פה מושלם ביום אחד – יש דבר כזה?

אנשים רבים בעולם הגדול כבר התרגלו לחייך בפה סגור. הם נבוכים ומתביישים ולא מרגישים בנח ממראה החיוך שלהם. כאשר השיניים חסרות והחיוך אינו מושלם, זה גורם לירידה בביטחון העצמי ומשם הדרך להסתגרות והימנעות מהחברה – לא ארוכה. אך מה עושים כאשר המחשבה על טיפול ארוך שייקח כמה מפגשים, המון כסף, כאבים ולחצים בתוך הפה רק מלחיצה אותם? הנה הבשורה המרעישה, בעזרת טכנולוגיה חדישה ומהפכנית אשר הוכחה כמוצלחת, במקומות רבים בעולם מבצעים את הטיפול ונותנים למטופל חיוך אסתטי השווה מיליון דולר תוך פחות מ24 שעות של טיפול.

הטיפולים בעבר

בעבר, היו אלה השיניים התותבות שיצרו את החיוך המושלם. אך איתן הגיעו גם חוסר נעימות והרגשה של חוסר טבעיות בחלל הפה. השיניים ספחו אליהם חיידקים רבים בשל הצטברות של מזון שלא נוקה כנדרש, ולעיתים רבות אף זזו תוך כדי דיבור, תוך כדי אכילה או אף תוך כדי לעיסה. האוכל הנלעס לא נטחן כמו שצריך ובעקבות כך נדרשו למצוא פתרונות שונים לשיקום הפה.

שתלים שונים

סוגי שתלים שונים הוכחו כיעילים יותר או יעילים פחות. בחלק מהמקרים בעקבות חוסר בעצם, נאלץ המטופל לעבור קודם סדרה של מילוי עצם, ואם לא – הרמת סינוסים בכדי שהשתלים ייקלטו כמו שצריך. בתהליך זה יש מורכבות רבה, הבורג מחובר ללסת עצמה, לפעמים מלווה בכאבים רבים, ומורכבויות שונות בשל עובי העצם. לעיתים יש זמן ארוך בין טיפול לאחד למשנהו, והגיל המבוגר מהווה מוגבלות מסוימת נוספת.

גשר חרסינה

השיטה שהייתה גם כן נפוצה בעבר, מחברת שיני חרסינה האחת לשנייה ויוצרת מעין גשר הנשען על השיניים הקיצוניות ובכך משלימה את מראה השיניים החסרות. המראה אכן נראה טבעי, וההרגשה גם כן לא זרה במיוחד. אך עם זאת לעיתים יש צורך להשחיז שיניים קיימות בריאות ואף לבצע טיפולים שונים על מנת לחזק את השיניים האוחזות. במקרים שונים, יש צורך לחזק שן אחורית על מנת שזו תאחז את הגשר.

חידוש מהפכני

בעקבות מחקר מקיף של פרופסור מאלו מפורטוגל, שחקר אלפי נבדקים שבוצעו בהם השתלות, ושיחזור עצם הקודם להשתלת שיניים, מצא כי המטופלים סובלים רבות מהפרוצדורה. הרבה מהמטופלים העדיפו שלא לעבור את פעולות ההשתלה מפני פחד וחרדה, זמן רב שצריך להמתין בין כל טיפול וטיפול והוצאות כספיות מרובות. הוא המשיך וחקר וראה כי רב הלחץ של כוחות הלעיסה מתמקד בארבעה שתלים באותן מקומות. שני השתלים הנמצאים בקדמה ושני השתלים הנמצאים מאחור. יתר השתלים הנמצאים בפה מחזיקים יחד פחות מ 15% מהכוח הכולל הקיים בפה.

הבריק במוחו הרעיון של שיטת השתלה ייחודית הנקראת All-on-4, ובתרגום חופשי לעברית "כולם על ארבע". באמצעות שיטה זו, רק ארבעה שתלים מותקנים בצורה ייחודית של זווית עד 45 מעלות היושבת רק עליהם. ביום ההשתלה עצמו, מערכת שיניים קבועה מוברגת בתוך הפה על גבי השתלים האלה ואותה אי אפשר להוציא או להזיז. אחוזי ההצלחה של השיטה גבוהים מאוד וזאת בזכות השיקום הייחודי הניתן להתאמה כמעט בכל פה של מטופל.

יתרונות השיטה החדשנית

כל מה שכרוך בהשתלות עצם או הרמת סינוס – כבר מחוץ לתמונה. הפעולה עצמה אינה אורכת זמן רב, אלא מספר בודד של שעות ביום אחד. כמעט בכל פה שהשיטה הזו נוסתה – היו אחוזי הצלחה גבוהים. היא מונעת סבל גדול מהמטופלים, ממוקדת מאוד בפעולתה ומסתיימת בהצלחה גדולה. לאחר הוכחות מוכחות של הצלחת השיטה, פרופסור מאלו פתח השתלמות במרפאתו שבפורטוגל, ואליה מגיעים רופאי שיניים מרחבי העולם הרוצים ללמוד ולהתמקצע בשיטה זו. ההשתלמות עצמה היא גם תיאורטית וגם מעשית, והרופא המשתלם לומד את רזי השיטה ומתמקצע בה. בישראל, בזכות קדמת הטכנולוגיה, השיטה פופולארית מאוד, ונחשבת למהפך בין לאומי בתחום השתלות השיניים. בשל העלות הגבוהה של ההשתלמות עצמה, מספר רופאי השיניים אשר מתמקצעים בה, אינו גבוה ובעקבות כך קיימות כבר שיטות השתלה שונות שהתחילו במחקר זה.

שיפור חיים בפחות מ- 24 שעות

אכן חיוך שווה זהב. חיוך שווה ביטחון עצמי והרגשה טובה ונעימה בחברה.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן