5 דרכים למניעת דלקת חניכיים

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה מאוד בקרב כ-90% מכלל האוכלוסייה, אולם עדיין היא נתפסת כבעיה אסתטית בלבד ורבים מזניחים את הטיפול בה. דלקת חניכיים, לפחות בהתחלה, לא מלווה בכאבים, אולם בהמשך עלולה להחמיר ולגרום לנזק רב ולכאבים עזים. בעזרת שמירה על כמה שלבים פשוטים אפשר למנוע את הופעתה של דלקת החניכיים.

הטיפול בדלקת חניכיים מתחיל בסוד הצחצוח

בכדי לצמצם את הסיכוי להופעתה של דלקת חניכיים חשוב מאוד לשים דגש ולהקפיד על היגיינת פה נכונה הכוללת צחצוח שיניים נכון פעמיים ביום על אף הדימומים מהחניכיים. חשוב מאוד לצחצח שינים באופן יסודי באמצעות מברשת שיניים בעלות סיבים רכים.

 

יש לצחצח בצורה אופקית על הגבול שבין החניכיים לשיניים, כך שסיבי המברשת יחדרו למרווח בין השיניים לחניכיים ויוציאו את שאריות המזון ורובד החיידקים. צחצחו את השיניים במשך 2 דקות לפחות בכל פעם. צחצוח בזמן קצר יותר לא יספיק כדי לנקות את כל השיניים כהלכה.

הכל קשור לחוט דנטלי

בכדי להגן על חלל הפה מדלקת חניכיים חשוב מאוד להקפיד לנקות את חלל הפה באמצעות חוט דנטלי לפחות פעם ביום

ומה עם שימוש בסילונית?

מעבר לצחצוח השיניים ושימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום מומלץ להכניס לשגרת הגיינת הפה שלכם גם את מכשיר הסילונית – השתמשו במכשיר הסילונית בכדי להסיר את שיירי המזון מן החניכיים וגם ברווחים שבין השיניים. זרם הסילונית ממריץ את הדם בחניכיים ומרחיק את החיידקים הגורמים לדלקות החניכיים.

תלמדו לבקר את השיננית לעיתים קרובות

בכדי לשמור על בריאות החניכיים חשוב מאוד לבקר לעיתים תכופות אצל רופא השיניים ולדאוג לקבוע ניקוי אבנית אצל שיננית אחת לחצי שנה. בעת ביקור אצל השיננית דעו שהיא מסירה את המצע שעליו גדלים ומתרבים החיידקים הגורמים לדלקת ובכך, מונעת השיננית החמרה של מצב דלקת החניכיים. כאשר הדלקת נמצאת בשלבים מתקדמים ישנה אפשרות שתיווצר נסיגת חניכיים או מחלות חניכיים אחרות, ההשלכות של מצבים אלה אינן נעימות כלל גם ברמה האסתטית וגם באופן בריאותי. דלקת חניכיים עשויה להוביל לנשירתן של שיניים ופגיעה בחלל הפה, על כן, יש לטפל בנסיגת חניכיים באופן מידי וחשוב מאוד לא להזניח.

החניכיים שלכם דורשות שתפסיקו לעשן

לעישון סיגריות יש השפעה רבה על בריאות החניכיים ועל כן, חשוב מאוד שהמעשנים יהיו מודעים לסכנה הרבה שהסיגריות יוצרות: העישון גורם לזרימת דם מופחתת לאזור החניכיים, מצמצם את אספקת החמצן לתאים ובנוסף מזרז את התקדמותן של מחלות חניכיים. הניקוטין ומגוון חומרים כימיים הנשאפים בזמן העישון גורמים לנוכחות החיידקים על החניכיים להיות מזיקה במיוחד. עישון של עד עשר סיגריות ביום מעלה את ההסתברות לחלות במחלת חניכיים פי 4 במילים אחרות – הגיע הזמן להפסיק לעשן ובכך לשמור על בריאות הפה ולהימנע מהתפתחות דלקת חניכיים.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן