מהו צילום ct שיניים

הדרך להשתלה עוברת דרך צילום CT  

צילום CT  לפני השתלת שיניים הוא הצילום המדויק והמומלץ ביותר. כדי למרב את סיכויי ההצלחה של השתלת שיניים מומלץ לבצע צילום CT. גם צילום פנוראמי הוא צילום המשמש את רופאי השיניים, אך כאשר יש לבצע טיפול שיניים מורכב, כמו השתלת שיניים, לדוגמה, מוטב לבצע צילום CT  כדי להיערך בהתאם לטיפול, להגיע לרמת הדיוק הגבוהה ביותר ולמרב את תוצאות הטיפול.

נא להכיר – צילום סיטי לשיניים

צילום ct שיניים מאפשר לקבל תמונה תלת ממדית באיכות גבוהה בכל חלק בגוף שאותו מעוניינים לצלם. גם כאשר נצלם איברים הנמצאים בתנועה, כמו הלב לדוגמה, נקבל תמונה מלאה בלי שהאיברים המצולמים יהיו מוסתרים על ידי חלקים אחרים בגוף.

צילום CT  לפני השתלת שיניים מאפשר לקבל התייחסות מלאה ומדויקת של כל מילימטר באזור המיועד להשתלת השיניים. לסת השיניים היא אזור מלא בעצבים ובכלי דם קטנים, כל נגיעה וכל סטייה מהמקום המדויק עלולה לפגוע בכל דם או בעצב, לגרום לדימומים ולכאבים מיותרים. צילוםCT  לפני השתלת שיניים ימנע סטיות ותזוזות בלתי רצוניות בעת הטיפול.

מכשיר ה-CT  אינו פולטת קרינה בעוצמה רבה. מחקרים הוכיחו כי הקרינה הנפלטת ממכשיר ה-CT  קטנה בעשרים אחוז מהקרינה הנפלטת מכל אמצעי צילום אחר.

צילום השיניים במכשיר ה-CT  נמשך כשמונה שניות בלבד הוא נעשה בנוחות ובמהירות.

הודות לצילום החדשני והמדויק יוכל רופא השיניים להתכונן היטב לטיפול ולתכנן אותו מראש ובדייקנות. הצילום ייתן לרופא תמונה מדויקת של פה המטופל והוא יוכל לתכנן בדייקנות את מיקום השתלים, למדוד את העובי והגובה של הלסת, לבחור את השתל המתאים ביותר ועוד.

השתלת שיניים – כל היתרונות

השתלת שיניים היא פעולה כירורגית אשר מטמיעה בתוך הלסת שתל המיועד להחליף את השן הטבעית. השתל הדנטאלי המוחדר על עצם הלסת עובר איחוי עם העצם בתהליך הנקרא אוסאו- אינטגרציה.

השתלים המוחדרים אל עצם הלסת אינם פוגעים בשיניים הסמוכות, כדי לבצע השתלת שיניים אין צורך לפגוע בשיניים בריאות, לעקור או להשחיז אותן כדי להרכיב עליהן גשר.

השתלים המוחדרים אל הלסת קרובים ככל האפשר לשיניים הטבעיות. לאחר שהשתל נטמע היטב בתוך עצם הלסת מרכיבים עליו כתר והוא מתפקד כשן טבעית. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי שתלים מחזיקים מעמד כעשרים שנה, ואפילו יותר, ואחוזי הצלחת הטיפול הם כתשעים וחמישה אחוז.

שתלים מהווים תחליף מוצלח לשיניים התותבות. לעתים השיניים התותבות מתחככות ברקמת הלסת, פוצעות אותה או גורמות לגירודים ואי נעימות. שיניים תותבות ש"רוקדות" בפה מעוותות את תווי הפנים, משבשות את הדיבור ואת ההגייה ומקשות על הלעיסה.  השתלת שיניים חוסכת את כל הסבל ואת אי הנעימות.

שתלים דנטלים קלים  לניקוי ולתחזוק. קל מאוד לשמור על היגיינת הפה. הן קבועות בפה והטיפול בהן מקביל לטיפול בשיניים הטבעיות.

השתלת שיניים מחזקת את הביטחון העצמי. המטופל לא יחשוש לחייך בפה מלא חיוך זוהר וכובש, הוא יוכל לדבר ולאכול בדיוק כמו שהיה נוהג אילו בפיו היו רק שיניים טבעיות.

השתלים הדנטאליים מסייעים בשמירת עצם הלסת.

השתלת שיניים משפרת באופן ניכר את איכות החיים של המטופל. השתלים מעוגנים בפה, הם חזקים, הם עמידים, הם אינם זזים ואינם מציקים.

הצלחת טיפול השיניים תלויה במיומנות הרופא. רק רופא מקצועי ובעל ידע וניסיון רב בתחום השתלת השיניים יוכל לבצע את הטיפול ביעילות ובמינימום כאבים ותופעות לוואי.

ד״ר יהונתן צ׳יפר הוא הרופא המוביל התחום השתלת שיניים. צרו קשר, כי גם לכם מגיע את הטוב מכולם.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן