הפיתוחים הטכנולוגיים שהופכים את טיפולי השיניים לקלים ומוצלחים יותר

ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים מאפשרת להפוך פרוצדורות רפואיות לקצרות ופשוטות יותר. כך שטיפולי השיניים היום כוללים פחות סיבוכים, פחות חתכים, פחות כאבים והכי חשוב – מאפשרים החלמה מהירה וקצרה וסיכויי הצלחה גבוהים יותר. רגע לפני שאתם מחליטים לבצע טיפול שיניים מומלץ מאד לבדוק את הטכנולוגיות הרפואיות הנהוגות במרפאה וזאת על מנת להבטיח לעצמכם חווית טיפולים נעימה ותוצאה איכותית ועמידה לשנים רבות.

טכנולוגיית תלת ממד

טכנולוגיית תלת הממד באה לידי ביטוי בשני מישורים:
מדפסות תלת ממדיות – מאפשרות עיצוב כתרים דיגיטליים; כתרי זירקוניה, כתרי חרסינה, כתרים זמניים, גשרים ועוד. מתקבלות תוצאות מדוייקות מאד ובזמן קצר. ישנם טיפולי שיניים המבוצעים באמצעות המדפסת התלת ממדית בלבד וללא התערבות ידנית, כמו לדוגמא טיפול יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. בתחילת הטיפול מבצע רופא השיניים סריקה של השיניים וחלל הפה, בהמשך מיוצרות במעבדה תחזיות וירטואליות של כל שלב ושלב בטיפול ולבסוף מודפס במדפסת התלת ממדית סט קשתיות שקופות, המשמש את המטופל בכל שלבי הטיפול.

סריקה תלת ממדית של חלל הפה – הסריקה מתבצעת באמצעות מכשיר חדשני ומתקדם, סורק אינטרה אוראלי, המיועד לסריקה של חלל הפה לצורך קבלת מידות מדויקות באופן מהיר וקל וללא חיטוט בפה המטופל. באמצעות הסורק יכול רופא השיניים לבצע סריקה תלת ממדית צבעונית ואיכותית ביותר לכל חלל הפה, גם באזורים האחוריים הקשים לגישה. הסורק האינטרה – אוראלי חוסך למטופל את החיטוט הלא נעים בפה ואת השימוש בחומרים שונים אשר גורמים במקרים רבים לחוסר נוחות ולרפלקס הקאה. הסריקה המתקבלת, נשלחת באופן ממוחשב ומידי למעבדת השיניים לצורך ייצור מדויק ביותר. 

הסורק מתאים למגוון רחב של טיפולים ביניהם: שתלים, כתרים, טיפול אורתודנטי ועוד. הוא מאפשר לבצע טיפולים מורכבים שהיו קשים מאד לביצוע ויחד עם זאת הופך טיפולים רבים לקלים ונעימים יותר. הסורק מאפשר תכנון מראש של הטיפולים ובכך מקצר את הטיפול, מבטל את החששות של המטופלים בכך שמאפשר הצגת הדמיה סופית של הפה והשיניים, מעלה את סיכויי ההצלחה של הטיפול מאחר שמאפשר התאמה מדויקת לפיו של המטופל, ומקנה נוחות למטופל בכך שמייתר את הצורך בשימוש בחומרים שונים.

היתרונות הבולטים של שימוש בטכנולוגיה תלת ממדית ברפואת שיניים:

טיפול קל יותר עבור המטופל – לקיחת המידות הסטנדרטית כרוכה בשימוש בחומרים שונים הגורמים עבור מרבית המטופלים לחוסר נוחות, כאב, אי נעימות גדולה ורפלקס הקאה מוגבר. בסריקה התלת ממדית, לעומת זאת, לא מעורבים כלל חומרים כך שחוסר הנוחות נחסכת מהמטופל באופן מוחלט. מתאים למטופלים שיש להם הגבלה בפתיחת הפה ולמטופלים עם קושי בפתיחת פה לזמן ארוך.

טיפול מדויק ואיכותי יותר – לקיחת המידות הסטנדרטית מתבצעת באופן ידני בשימוש בחומרי מטבע (מידות) באמצעותם מופק דגם גבס כך שקיים מקום לטעויות, לעיוותים של החומרים, ולחוסר דיוק בעת הביצוע. לעומת זאת, בשיטה הממוחשבת ניתן לראות את חלל הפה בהגדלה וברזולוציה מאוד גבוהה, המידות שמתקבלות באמצעות הסריקה מדוייקות הרבה יותר והתוצרים שמתקבלים איכותיים ואסתטיים.

מהיר יותר – בשיטה הסטנדרטית במידה ויש צורך בתיקונים או בעדכונים, במרבית המקרים יש צורך בלקיחת מידות מחדש ובביצוע כל התהליך פעם נוספת, הזמנת המטופל בשנית, שימוש נוסף בחומרי מטבע ויצירת דגם חדש. לעומת זאת, אם מתעורר צורך לתקן דגם ממוחשב או לערוך בו שינויים הרי שבשיטה הממוחשבת, ההליך פשוט מאוד וקצר ובתום הסריקה הקובץ מועבר באופן ממוחשב ישירות למעבדה.

תוצאה סופית מדויקת יותר – הכתר הזמני מתוכנן מראש ולאחר מכן נשלח להדפסה, כל פרמטרים להפקת הכתר הקבוע נלקחים בשלב זה כך שהתוצאה הסופית תתקבל לאחר כל השיפורים הנדרשים על מנת שהתוצאה הסופית תהיה מדויקת, אסתטית ואיכותית.

כתרים דיגיטליים בהדפסה תלת ממדית וחריטה

כתרים דיגיטליים מיוצרים באמצעות תוכנת מחשב ומכונת חריטה ייחודית. טכנולוגיה זו מאפשרת לרופא השיניים לבצע מדידות באופן מדויק ומהיר, ולהשלים את הטיפול במספר פגישות קצרות. בסיומו של הטיפול יוצא המטופל עם כתרים אסתטיים, התוצאה המתקבלת טבעית, איכותית ועמידה לשנים ארוכות.

תכנון הכתרים הדיגיטליים מתבצע בעזרת מצלמה תלת ממדית המקנה תוצאה מדויקת תוך התחשבות והתאמה מושלמת לשיניים הסמוכות בפה. רופא השיניים מבצע סריקה דיגיטלית של השיניים ובעזרת מצלמת וידאו חדשנית, מצולמות רצף תמונות של האזורים השונים בפה, ולאחר מכן הן עוברות עיבוד בתוכנת הסריקה ומספקות מודל תלת ממדי מדויק על פיו מבצעים את הכתר. בשלב בניית הכתר מועברים כל הנתונים אל מכונת החריטה, המבצעת את התוצאה הסופית – הכתר.

שלבי הטיפול:

  1. מידות – רופא השיניים מבצע את המידות באמצעות מצלמה תלת ממדית 
  2. הצגת הכתר – סט המידות נשלח אל תוכנת CAD (עיצוב ממוחשב) אשר משכללת את כל הנתונים ומציגה באופן מוחשי על גבי המסך את הכתר הנדרש בהתאם לכל הנתונים.
  3. ייצור הכתר – באמצעות תוכנה ייעודית בשם CAM מועברים כל הנתונים למכונת חריטה.
  4. התאמת הכתר והדבקתו – רופא השיניים מודד את הכתר ומתאים אותו לחניכיים ולשיניים הסמוכות, לאחר התאמתו המושלמת הוא מדביק את הכתר, לעיתים מבצע התאמות אחרונות לאחר הדבקתו, בודק מנשך ומסיים את הטיפול.

 

לתכנון דיגיטלי של הכתרים ישנם יתרונות רבים: קיצור זמן ההכנה של הכתרים המאפשר לסיים את הטיפול לעיתים בפגישה אחת בלבד, טיפול באיכות וברמה הגבוהה ביותר ותוצאות מדויקות, טבעיות ועמידות לשנים ארוכות.

אול און 6 (למתאימים בלבד)

שיטת ALL-ON-6 היא שיטה ייחודית להשתלת שיניים, הליך ההשתלה מתבצע ביום אחד ובמהלכו מותקנים שישה שתלים ייחודים בזויות של עד כ 45 מעלות. אחד מיתרונותיה הבולטים של השיטה הוא שבמרבית המקרים נחסך הצורך בביצוע טיפולים מקדימים ומורכבים הכוללים השתלת עצם והרמת סינוס. העיקרון הוא שבאמצעות ששת השתלים אנו יוצרים בסיס יציב שעליו מורכב גשר שיניים המאפשר להחזיר לפה את החיוך ואת התפקוד האידיאלי. בזכות הטכניקה המתקדמת, מיד לאחר ההשתלה מתבצעת העמסה מיידית באמצעות הרכבת גשר שיניים זמני מוברג שאינו נשלף ובכך נמנע מהמטופל השימוש בתותבת נשלפת. המטופל מתהדר במערכת שיניים בריאה, מתפקדת ואסתטית. כעבור 3-6 חודשים (לאחר שלב קליטת השתלים) מתבצע השלב הסופי, בו מורכב גשר השיניים הקבוע המותאם באופן אידיאלי למצב הפה. יש לציין כי אחוזי הצלחה של השיטה גבוהים והתוצאות הן טבעיות ומרשימות הנשמרות לאורך שנים רבות.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן