שיטות חדשות להשתלת שיניים

השתלות שיניים זהו טיפול שנועד להשלים שיניים בודדות או קבוצת שיניים שאבדו מסיבות שונות כמו גיל, מחלות, חבלות ועוד. תחום השתלות השיניים מתפתח במהירות בשלושת העשורים האחרונים ומטופלים רבים נהנים מהפתרונות שמעניקים השתלים הדנטליים למצבים של מחסור בשיניים. אם בעבר טיפולי השתלת שיניים נחשבו לטיפולים יקרים וארוכים, כיום כל תהליך ההשתלה התקצר והתייעל. הודות לשיטות החדשות המאפשרות את ביצע השתלת השיניים ביום אחד, שיקום הפה כרוך בהרבה פחות סבל, פחות כאב ופחות זמן ואחוזי ההצלחה גבוהים יותר.

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים הוא תהליך שיקומי שבמסגרתו מוחדרים אל עצם הלסת שתלים דנטליים המדמים את שורשי השן שאבדה. השתלים הדנטלים דומים בצורתם לברגים ועשויים ממתכת הטיטניום. על השתלים בונים מבנה, עליו מרכיבים כתר וכך מקבלים שן חדשה הנראית ומתפקדת כמו השן הטבעית.

השיטה הקלאסית

בשיטת ההשתלה הקלאסית תהליך ההשתלה התפרס על פני מספר חודשים והוא כלל מספר שלבים.בשלב הראשון אבחן רופא השיניים את מצב השיניים החניכיים ועצם הלסת באמצעות צילומים דנטליים, בשלב השני נקבעה תכנית טיפולית ונבחרה השיטה המתאימה לביצוע ההשתלה.בשלב השלישי הכין רופא השיניים את הפה לטיפול, הוא ביצע סתימות, עקירות וטיפולי חניכיים והשלב הבא היה שלב התקנת השתלים בעצם הלסת. לאחר כל החדרת השתלים לעצם הלסת היה על המטופל להמתין מספר חודשים עד אשר השתלים נקלטו בעצם הלסת ורק לאחר היקלטות השתלים הותקנו הכתרים הקבועים.

השיטות החדשות

השתלת שיניים מונחית מחשב

טכניקה זו כוללת שימוש בהדמיה דיגיטלית והדפסת תלת מימד ליצירת מדריך כירורגי שיכול לעזור לרופא השיניים למקם את השתל בדיוק ודיוק רב יותר. שיטה זו תניב לרוב תוצאות משופרות, אי נוחות מופחתת וזמני ריפוי מהירים יותר.

שיטת All-on-4 או All-on-6

באמצעות שיטות חדשות, שהמובילה ביניהן היא שיטת " All-on-4 או All-on-6", אפשר לחסוך חלק מהשלבים, לצמצם את זמן השיקום, לבצע את כל תהליך ההשתלה ביום אחד ולאפשר למטופל לחזור לשגרה כבר למחרת הטיפול. בתהליך של השתלות שיניים ביום אחד משלימים במספר שעות את כל ההליך, החל מעקירת השן החולה, החדרת השתל אל עצם הלסת, בניית המבנה והרכבת הכתר.

 

תכנון שתלים ממוחשב

היכולת להחדיר שתל דנטלי אל עצם הלסת תלויה בכמות העצם הנמצאת בלסת. כאשר יש ספיגת עצם מוגברת, העצם אינה בעלת נפח מספיק והיא לא תוכל לקלוט לתוכה בהצלחה את השתל. הפתרון למחסור בעצם הלסת הוא הרמת סינוס, טיפול הנקרא גם השתלת עצם. זהו תהליך שבו מעבים את העצם באמצעות חומרים שונים כמו עצם עצמית, עצם של בעל חיים או חומרים סינתטיים. זהו טיפול כירורגי פולשני המקדים את השתלת השתל הדנטלי. לאחר הרמת הסינוס יש להמתין מספר חודשים עד אשר העצם תתעבה, תתחזק ותהיה מסוגלת לקלוט את השתל.

שתלים בהעמסה מיידית

באופן מסורתי, שתלים דורשים תקופת ריפוי של מספר חודשים לפני שניתן להעמיס עליהם כתר או שיקום אחר. בעזרת שתלי העמסה מיידית, ניתן להצמיד את הכתר או השחזור לשתל מיד לאחר ההשמה, ולאפשר למטופלים לצאת מהמשרד עם שן בתפקוד מלא.

מהן היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד?

בשיטה זו אנו מצליחים למנוע את תהליך איבוד העצם המתרחש באופן טבעי לאחר עקירת שיניים. רקמת העצם נועדה להחזיק את השן הטבעית ולעגן אותה. לאחר העקירה כאשר במקום שבו היה שורש השן נשאר חלל, מתרחשים שינויים ברקמת העצם, היא נספגת בהדרגה וכך אנו מאבדים אותה. ככל שמבצעים את השתלת השיניים קרוב למועד עקירת השן, רקמת העצם נבנית מחדש, אינה נספגת ואינה אובדת.

השתלת שיניים ביום אחד מצמצמת את מספר הפעילות הכירורגיות, חוסכת זמן, כאב וסבל ומאפשרת לצאת עם שיניים חדשות כבר ביום העקירה. השתלת שיניים ביום אחד חוסכת את המבוכה ואת אי הנעימות בתקופת ההמתנה בין שלב לשלב.

המטופל אינו נדרש להסתובב בין האנשים כאשר בפיו חסרות שיניים או להצטרך לשיקום זמני הגורם לעתים קרובות לאי נוחות ולמראה לא אסתטי של השיניים.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן