שיקום הפה בגיל השלישי

אם התמזל מזלכם והגעתם לגיל שישים עם שיניים טבעיות בפה, יש לכם באמת מזל. רוב האנשים מגיעים לגיל הזה עם לסת חסרת שיניים או עם שיניים חלופיות, ועד לפני עשרים שנה כל מי שאיבד את שיניו נאלץ להיעזר במערכת של שינים תותבות. השתלת שיניים גרמה למהפכה בעולם הרפואה ושדרגה את איכות החיים בגיל השלישי.

לא קל לבצע השתלת שיניים לאנשים מבוגרים – לעתים הם סובלים ממחלות כרוניות, לעתים יש להם זמינות עצם נמוכה ועוד. ד"ר יהונתן צ'יפר מיומן מאוד בתחום שיקום הפה, רכש ניסיון רב בתחום, והוא מכיר את כל הבעיות ויודע את כל הפתרונות לפה מתפקד ואיכות חיים גם בגיל הזהב.

עברתם שיקום פה? כך תצליחו לשמור על השיניים לאחר השיקום

  • כדאי לצחצח שיניים עם מברשת שיניים חשמלית. בגיל מבוגר קשה מאד לבצע את התנועות המעגליות של המברשת תוך כדי מעבר על השיניים מכל הצדדים. מברשת שיניים חשמלית תבצע את התנועות הנכונות ללא מאמץ פיזי של המצחצח.
  • אל תסתפקו רק בצחצוח שיניים. חשוב להוסיף גם שטיפה עם מי פה ושימוש בחוט דנטאלי
  • בקרו אצל השיננית ובצעו ניקוי שיניים כל שלושה עד ארבעה חודשים, ולא אחת לחצי שנה כמו שנהגתם לעשות כשהייתם צעירים יותר.
  • אם עברתם השתלת שיניים, אתם צריכים לצחצח את השיניים פעמיים ביום. שתלי השיניים נוטים לצבור רובד מזון וחיידקים הרבה יותר מאשר השיניים הטבעיות. לאחר השתלת שיניים חשוב מאוד להקפיד על היגיינת פה גבוהה מפני שהיא חיונית לשמירה על השתלים.
  • בקרו אצל רופא השיניים למעקב אחת לארבעה חודשים. דלקות חניכיים מתפתחות בלי שמרגישים. הן לא גורמות לכאבים אבל הן עלולות לגרום לבעיות ביציבות השתל ובתפקוד שלו.
  • השתמשו במכשירים עדינים המתיזים זרמי מים בתוך חלל הפה. קיימים שני סוגים של מכשירים. מכשיר ישראלי המתחבר לברז הכיור באמבטיה או מכשיר תוצרת חוץ המחובר לשקע חשמלי ועובד על חשמל. שני המכשירים מצוינים ושניהם מסייעים מאד בשמירה על  היגיינת הפה, ולא רק לאחר השתלת שיניים. המכשירים גם מונעים את תופעת היובש בפה הנפוצה מאוד בגילאים המבוגרים.
  • שתלים בשיניים מותאמים באופן אישי לכל מטופל. חשוב לבצע מעקב אצל רופא השיניים ולבדוק את ההתאקלמות שלהם ואת השתלבותם בחלל הפה.
  • כדאי להתייעץ עם רופא השיניים על אודות בחירת משחת השיניים המתאימה. השוק רווי בסוגים שונים של משחות, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. רופא השיניים ידע להמליץ לכם על משחת השיניים המתאימה ביותר.
  • שימוש בפלואוריד עוזר למלחמה בעששת השיניים העלולה להביא למחלות חניכיים קשות, במיוחד בגיל השלישי. רצוי להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד או מריחה של שכבה דקה של משחה עם ריכוז גבוה של פלואוריד על השיניים. הטיפול במשחה נעשה במרפאה תחת פיקוח של רופא שיניים ורצוי לחזור עליו פעם בשלושה חודשים.

מידע נוסף:

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן