שיקום פה בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לשיקום הפה והלסת מתאימים לכל מי שסובל מחרדה דנטלית עמוקה ולכל מי שמעוניין לחסוך זמן ולבצע את כל הטיפולים הנדרשים לשיקום הפה ביום אחד. כדי לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נדרש אישור מיוחד של משרד הבריאות. ד"ר יהונתן צ'יפר מוביל בתחום שיקום הפה והלסת. מרפאת השיניים שלו הנמצאת בלב תל אביב מאושרת על ידי משרד הבריאות לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.

שיקום פה הוא הליך הכוללת מספר רב של פעולות רפואיות וכירורגיות שנועדו להצלת שיניים שניזוקו ממחלות שיניים או לשחזור שיניים חסרות. שיקום פה מוצלח יחזיר למטופל את תפקוד הפה, את כושר הלעיסה ואת המנשך התקין.

שיקום פה עוסק בכל הפעולות הרפואיות שיחזירו לשן את כושר התפקוד ואת האסתטיקה, החל מטיפולים שגרתיים כמו סתימות, טיפולי שורש ועד להשתלות שיניים, להרמת סינוס, להשתלת עצם ועוד. שיקום הפה עוסק גם בבעיות סגר מסובכות ובהפרעות תפקודיות של פרקי הלסת באמצעות גשרים, תותבות, השתלות ועוד.

6 דברים שחשוב לדעת על שיקום הפה בהרדמה

  1. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי למעלה מחמישה עשר אחוזים באוכלוסייה סובלים מחרדה דנטלית עמוקה. עשרה אחוז מהם לא מצליחים להתגבר על הפחד ומזניחים את טיפולי השיניים. במאה העשרים ואחת אין אף סיבה שיכולה להצדיק את הזנחת השיניים. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה פתרו את הבעיה, גם הסובלים מחרדה דנטלית עמוקה מסוגלים לעבור טיפולים ללא תחושת כאב וללא פחד.
  2. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לשיקום הפה והלסת מתאימים גם לאנשים הסובלים מאלרגיה לחומרי ההרדמה ולמטופלים אשר סובלים מהפרעות מוטוריות, התנהגותיות או קוגניטיביות אשר אינם מסוגלים לשתף פעולה עם רופא השיניים ואינם מסוגלים לשבת על כיסא הטיפולים זמן ממושך.
  3. לפני ביצוע טיפולי שיקום פה בהרדמה מלאה על המטופל לעבור בדיקות רפואיות כמו בדיקות דם, בדיקות א.ק.ג. ובדיקות נוספות, הכול בהתאם למצבו הרפואי. על המטופל לדווח לרופא על ההיסטוריה הרפואית שלו ועל התרופות שאותן הוא נוטל באופן קבוע. לעתים יידרש המטופל להפסיק, זמנית, בלקיחת תרופה או לשנות את המינון שלה לקראת הטיפול.
  4. בזמן ביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לשיקום הפה והלסת יהיו נוכחים בחדר רופא השיניים, רופא מרדים וצוות אחיות המתמחים בטיפולי שיניים בהרדמה מלאה.
  5. במרפאה חייב להיות כל הציוד לביצוע ההרדמה וציוד החייאה למקרה הצורך. בזמן הטיפול יעקוב הרופא המרדים אחרי מצבו של החולה ויעקוב אחרי תגובת הגוף לחומרי ההרדמה. חשוב להדגיש כי הרופא המרדים חייב להיות נוכח בכל זמן הטיפול וגם בהתאוששות שלאחר הטיפול.
  6. לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ייתכנו מספר תופעות לוואי כמו הפרעות בקצב הלב, לחץ דם נמוך, בחילות, הקאות, בלבול וצריבה בגרון. חשוב לציין כי תופעות אלו הן נדירות מאוד, אך בכל מקרה שאתם סובלים מאחת מהתופעות האלו יש לפנות מיד לרופא המטפל.

לסיכום,

רופא המתמחה בתחום שיקום הפה והלסת דומה למנצח על התזמורת. הוא מתווה את דרך הטיפול, קובע את השיטות ולעתים הוא נעזר במומחים שונים.

לעתים כאשר יש בעיות רבות בפה הדורשות טיפולים רבים והתערבות כירורגית יבצע הרופא את טיפולי השיקום באמצעות הרדמה מלאה. בעת הטיפול יהיו נוכחים בחדר מומחים בתחומים שונים, רופא מרדים והרופא המטפל, מומחה בתחום שיקום הפה.

 אם בריאות השיניים חשובה לכם, צרו קשר עם ד"ר צ'יפר כבר היום!

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן