לשמור על שיניים בריאות ואיכות החיים בגיל מבוגר

ככל שאנו מתבגרים, מצב השיניים והחניכיים עלול להחמיר. גם בגיל מבוגר אנו רוצים ליהנות מפה בריא, ללעוס היטב, לחייך חיוך זוהר, לנשק, לדבר בצורה ברורה וטובה ועוד. לרפואת השיניים המודרנית יש פתרונות לבעיות שבעבר היה קשה להתמודד אתן. מספר המבוגרים המאבדים את שיניהם הולך ופוחת, וגם אם איבדתם מספר שיניים או יותר, הרפואה המודרנית תעזור גם לכם.

איך לשמור על שיניים בריאות בגיל מבוגר

חשוב לבקר אצל רופא השינים לבדיקה אחת לחצי שנה. בבדיקה ינסה הרופא לאתר מחלות חניכיים, חורים, סתימות חסרות, שיניים שבורות או מתנדנדות, זיהום ועוד. יש קשר הדוק בין רפואת השיניים לבין הבריאות הכללית של הגוף. יש מחלות חמורות שאפשר לאתר בפה לפני שיתגלו סימני המחלה בגוף.

בכל ביקור אצל רופא השיניים עדכנו אותו במצב הרפואי שלכם. אם התחלתם לקחת תרופה חדשה, אם עברתם או שאתם עתידים לעבור טיפול רפואי, על כאבים מטרידים, על מתחים נפשיים ועוד.

בכל גיל חשוב להקפיד על ניקוי השיניים אצל שיננית, אך במיוחד בגיל מבוגר. האבנית היא הגורם העיקרי למחלות חניכיים ולאובדן שיניים. לאחר הסרת האבנית, בקשו מהשיננית או מרופא השיניים, הדרכה איך לצחצח שיניים נכון ובקשו המלצות על אודות משחת השיניים והמברשת המתאימה.

אם יש לכם שיניים תותבות, גשר או שתל, הביקור אצל הרופא יהיה הזדמנות טובה לבדוק את מצבו. תותבת לא יציבה, לדוגמה, עלולה לפגוע בשיניים התומכות בה ולהוות בית גידול מצוין לחיידקים ולזיהומים.

הימנעו מעישון ומלעיסת טבק ושתו פחות אלכוהול. תזונה נכונה היא אחת הדרכים לשמירה על שיניים בריאות. הימנעו ממאכלים עתירי סוכרים והרבו בפירות, ירקות חלבונים, הימנעו מפחמימות פשוטות והעדיפו פחמימות מורכבות.

איבדתם שיניים? כל תחליפי השיניים לגיל הזהב

יש מספר פתרונות העשויים להוות תחליף לשיניים שאבדו.

  • יש סוגים שונים של שיניים תותבות, יש תותבת חלקית ותותבת מלאה. התותבת החלקית מיועדת למקרים שבהם עדיין נשארו שיניים בפה ויש צורך רק להשלים חלק מהשיניים. תותבת מלאה מיועדת למקרים שבהם כל השיניים נשרו או שבשל סיבות שונות יש צורך לעקור את השיניים הטבעיות.
  • השתלת שיניים היא המהפכה הדנטאלית של המאה ועשרים. זהו טיפול המעניק אפשרות לבני הגיל השלישי לתפקד בדיוק כמו עם שיניים טבעיות.
  • השתלת שיניים בשיטת "אול און פור" היא אחת השיטות הפופולאריות ביותר לבני גיל הזהב. היא מאפשרת השתלת שיניים במקרים שבהם חסרים כל השיניים ובמקרים שיש מחסור בעצם הלסת, מחסור שאינו מאפשר השתלת שיניים בשיטה הקלאסית ומצריך טיפולים כירורגיים מקדימים כמו השתלת עצם או הרמת סינוס. שיטת "אול און פור" חוסכת את הצורך בטיפולים אלו.
  • שיטת "אול און פור" מאפשרת לכל מטופל להיכנס למרפאה עם לסת חסרת שיניים ולצאת כעבור מספר שעות עם פה מלא שיניים בריאות יפות ומתפקדות.
  • בשיטה זו יחדיר רופא השיניים ללסת ארבעה שתלים בלבד בזוויות שונות ועליהן הוא ירכיב גשר בין עשרה עד שניים עשר שיניים. זוויות ההחדרה המיוחדות של שיטת "אול און פור" מאפשרות מענה מיידי ומוצלח גם למבוגרים הסובלים מנסיגת חניכיים.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן