תהליך טיפול שיניים בהרדמה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – למבוגרים ולילדים

נתוני הסטטיסטיקה מוכיחים כי כשמונים אחוז מהאוכלוסייה, בעיקר מבוגרים, פוחדים מרופא שיניים וכחמישה עשר אחוז מהם הם בעלי חרדה דנטלית חריפה, חרדה אשר מונעת מהם לטפל בשיניים באופן תקין ומסודר.
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מיועדים גם למבוגרים וגם לילדים, לכל אחד מסיבות שונות. כאשר מחליטים על טיפולי שיניים בהרדמה יש לברר האם המרפאה שבחרתם היא בעלת רישיון ממשרד הבריאות לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים או למבוגרים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – למי זה מתאים?

טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים למטופלים בעלי חרדה דנטלית גבוהה, חרדה הגורמת להזנחה רבה בטיפולי השיניים.
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים למטופלים עסוקים שאינם מצליחים להכניס את הטיפולים לסדר היום העמוס שלהם. הם מעוניינים לסיים את הטיפול מהר ככל האפשר, וכך בביקור אחד במרפאה אפשר לבצע מספר טיפולים שונים.
טיפולי שיניים בהרדמה לילדים מתאימים לילדים קטנים שאינם מסוגלים לשתף פעולה עם הרופא. הם מתאימים גם לילדים בעלי מוגבלות שכליות או גופניות המונעות מהם את האפשרות לשבת מספר שעות על כיסא המטופלים במרפאה ולשתף פעולה עם הרופא.

טיפולי שיניים בהרדמה – על התהליך

לפני תחילת הטיפולים ישלח הרופא את המטופל, מבוגרים או ילדים, לבצע בדיקות דם כלליות, בדיקת א. ק. ג. ובדיקות נוספות לפי החלטת הרופא. יש לעדכן את הרופא על כל תרופה שאותה אתם נוטלים באופן קבוע או על כל מחלה כרונית.
לאחר בדיקת התוצאות יכין הרופא את המטופל. לעתים הוא ישנה את מינון התרופות למי שנוטל תרופות באופן קבוע, לעתים הוא יוסיף תרופות כמו אנטיביוטיקה או תרופות לקרישת דם ועוד. בשלב זה יבצע הרופא התייעצות עם הרופא המרדים ואם יהיה צורך הוא יתייעץ עם רופאים נוספים כמו קרדיולוג, אונקולוג ועוד. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה למבוגרים וגם טיפולי שיניים בהרדמה לילדים מתבצעים באמצעות שני צוותים של רופאים במקביל. הצוות הראשון מורכב מרופא מרדים ומאחות חדר ניתוח והצוות השני מורכב מרופא שיניים מומחה ומסייעת.
על המטופל להגיע למרפאה כשהוא בצום לפי הנחיות הרופא. לאחר סיום הטיפול יישאר המטופל מספר שעות במרפאה להשגחה.
לטיפולי שיניים בהרדמה אין תופעות לוואי מיוחדת. ייתכן שלאחר הטיפול יהיו כאבים קלים ונפיחות מקומית. את הכאבים אפשר להרגיע בעזרת משככי כאבים. אם תופעות הלוואי לא חולפות לאחר מספר ימים, יש ליצור קשר מיד עם הרופא המטפל.
כדאי לדעת כי טיפולי שיניים בהרדמה הם הליך הכרוך בסיכונים כמו כל טיפול רפואי אחר המתבצע בהרדמה, אך יחד עם זאת כיום סיכוני ההרדמה נמוכים באופן משמעותי מאשר היו בעבר הודות לידע הרב ולציוד ההרדמה המקצועי והמתקדם. הסיכוי כי תיפגעו בשל ההרדמה הכללית קטן יותר מאשר הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים, לדוגמה.

דברים שחשוב לדעת לפני הטיפול

  • במרפאה שבה אתם מבצעים טיפולי שיניים בהרדמה לילדים או למבוגרים חייבת להימצא מערכת אספקת חמצן עם אפשרות להנשמה רצופה ומערכת המתריעה על ירידת לחץ במערכת החמצן.
  • כל מטופל, מבוגר וגם ילד, חייב להיות מחובר לעירוי תוך ורידי במשך כל זמן ההרדמה ועד אשר הוא שב להכרה מלאה.
  • יש לעקוב אחר קצב הלב, לחץ הדם, קצב הנשימה וריווי החמצן בדם. הרופא המרדים יערוך רישום מדויק וירשום את כל הנתונים כל חמש דקות.
  • במרפאה חייב להימצא מכשיר ניטור ותרופות סותרות הרדמה.
  • טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מותר לעשות רק בבית חולים או במרפאה אשר קיבלה אישור מיוחד לטיפולי שיניים בהרדמה כללית. לפני שאתם מתחילים בטיפול, בקשו לראות את האישור.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן