הרדמה מקומית או הרדמה מלאה

השתלת שיניים הוא הליך כירורגי שבו מטמיעים בתוך עצם הלסת שתל דמוי בורג העשוי מטיטניום האמור להחליף את שורש השן שאבדה. על השתל שהוחדר בונים מבנה ומרכיבים כתר. השן המושתלת נראית ומתפקדת כשן טבעית לכל דבר. כמו הרבה טיפולי שיניים, גם השתלות שיניים מבוצעות בהרדמה מקומית או בהרדמה מלאה. ההחלטה על סוג ההרדמה, מלאה או מקומית, תלויה בשיקוליו המקצועיים של הרופא המטפל ובמצבו הבריאותי והגופני של המטופל.

הרדמה מלאה, הרדמה מקומית - יתרונות וחסרונות

רוב השתלות השיניים מתבצעות בהרדמה מקומית. להרדמה המקומית יש יתרונות רבים.

בהרדמה מקומית המטופל נמצא בשליטה מלאה והוא ער לכל המתרחש סביבו. גם תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בתהליך ההרדמה פחותים באופן משמעותי כאשר המטופל עובר השתלת שיניים בהרדמה מקומית.

תהליך ההתאוששות אחרי הרדמה מקומית קל ופשוט. המטופל נמצא בהכרה מלאה, הוא אינו מורדם ומיד לאחר הטיפול הוא יכול לקום מכיסא הטיפולים ולהמשיך לתפקד כרגיל. אם לאחר שהשפעת ההרדמה תתפוגג יחוש המטופל כאבים, הוא יוכל להרגיע אותם באמצעות משככי כאבים. בהרדמה מלאה, לעומת זאת, על המטופל להישאר תחת השגחה רפואית מספר שעות לאחר סיום הטיפול.

הרדמה מלאה מתאימה למטופלים אשר סובלים מחרדה דנטאלית עמוקה שבגינה הם מזניחים טיפולי שיניים רבים.

השתלת שיניים בהרדמה מלאה מתאימה גם למטופלים הסובלים ממוגבלות פיזית או נפשית אשר אינה מאפשרת להם לשבת זמן ארוך על כיסא הטיפולים ולשתף פעולה עם הרופא.

הרדמה מלאה מתאימה לכל מי שסובל מאלרגיה לחומרי ההרדמה המקומית או למי שסובל מרפלקס הקאה מוגבר.

בשנים האחרונות רופאי שיניים רבים בוחרים לבצע השתלת שיניים בהרדמה מלאה במקרים שבהם אפשר לסיים את כל ההליך של השתלת השיניים בטיפול אחד.

חשוב לדעת כי השתלת שיניים בהרדמה מלאה דורשת אישור מיוחד של משרד הבריאות, ציוד מיוחד ושני צוותים של רופאים. הצוות הראשון כולל את הרופא אשר מבצע את ההשתלה וסייעת, והצוות השני כולל רופא מרדים ואחות אשר אחראים על ההרדמה, על המעקב אחרי המטופל בעת הטיפול ועל ההתאוששות שלו.

השתלת שיניים בהרדמה מלאה – כמה מילים על התהליך

השלב הראשון של השתלת שיניים בהרדמה מלאה הוא שלב הבדיקות. לפני הניתוח יש לעבור מספר בדיקות דם ובדיקות נוספות שיידרשו על ידי הרופא המרדים. אם המטופל נוטל תרופות באופן קבוע, עליו לדווח לרופא כבר בשלב הזה.

השלב השני הוא שלב הניתוח. חשוב לוודא כי המרפאה מצוידת בכל המכשור הנדרש לביצוע הרדמה מלאה וגם ציוד החייאה מתקדם למקרה שבו יידרש ביצוע החייאה. לפני התחלת הניתוח יחובר המטופל לאינפוזיה ולמכשיר הנשמה, ובמשך כל זמן הטיפול, כאשר המטופל נמצא בהרדמה מלאה, עוקב הרופא המרדים אחרי המטופל, בודק את לחץ הדם, את הדופק את הנשימות ועוד.

לאחר שביצע הרופא את ההרדמה, מלאה או חלקית, יישאר המטופל תחת השגחה רפואית מספר שעות, עד אשר הרופא המרדים יחליט לשחרר אותו ולאפשר לו לנסוע לביתו.

אם אתם עוברים השתלת שיניים בהרדמה מלאה, רצוי להגיע אל המרפאה ביום הטיפול עם מלווה שיוכל לסעוד אתכם בזמן ההתאוששות ולקחת אתכם הביתה בתום הטיפול. מטופלים רבים חשים חלשה לאחר הטיפול ונעזרים בסיוע של חברים או בני משפחה.

בקשו מהרופא המטפל הנחיות מדויקות מה עליכם לעשות וכיצד עליכם להתנהג לאחר הטיפול. במקרים רבים ימליץ הרופא על מנוחה של מספר ימים, מנוחה שתאפשר לכם להתאושש ולחזור עם כוחות חדשים לתפקוד השגרתי.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן