לצלוח את בקיעת השיניים

כל אימא ואבא מכירים את ה"לילות הלבנים", לילות ללא שינה, בתקופה שבה בוקעות השיניים הראשונות לילדיהם הפעוטים. בקיעת שיניים לפעוטות גוררות סבל עצום לתינוק והרגשת חוסר אונים להורים, אבל לא חייבים להיכנע לסבל. ד"ר ד״ר יהונתן צ׳יפר מציע לנו כמה דרכים איך לצלוח את התקופה הקשה, איך להרגיע את התינוק ולהקל עליו.

ד״ר יהונתן צ׳יפר מסביר כי שיני החלב מתפתחות החל מגיל ארבעה חודשים ועד לארבע שנים. בדרכן החוצה הן גורמות לנפיחות או לדלקות ברקמות החניכיים.

סך הכול צומחות עשרים שיניים נשירות לעומת שלושים ושתיים שיניים קבועות. בגיל שש בוקעת השן הטוחנת הראשונה ולאחריה ממשיכות לצמוח כל השיניים הקבועות והן מחליפות את שיני החלב.
כדי להרגיע את התינוק, כדאי לנסות את אחת מהדרכים הבאות:

עיסוי החניכיים – אפשר לעסות את החניכיים הכואבות עם גאזה נקייה או עם אצבע של אחד ההורים. אם התינוק דוחף בעצמו את האצבע לפה, יש לתת לו להמשיך לעשות זאת. עיסוי החניכיים מפיג מעט את תחושת הכאב ומקל על התינוק.

נשכנים – בכל חנות למוצרי תינוקות או בבית המרקחת אפשר לקנות נשכנים מגומי או מסיליקון, עדיף נשכנים עם נוזל קר בתוכם. תחושת הקור והעיסוי מקלים על הכאב. אל תשכחו לחטא את הנשכן ואל תקפיאו אותו במקפיא.

משככי כאבים במצבים שבהם הכאב קשה ובלתי נסבל אפשר להיעזר במשככי כאבים כמו נורופן, אקמולי ועוד.

ג'לי למריחה – רוב סוגי הג'ל למריחה מכילים חומרי הרדמה מקומיים בריכוז נמוך. הם מרדימים את האזור הכאוב ומאפשרים לתינוק לנוח. אסור למרוח כמויות גדולות של ג'ל כי הן עלולות להיבלע על ידי התינוק. מומלץ להימנע ממאכלים מלוחים או חמוצים כי הם גורמים לגירוי נוסף של החניכיים, בתקופה זו עדיף להאכיל את התינוק במזון קר.

קרטיבים – החל מגיל שנה אפשר לתת לפעוטות לאכול קרטיב. זה ירגיע אותם. גם מרגיעים טבעיים כמו קמומיל, ג'ל אלוורה, שומר, זעפרן או לקריץ יעזרו.

הימנעו מניקוי הרוק מסביב לאזור הפנים – זה יגרום לגירוי מסביב לפה ולכאב נוסף.

לנשכנים טבעיים משורש סיגליות יש סגולות להרגעת הכאבים נוסף על פעולת העיסוי.

אמבטיה חמה ומרגיעה, האכלת התינוק או תנועה עשויים לשפר את הרגשת התינוק ולהרגיע אותו.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן