השתלות שיניים בתקופת הקורונה

אין ספק כי אלה מאיתנו הזקוקים לשתלים חדשים בחלל הפה נתקלים במציאות מאתגרת ביותר של השתלות שיניים בתקופת הקורונה. רבים מהססים להתחיל או להמשיך כרגע בטיפולים מחשש לחשיפה מוגברת ולהידבקות. אז מהם השיקולים שכדאי לקחת בחשבון בבואנו להחליט אם נרצה בכל זאת להתחיל בטיפולים או להמשיך בהם?

בטיחות הטיפול

על מנת לאפשר השתלות שיניים בתקופת קורונה, כלל רופאי השיניים בכל הקליניקות הצטיידו בכל הציוד המתקדם ביותר כדי לוודא שהמטופלים יישארו מוגנים במהלך ביקורם במרפאה בכלל, ובמהלך הטיפול עצמו בפרט. ציוד בטיחות זה כולל, בין השאר, חלוקי מגן מיוחדים, חליפות, מגני פנים, מסכות שעומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועוד. על מנת למנוע הצטופפות של מטופלים בחדרי ההמתנה, ובכך להוריד את סיכון ההדבקה, ישנם מרווחי זמן בין המטופלים השונים.

הזדמנות מצוינת לטפל בשיניים

אומנם השתלות שיניים בתקופת קורונה הן עיסוק מאתגר, כדאי אולי גם לחשוב על הצד השני של המטבע.

מדובר בהזדמנות חד פעמית לדאוג לכך שהחיוך שלכם ייראה הרבה יותר אסתטי לאחר שהקורונה תישאר מאחורינו. אנשים רבים עובדים מהבית, אחרים עובדים הרבה פחות מהרגיל, כך שניתן לעבור את הטיפול באופן הרבה יותר נינוח מבחינה חברתית. מצד אחד, הקורונה כפתה על כולנו ריחוק חברתי. מצד שני, אף אחד לא רוצה שייראו אצלו עבודת שיניים לא גמורה. ככה שאם חושבים על זה עד הסוף, אולי בכל זאת כדאי לנצל את הטיימינג ולעשות קאמבק אחרי הקורונה כשאתם מצוידים בחיוך משגע.

סיכון להידבק

אסור לשכוח שהשתלות שיניים בתקופת קורונה יכולות להיות גם הימור שהוא בגדר רולטה רוסית. נגיף הקורונה נמצא בדרכי הנשימה העליונות ולכן קיים סיכון של הדבקה במהלך הטיפול. זאת הסיבה לכך שההמלצה הרווחת כיום היא לבצע טיפולי שיניים דחופים בלבד. לפיכך, כל אדם מחויב לעשות חושבין ולהחליט אם הוא מעוניין לקחת סיכון מסוים ולהגיע לטיפול השתלת שיניים.

בחירה במרפאת השיניים הנכונה

אם כבר מחליטים על השתלות שיניים בתקופת הקורונה, כדאי לבחור את המרפאה או הקליניקה המתאימה ביותר לכך, על מנת למזער את סיכויי ההדבקה. קיימות מרפאות שמציעות שירותים לחולים הנמצאים בסיכון גבוה עוד לפני עידן הקורונה. מרפאות אלה ערוכות תמיד הן מבחינת הציוד והן מבחינת הלוגיסטיקה, והקורונה לא שינתה בהרבה את אופן התנהלותן. מרפאות מעין אלה אימצו לעצמן מספר כללים פשוטים על מנת שהמטופלים יוכלו ליהנות משירות איכותי, מקצועי ובטוח. הכלל הראשון המונהג במרפאות אלה הוא ריווח תורים. באופן זה, לא קיימת הצטופפות בחדר ההמתנה, ויש זמן לנקות את החדרים בין מטופל למטופל. כלל שני הוא פשוט למדי אך קריטי מבחינת החשיבות שלו. הוא מתבטא בסירוב לקבל מטופלים עם מחלה או זיהומים פעילים. כלומר, מטופלים עם שפעת, דלקות גרון, הצטננויות או הרפס לא מתקבלים לטיפול על מנת שלא ידביקו את המטופלים האחרים ואת הצוות המטפל. כלל שלישי המונהג במרפאות אלה הוא אוורור מתמיד של החדרים. זאת ניתן לעשות על ידי התקנה של חלונות גדולים והשארתם פתוחים. לבסוף, קיים סטריליזטור שבאמצעותו כלי העבודה עוברים חיטוי ועיקור בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר של משרד הבריאות הישראלי ושל מנהל המזון והתרופות האמריקאי. למעשה, השינוי היחיד שבוצע במרפאות אלה כתוצאה ממגפת הקורונה הוא החובה לעטות מסכה בעת ההמתנה לטיפול.

כמו במצבים רבים אחרים, קיימים יתרונות וחסרונות לכל מצב. כל אחד צריך לשקול היטב אם כדאי לנצל תקופה זו לביצוע טיפולי שיניים או שמא כדאי לדחות את טיפולי השיניים לזמנים טובים יותר.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן