הכל על פלטות לשיניים

פלטה לשיניים היא מתקן אורתודונטי המשמש ליישור השיניים והיא מותקנת על ידי אורתודנט מוסמך. לעתים משתמשים בפלטה גם על מנת לגשר על רווחים בשיניים וכפתרון לליקוי בדיבור. בנוסף, לפעמים תשמש הפלטה כטיפול בהפרעות מפרק הלסת הנובעת מבעיות נשיכת או חריקת שיניים בזמן שינה. תופעה זו יכולה לגרום לכאבים בלסת ובראש והפלטה תמנע זאת על ידי השארת רווח בפה במהלך הלילה ובכך היא תמנע חריקת שיניים.

5073152_s

סוגי הפלטות הקיימות

ישנם שני סוגים עיקריים של פלטות לשיניים, פלטה נשלפת ופלטה קבועה. הבחירה בסוג הפלטה תקבע בהתאם לסוג הטיפול הנחוץ לכל מטופל. לרוב יעדיפו המטופלים פלטה נשלפת שכן ניתן להסיר אותה ואין צורך להרכיב אותה כל הזמן.

סוגי פלטות נשלפות- קיימות פלטות נשלפות העשויות מתכת, קרמיקה, חרסינה או פלסטיק שקוף.

סוגי פלטות קבועות- קיימות פלטות קבועות העשויות מתכת, פלסטיק שקוף, פלטות המחוברות לרסן או רצועות.

יתרונות סוגי הפלטות השונות

מתקנים הניתנים להסרה יהיו נוחים יותר לניקוי שכן ניתן להסיר את הפלטה על מנת לנקות אותה. מצד שני מתקנים שכאלה נוטים ללכת לאיבוד ולכן לא תמיד מומלץ לבחור מתקן שכזה לטיפול בילדים קטנים. לעומתם מתקנים קבועים לשיניים יהיה קשה יותר לנקות שכן לא ניתן להסיר אותם באופן קבוע, אך בגלל שלא ניתן להסיר אותם לא צריך לחשוש מאובדן.

איך נחליט על שיטת הטיפול?

לפני שנחליט על סוג הטיפול חשוב שיהיה בידנו את כל המידע הנדרש על מנת שנוכל לקבל את ההחלטה הנכונה לנו. דברים שכדאי לקחת בחשבון הם סוגי הטיפול הקיימים, נוחות הפלטה, המראה שיתקבל והעלויות.

סוג הטיפול- בחירה במתקן קבוע או מתקן נשלף יכולה להשפיע על התוצאות ועל משך הטיפול וחשוב שניקח זאת בחשבון. כיום הטיפולים הקיימים הם מתקדמים מאוד וניתן לקצר משמעותית את משך הטיפול ממה שהיה נהוג בעבר.

נוחות הטיפול- מתקנים קבועים לעתים יהיו קשים להרכבה ואם לא נרכיב אותם נכון הדבר יכול להשפיע על האפקטיביות של הטיפול. כיום משתמשים בפלטות קבועות בסיבים וחוטים דנטליים שמסבים נוחות גבוהה יותר מבעבר ובמשך טיפול קצר יותר. קיימת אפשרות של השתלת שתל טיטניום המושרש בעצם של המטופל המזיז את השיניים הקדמיות של המטופל לאחור ומאפשר מרווח רב יותר לשיניים הטוחנות. בנוסף, ניתן להצמיד מגנטים שירימו את השיניים הטוחנות שזזו ויחזירו אותם למקומם הטבעי ללא צורך בהתקנת גשר מסורבל כפי שהיה נהוג בעבר.

שמירה על מראה אסתטי– כיום ניתן להתקין פלטה שקופה או פלטה המותאמת לצבע השיניים השומרת על מראה נקי ואסתטי. התקן שכזה עשוי מחומרים גמישים ודקים המוחלפים כל כמה שבועות כאשר מתרחשת תנועת השיניים ההדרגתית. תנועת השיניים תלווה כמובן במעקב של האורתודונט שיחליט על החלפת ההתקן.

עלות פלטה לשיניים- המחיר של התקנת פלטה לשיניים אינו קבוע וישתנה בהתאם לסוג הפלטה, משך הטיפול, מורכבות עבודת שיקום הפה הנדרשת ומיומנות ומקצועיות הרופא המטפל. גם בנושא זה חשוב מאוד לא לבחור בהצעה הנמוכה ביותר, שכן היא לרוב תעיד על טיפול ומטפל שאינם מקצועיים מספיק. חשוב לבחור בין שילוב של מחיר שיתאים למטופל, אך עם זאת גם קבלת טיפול שיענה על הצרכים שלכם. במרפאתינו, מבוצעים טיפולים שכאלה באופן סדיר ולכן מומלץ לפנות לשם לצורך קבלת טיפול מקצועי ואמין. טיפול אורתודונטי הנו טיפול ארוך, מורכב ויקר ואם נתפשר על הצעה זולה ולא אמינה נצטרך לחזור על הטיפול בעתיד מההתחלה.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן