שיניים בריאות

השתלת שיניים ממוחשבת

תחום השתלות השיניים עבר טרנספרומציה אודות לטכנולוגיות חדשניות וייחודיות. בעבר, בהשתלות השיניים המסורתיות הרופא הסתמך על צילום דו-מימדי (פנורמי), ועל מיומנות ונסיון אישי.

כיום השתלות השיניים המודרניות מבוססות טכנולוגיה, נעשות באופן ממוחשב בהדמיית תלת מימד בגודל ובצורה אמיתיים והן פותחו על מנת להקל על הרופאים, להגביר את הנוחות של המטופלים ולקצר את זמן הטיפול.

 

סד כירורגי ממוחשב מאפשר התקנת שתלים ללא צורך בחתכים מיותרים בחניכיים וללא התערבות כירורגית פולשנית בניגוד להשתלות המסורתיות שבהן צריך לתכנן ולבצע חתך כדי שלרופא יהיה מספיק שדה ראייה. התוצאה – השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת טיפול מדוייק ויעיל באיכות גבוהה במיוחד, אין דימומים מסיביים וברוב המקרים אין תפרים ולכן זמן ההחלמה קצר יותר.

רפואת שיניים דיגיטלית מציעה תוכנות ומכשור ייחודיים באמצעותם ניתן לחזות מראש את התוצאה הסופית ולדייק בשלב השיקומי – הכנת הכתרים הסופיים, ובכך לקצר את הטיפול ולהפחית את מידת הכאב. תהליך ההשתלה הופך מדויק יותר וכואב פחות והכי חשוב: צפוי מראש.

במקרים של השתלת שיניים ביום אחד תכנון השיקום נעשה מראש ובאמצעות מדפסת תלת מימד מעוצבים כתרים דיגיטליים זמניים המתאימים באופן אידיאלי לשתלים עוד לפני ביצוע ההשתלה. בתוך מספר שעות המטופל מתהדר במערכת שיניים בריאה, מתפקדת ואסתטית. כעבור 3-6 חודשים (לאחר שלב קליטת השתלים) מתבצע השלב הסופי, בו מורכב גשר השיניים הקבוע המותאם באופן אידיאלי למצב הפה.

תכנון מוקדם של השתלת שיניים במחשב מאפשרת לזהות בעיות או פרמטרים שלא נלקחו בחשבון כבר בשלב המודל. בתהליך ממוחשב נלקחות מידות מדויקות ופרמטרים נוספים שמובאים בחשבון ומתוך אלה מופק מודל מפלסטיק שמיוצר בטכניקה של הדפסת תלת מימד. על המודל הזה מתכננים את התהליך הסופי של שיקום הפה – מיקום השתלים וצורת הכתרים. באמצעות הדמיה זו מתאפשרים שינויים ושיפורים לדייק את התוצאה הסופית לכדי תוצאה אופטימלית ואיכותית. בהמשך על בסיס המודל יורכב מדריך כירורגי מפלסטיק שהופך את התקנת השתלים לקלה ומדויקת.

חשוב לציין ! השתלת שיניים ממוחשבת כמעט תמיד תשיג תוצאות טובות יותר מהשתלה מסורתית בכל הפרמטרים הכירורגים והשיקומיים.

יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת –

  • תוצאות איכותיות ומדוייקות יותר.
  • עבודה עם מדריך/סד כירורגי מותאם מראש.
  • הפחתת הסיכון לפגיעה במטופל תוך כדי השתלה.
  • שימוש בטכניקת המיקרו-כירורגיה: ניתוח קטן ומדויק יותר, לעיתים ללא חיתוך החניכיים וללא תפרים.
  • הפחתה בצורך לבנות עצם תוך שימוש מיטבי בעצם הקיימת.
46
  • קבלת כתרים ממוחשבים מדויקים יותר. במקרים אסתטיים אפשר לקבל כתר שהוכן מראש במעבדה ומתאים באופן מושלם לשתל עוד לפני ביצוע ההשתלה. 
  • התאוששות מהירה וללא דימומים.
  • חוויית טיפול רגועה ובטוחה יותר הן עבור הרופא והן עבור המטופל.

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן