כך תשמרו על שיניים יפות ובריאות

שיניים בריאות בהחלט אינן דבר אותו ניתן לקחת כמובן מאליו. כל אדם שסבל אי פעם מבעיות שיניים ברמה זו או אחרת יודע כי ללא תשומת לב ראויה אי אפשר לשמור על מראה אסתטי ועל בריאות נאותה של השיניים (כאשר השניים מהווים את שני הצדדים של אותו מטבע). בעוד כולנו מכירים את החוק הבריאותי הפשוט הקובע כי יש לצחצח שיניים בבוקר ובערב – מספר טיפים חשובים נוספים יאפשרו לשמור על השיניים ולטפח אותן.

ציפוי שיניים

בעוד חלק מהטיפים הבאים קשורים להתנהלות היומיומית של כולנו, אסור לנו לבטל גם את הטכנולוגיות החדשניות בתחום רפואת השיניים המאפשרות להגן על השיניים בצורה הטובה ביותר. פיתוחים פורצי דרך בתחום מאפשרים לנו לדאוג לכך שהשיניים שבפינו ישרתו אותנו נאמנה לאורך זמן ושבריאות הפה שלנו תישאר איתנה – נושא חשוב במיוחד כיום, כשתוחלת החיים הולכת וגדלה. ביצוע ציפוי שיניים בחרסינה מאפשר ליצור שכבת מגן על פני סדקים ומפגעים שונים. היא מונעת את המשך ההרס, וכן שומרת על מראה הרבה יותר אסתטי.

הלבנת שיניים

הלבנת השיניים הפכה לחלק בלתי נפרד מרפואת השיניים המודרנית. עם זאת, כמו כל דבר אחר – גם כאן ישנם מקרים בהם הנזק עולה על התועלת. במקרים מסוימים ההלבנה פוגעת באמייל של השן ודורשת ציפוי שיניים מחודש וכיוצא בזה. מומלץ להתייעץ עם מספר רופאי שיניים לפני שמחליטים על ביצוע הלבנה. כמו כן, הערכות הביתיות הנמכרות בחנויות הפארם אינן מתאימות לכולם, ובמקרים מסוימים גם עשויות להביא לנזק משמעותי – הפעילו שיקול דעת והיוועצו ברופא השיניים לפני ביצוע טיפול ביתי.

מה אם בכל זאת תרצו לעשות זאת בעצמכם? להלן מספר טיפים ביתיים:

היעזרו בשטיפת פה

שטיפות פה עדינות מאפשרות לכם להסיר רובד חיידקים אליו משחת השיניים והצחצוח הרגיל לא הגיעו. כדאי לשים לב להיקפים של החומרים הפעילים בשטיפות ולהשתמש בהן לפרקים, על מנת לא לפגוע – בכל הקשור לשיניים (וגם נושאי בריאות אחרים), כדאי תמיד לשמור על איזון ולזכור שכל דבר טוב הופך למזיק כאשר הוא נצרך במינונים גבוהים מדי.

לעיסת מסטיק – בריא או לא?

לעיסה קצרה של מסטיק ללא סוכר לאחר הארוחה אכן עשויה לסייע לסלק את החיידקים שהצטברו ולהחזיר את חלל הפה לרמת ה-PH המומלצת. כמו בטיפ הקודם, גם כאן הכל עניין של מינונים, ובוודאי לא במקום צחצוח השיניים השגרתי.

טיפים לצחצוח שיניים נכון

גם צחצוח שיניים פשוט יכול להיות איכותי יותר או פחות בהתאם לדרך שבה מבצעים אותו – יש לצחצח שיניים אחרי ארוחת הבוקר, לפחות 4-3 דקות של צחצוח יסודי, ויש להחליף את המברשת אחת לשלושה חודשים או לפני כן, אם הסיבים נשחקו.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן