תופעות לוואי עקב טיפול שיניים בהרדמה

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – איך אפשר להימנע מתופעות הלוואי?

לאחר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה עלולות להיות מספר תופעות לוואי, בדרך כלל הן חולפות כעבור מספר ימים. במקרים קיצוניים עלולות להיות תופעות לוואי חמורות יותר, כדי להימנע מהן יש להקפיד על בחירת רופאים מומחים בתחום רפואת השיניים ובתחום ההרדמה. בחירה של רופאים מומחים ומקצועיים מקטינה את הסיכונים ואת תופעות הלוואי לאחר טיפולי שיניים בהרדמה. צרו קשר עם ד״ר יהונתן צ׳יפר כדי להיות בטוחים כי אתם בידיים המקצועיות ביותר.

מהן תופעות הלוואי?

אחרי טיפולי שיניים יתכנו תופעות לוואי כמו כאבים, נפיחות ודימומים. תופעות אלו חולפות בדרך כלל כעבור עשרים וארבע שעות. אם הן לא חולפות או שהן חמורות, יש לפנות מיד לרופא המטפל.

בשל ההרדמה ייתכנו מספר תופעות לוואי כמו הקאה, כאב ראש, סחרחורת או פגיעה באיברים מסוימים בחלל הפה או באיברים אחרים בגוף כתוצאה מהשפעת תרופות ההרדמה. כדי למנוע תופעות לוואי חמורות חשוב לבחור רופא מרדים מקצועי שיבחר את שיטת ההרדמה המתאימה ביותר, יכין את המטופל לפני ההרדמה ויעקוב אחריו בעת הטיפול.

איך לבחור מרפאה לטיפולי שיניים בהרדמה?

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מבצעים רק במרפאות שיניים שקיבלו אישור מיוחד ממשרד הבריאות לבצע טיפולי שיניים בהרדמה. חשוב לוודא כי בעת הטיפול יהיה רופא מרדים, אחות מסייעת וציוד מתאים כמו מערכת אספקת חמצן ומכונת החייאה. הרופא המרדים יעקוב במשך כל זמן הטיפול אחרי תגובות החולה, אחרי פעילות מערכת הנשימה ומערכת הלב, ויפעל בהתאם אם יתעוררו בעיות המחייבות התערבות.

ציוד המרפאה חייב לכלול גם מכשיר ניטור ותרופות סותרות הרדמה. על קיר המרפאה, במקום בולט, יהיה מספר טלפון של אמבולנס מתחנת מגן דוד קרובה לכל מקרה שבו יצטרכו לפנות במהירות את החולה .

רופא ומרפאת שיניים מיומנים ובעלי ניסיון רב בתחום ההרדמה מקטינים את השכיחות לסיבוכים ולתופעות לוואי העלולים ללוות טיפולי שיניים בהרדמה.

בדיקות רפואיות לפני הטיפול מצמצמות ומונעות תופעות לוואי רבות

לפני הטיפול יש למסור לרופא המטפל את כל המידע על המחלות שמהן אתם סובלים עכשיו או שסבלתם בעבר כמו  מחלות גופניות, בעיות נירולוגיות, בעיות פסיכיאטריות ועוד. חשוב גם לפרט באוזני הרופא את כל התרופות שאותן אתם נוטלים באופן קבוע ואת הרגישות שלכם לתרופות ולחומרים אחרים.

לפני טיפול שיניים בהרדמה תידרשו לבצע בדיקות דם, בדיקות א. ק. ג, ואם אתם מעל גיל שישים גם צילום חזה, כדי לוודא כי חומרי ההרדמה לא יסכנו את בריאותכם.

על המטופלים להימנע מעישון כשלושים ושש שעות לפני הטיפול.העישון מעלה את החומציות בקיבה, פוגע בתהליך חמצון הדם ומגדיל את הסיכון לסיבוך ריאתי במהלך ההרדמה.

כדאי להימנע, לפחות שש שעות לפני הטיפול, מלעיסת מסטיקהמעלה את החומציות בקיבה.

יש לעקוב אחרי הוראות הרופא. לעתים ימליץ הרופא על נטילת תרופות מיוחדות לפני הטיפול ולעתים הוא ישנה את המינון הקבוע של התרופות שאותן אתם נוטלים באופן קבוע.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – למי זה מתאים?

טיפולי שיניים בהרדמה מתאימים לאנשים הסובלים מחרדה דנטאלית גבוהה, חרדה המונעת מהם לעבור טיפולי שיניים.

טיפולים בהרדמה מתאימים לאנשים שאינם מסוגלים לשתף פעולה עם הרופא כמו ילדים, מוגבלים או נכים שאינם מסוגלים לשבת זמן ממושך על כיסא הטיפולים.

טיפולים בהרדמה מלאה מתאימים לאנשים הסובלים מאלרגיותלחומרי טשטוש או הרדמה מקומית, למטופלים הסובלים מרפלקס הקאה המונע מהם לעבור טיפולי שיניים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים גם לאנשים עסוקיםהרוצים לחסוך זמן ולבצע את כל הטיפולים הנדרשים ביום אחד.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן