טיפולי שיניים בטשטוש

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – מה עדיף, הרדמה מלאה או טשטוש?

אנשים רבים נמנעים מטיפולי שיניים מסיבות רבות. במאה השנים האחרונות עלתה המודעות בקרב רופאי השיניים כי יש לאפשר גם למטופלים אלו מהם לעבור טיפולי שיניים בהצלחה כדי שגם הם יוכלו ליהנות מאיכות חיים, מפה מתפקד ומחיוך זוהר. טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש הם הפתרונות המובילים בתחום.

הרדמה מלאה או טשטוש – מה ההבדלים ?

ההגדרה המקצועית להרדמה בעת טיפולי שיניים או בניתוחים ועוד היא אלחוש. המילה "הרדמה" נפוצה בשפת העם, אך היא אינה מדויקת מאחר ומנגנון ההרדמה בטיפולי שיניים שונה ממנגנון ההרדמה בעת השינה. אלחוש זו הדרך של רופא השיניים לטפל במטופל בלי שהוא יחווה טראומה, בלי כאבים וללא אי נוחות. יש סוגים שונים של  אלחוש, מקומי, אזורי, כללי או אלחוש קל.

טשטוש, או בשם המקצועי סדציה, שונה מתהליך ההרדמה. במהלך הטיפול המטופל נשאר בהכרה, אך הכרתו "פוחתת" והוא נמצא בתחושה של נמנום קל, עובדה המאפשרת לו להתרחק מהמתרחש בעת הטיפול על אף שהוא אינו במצב של הרדמה. בדרך זו יוכל המטופל לעבור את הטיפול ללא הרגשת כאבים או אי נוחות.

הרדמה מלאה, טשטוש – על השווה והשונה

גם הרדמה מלאה וגם טשטוש מחייבים נוכחות של רופא מרדים במרפאה, ציוד מיוחד ורישיון מטעם משרד הבריאות המאשר למרפאה לבצע טיפולי שיניים בהרדמה. בשני הטיפולים מוחדר חומר מרדים לווריד, אך במינון שונה.

בשתי שיטות הטיפול עובר המטופל הכנה מיוחדת לפני הטיפולכמו בדיקות דם, צילומים ועוד על מנת לבדוק כי חומרי ההרדמה לא יפגעו במצבו הבריאותי.

ההתאוששות לאחר טשטוש מהירה יותר וקלה יותר ובדרך כלל אין בה תופעות לוואי כמו לאחר הרדמה, הקאות, כאבי ראש ועוד.

למי מתאים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים לבעלי חרדה דנטאלית גבוהה, חרדה המונעת מהם לבצע טיפולי שיניים.

טיפולים בהרדמה מתאימים לבעלי אלרגיה לחומרי הרדמה מקומית, לבעל רפלקס הקאה מוגבר, למטופלים שאינם משתפים פעולה כמו ילדים, בעלי מוגבלויות או לנכים שקשה להם לשבת זמן ממושך על כיסא הטיפולים.

טיפולים בהרדמה מלאה מתאימים לאנשים עסוקים המעוניינים לחסוך זמן ולבצע את כל טיפולי השיניים ביום אחד.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים כמעט לכל סוגי הטיפולים, עקירה, השתלת שיניים, ניתוח להרמת עצם, טיפולי שורש ועוד, במיוחד לטיפולים הכוללים הליך כירורגי ממושך ועמוק.

 

למי מתאים טיפולי שיניים בטשטוש?

טיפולים בטשטוש מתאימים לבני נוער ולילדים החשים חרדה קלה מהטיפול או מהזריקות הכרוכות בו. גם מבוגרים החשים פחד סביר מרופא השיניים מעדיפים לעתים לעבור טיפולי שיניים בטשטוש.

טיפול שיניים בטשטוש או הרדמה – שלושה דברים שחשוב לדעת

לא כל מרפאת שיניים יכולה לבצע טיפולי שיניים בהרדמה או בטשטוש. כדי לבצע טיפולים אלו יש צורך ברישיון מיוחד מטעם משרד הבריאות.

בעת הטיפול חייב להיות במרפאה רופא מרדים אשר יעקב אחרי כל הסימנים החיוניים, אחרי מערכת הנשימה ומערכת הלב. נוסף על רופא צריכה להיות במרפאה גם אחות או סייעת.

על המרפאה להיות מצוידת במכשור רפואי מתאים להרדמה, במכונת החייאה, מכשיר ניטור ותרופות סותרות הרדמה. חשוב מאוד כי על הקיר, במקום בולט, יהיה מספר של תחנת מגן דוד קרובה למקרה שבו יהיה צורך לפנות את המטופל לבית חולים

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן