניכיים ניתן לבצע השוואת קו החניכיים בצורה סימטרית בי-ליטרל (דו צדדית).

כיצד מתבצע הטיפול? ניתן לעצב את קו החניכיים באמצעות מכשיר לייזר חדשני. התוצאות המתקבלות איכותיות ומדוייקות ללא דימום וללא תפרים. תהליך הריפוי מהיר ובסיומו מתקבל מראה אסתטי והרמוני. החיוך נראה טבעי ובריא והמטופלים נהנים מחיוך מלא ביטחון

סתימות לבנות

עשויות מחומר לבן מורכב או מחרסינה ויתרונן הבולט הוא בפן האסתטי. החומרים המורכבים עברו שדרוג בשנים האחרונות והם נחשבים ליותר איכותיים ועמידים.

 • סתימות קומפוזיט – סתימה לבנה מחומר מורכב (פלסטי) מיועדת לשיחזורי שיניים קדמיות ואחוריות. קיימים סוגים שונים של קומפוזיט הנבדלים בעמידותם והשימוש בהם נעשה בהתאם לאזור השחזור במקומות שונים בפה.
 • סתימות חרסינה – מיועדות לשיניים אחוריות והן מהוות שחזור מדוייק של השן הפגועה. נלקחות מידות המועברות למעבדה ומיוצר שחזור חרסינה המשלים את השן בצורה מושלמת. יתרונם של שחזורי החרסינה הוא בעמידותם במקרים בהם סתימה רגילה לא תעמוד בלחצי הלעיסה, הסתימה עלולה להשבר וכך גם השן. סתימות החרסינה מהוות גם תחליף לסתימות אמלגם המתכתיות ויתרונן ניכר בפן האסתטי.

יישור שיניים

יישור שיניים מספק פתרון אסתטי ומקנה מראה חיוך בריא ונעים. בשנים האחרונות פופלארי גם בקרב גילאים מבוגרים יותר. מלבד אסתטיקה יישור שיניים מציע פתרון תפקודי ובריאותי למצבים בהם השיניים לא ישרות, בולטות או צפופות מדי ובכך מונע מחלות חניכיים הרגלי נשימה דרך הפה ועוד. קיימות מגוון שיטות ליישור שיניים אסתטי:

 1. יישור שיניים שקוף טיפול באמצעות קשתיות שקופות ודקות כמעט ולא ניתן להבחין בהן, מעניק פתרון איכותי ואסתטי. טכנולוגיית הדמיה תלת ממדית מדמה את כל השלבים בתהליך עד לתוצאת הטיפול הסופית ובהתאם לכך מיוצרות סידרה של קשתיות שקופות המותאמות אישית למבנה השיניים של המטופל. יתרונות יישור שיניים שקוף דיסקרטי כמעט ובלתי נראה, גמיש ונשלף מאפשר הגיינת פה טובה. נוחות מירבית אינו גורם לגירוי או פציעה, ללא חוטים וללא סמכים.
 2. יישור שיניים פנימי (בלתי נראה) טיפול באמצעות סמכים המותקנים על שיטחה הפנימי של השן ומאפשרים לעבור יישור שיניים בלתי נראה. השיטה מתאימה בעיקר למבוגרים שלהבדיל מבני נוער מעדיפים ליישר את השיניים באופן דיסקרטי מבלי לפגוע במראה ובחיוך.
 3. סמכים שקופים – טיפול באמצעות סמכים שקופים מחרסינה המודבקים על החלק החיצוני של השיניים. אינם משנים את צבעם ונחשבים למאוד אסתטיים בשל השתלבותם עם צבע השיניים הטבעי, כך שבמהלך הטיפול נשמר החיוך והמראה האסתטי. הסמכים המתקדמים ביותר הם הסמכים הננעלים על החוט כמעט וללא חיכוך, תורמים להפחתת לחץ וכאבים והופכים את הטיפול לקל ומהיר יותר.

שתלים דנטליים – השתלת שיניים

שיקום הפה באמצעות שתלים דנטליים נועד לצורך השלמת שיניים חסרות והוא מספק פתרון תפקודי ומוביל בתחום האסתטיקה הדנטלית. הטיפול נותן מענה למטופלים הזקוקים לשיקום פה מלא או חלקי כלומר, ניתן להתקין שתל בודד לצורך שיקום של שן אחת או התקנת מספר שתלים דנטליים לשיקום לסת שלמה.

השתלת שיניים ביום אחד – הפכה לפופולארית בשנים האחרונות, הודות לטכנולוגיות דיגיטליות ניתן להציג את הלסת בהדמיה תלת מימדית. ההדמיה מאפשרת לתכנן את מיקום השתל בצורה ובגודל אמיתיים ובעזרת סד כירורגי ממוחשב התקנת השתלים מתבצעת באופן מדוייק ולא פולשני, ברוב המקרים ללא חיתוך חניכיים וללא תפרים. תכנון השיקום נעשה מראש ומעוצב באמצעות מדפסות תלת מימד עוד לפני ביצוע ההשתלה. כתרים דיגיטליים זמניים מותאמים באופן מושלם למיקום השתל ומבנה הפה. בתוך שעות ספורות המטופל מתהדר בחיוך בריא ובמערכת שיניים מתפקדת ואסתטית.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

ד"ר יהונתן צ'יפר חבר באגודות רופאי שיניים בארץ בעולם וכן ממשיך לעבור השתלמויות מיוחדות בטיפולי שיניים, השתלות שיניים ושיקום פה.

מידע נוסף
התקשרו אלינו דילוג לתוכן