מהו שתל דנטלי

השתלת שיניים היא שיטת טיפול נפוצה ובטוחה להשלמת שיניים חסרות. השתלים הדנטלים המוטמעים בעצם הלסת מהווים תחליף לשורשי השן שאבדו. אחוזי ההצלחה של השתלות השיניים גבוהים, אך הם תלויים במספר גורמים, אחד הגורמים העיקריים הוא איכות השתלים. אם איכות השתלים תהיה ירודה, השתל לא יצליח לתפקד כשן טבעית למשך זמן רב. לפני שאתם בוחרים רופא להשתלת שיניים חשוב לברר על איכות השתלים שאתם הוא עובד.

מה זה שתל שן דנטלי?

שתל דנטלי הוא בורג העשוי, בדרך כלל, מטיטניום שהיא מתכת יקרה. את השתל משתילים בעצם הלסת, הוא נקלט בתוכה ועליו בונים מבנה ומרכיבים כתר. ה"שן החדשה" תיראה ותתפקד כשן טבעית.

כדי לבצע בהצלחה השתלה של שן יש צורך בעצם לסת חזקה ובעלת נפח. במקרים שבהם עצם הלסת אינה מספיק חזקה כדי להכיל את השתל, יבצע הרופא טיפול כירורגי מקדים, טיפול של הרמת סינוס או השתלת עצם.

לשתל דנטלי יש שני ממדים, קוטר ואורך וכמה צורות. יש שתלים בצורת קונוס ויש שתלים בצורת צילינדר. כל השתלים מחורצים בצורות שונות, חריצים אלכסוניים, חריצים מסובבים, חריצים עמוקים, שטחיים ועוד. החריצים תורמים לכך שעצם הלסת תקלוט את השתל, תיאחז בתוכו, וכך יהפוך השתל להיות חלק מעצם הלסת.

שתל

השתלת שיניים – שלושה גורמים להצלחה

כדי להיכנס לנתוני הסטטיסטיקה של השתלת שיניים מוצלחת, השתלות שהחליפו בהצלחה שיניים טבעיות למשך תקופה ארוכה יש להקפיד על שלושה גורמים.

המוניטין של הרופא – חשוב מאוד לבחור רופא בעל ניסיון, ידע ומוניטין רב בתחום. השתלת שיניים עלולה להיכשל מסיבות רבות כמו למשל זיהום, כשלים של השתל ועוד. רק רופא מקצועי ובעל מוניטין ידע לבחור את השתל האיכותי ביותר ויבצע את תהליך ההשתלה בהצלחה, ללא זיהומים, ללא סיבוכים וללא תופעות לוואי מסוכנות.

איכות השתלים – קיימים סוגים שונים של שתלים. יש שתלים אמריקאים, שתלים אירופאים ושתלים ישראליים. לכל סוג של שתלים יש תו תקן הניתן לו מהמדינה שבה הוא מיוצר. קיימים מפעלים אשר נושאים מספר תווי תקן. בישראל לדוגמה, רוב השתלים המיוצרים במדינה נושאים את תו התקן הישראלי ובנוסף גם תו תקן אירופאי או אמריקאי. ככל שלשתל יש יותר תווי תקן, מעיד הדבר כי הוא עמד במספר גדול יותר של ביקורות ודרישות מחמירות.

לפני ביצוע הטיפול חשוב לבצע צילום C.T. הצילום יאפשר לרופא לדעת בדיוק היכן לבצע את ההשתלה ולאמוד את הבעיות ואת הסיכונים העלולים להתרחש בעת ההשתלה כמו למשל הימצאות של עצבים על יד מקום השתל ועוד.

למה חשוב לבחור שתלים איכותיים?

בהליך של השתלת השיניים, מוחדר שתל אל עצם הלסת. ככל שהשתל איכותי יותר ועשוי מחומרים איכותיים יותר, כך סיכויי ההיקלטות שלו בעצם הלסת גבוהים יותר והוא יהיה יציב ועמיד למשך שנים רבות.
שני החומרים הטובים ביותר שמהם מייצרים שתלים דנטליים הום טיטניום או זרקוניה. חומרים אלו נחשבים לחומרים איכותיים אשר נקלטים היטב בעצם הלסת. הגוף אינו מזהה את החומרים האלו כגוף זר, ולכן הוא אינו דוחה אותם,והם גם אינם גורמים לאלרגיות, לדלקת מסביב לשתל או לפגיעה במערכת החיסונית.

שתלי זרקוניה הם סוג של שתלים שהשימוש בהם החל בשנים האחרונות, הם יקרים יותר, אך יש להם יתרון. מאחר והזירקוניה אינה מתכת, היא מאפשרת מעבר של קרני אור והשתלים אינם מקרינים על הלסת צבע אפרפר. שתלי הזירקוניה מיועדים בדרך כלל לשיניים הקדמיות מאחר והם אסתטיים יותר.- המלצה חמה על שתלים של קורטקס – cortex dental implants.

במרפאתו של ד"ר צ'יפר מתמחים בהשתלות שיניים. צוות המרפאה מיומן, הציוד חדיש, הידע רב, והשתלים באיכות הגבוהה ביותר. צרו קשר, כי גם לכם מגיע את הטוב ביותר.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן