חיוך מושלם

הדרך הבטוחה לחיוך מושלם!

חיוך לבן ובריא הוא נכס משמעותי ביותר, במיוחד כיום בעידן הרשתות החברתיות, הפייסבוק והאינסטגרם. ישנם מספר דרכים לשדרוג החיוך ועיצובו מחדש כאשר הדרך הקצרה והמהירה ביותר הינה טיפול למינייט. למינייט הם למעשה עלי חרסינה דקיקים מאד העשויים מחומרים מתקדמים ביותר. ציפויי החרסינה חזקים מאד ועמידים ביותר גם במצבים של עומס לעיסה בדיוק כמו השיניים הטבעיות שלנו ואף יותר, שכן השן הטבעית 'זכתה' בעת הציפוי בשכבת הגנה נוספת.

גוון השיניים שלנו הוא דינמי ונתון לשינויים במהלך החיים מסיבות שקשורות למטען הגנטי שלנו ולהתבגרות השן ומסיבות חיצוניות שקשורות לאורח החיים אותו אנו מנהלים.

השיניים שלנו מורכבות משכבה פנימית שנקראת דנטין אשר מעניקה את הצבע הבסיסי של השן ומשכבה חיצונית הנקראת אמייל אשר מעניקה את המראה הזגוגי והחיצוני של השן. החל מגיל 16 צבע השיניים הטבעי שלנו מתחיל להשתנות ולהצהיב עקב שחיקתה של זגוגית השן וחשיפתו של הדנטין. כך שבמרוצת השנים השיניים הופכות כהות יותר ויותר. הדבר השני שמשפיע על צבע השיניים הם טיפולי השיניים שאנו עוברים במשך השנים כמו סתימות, טיפולי שורש וכו' אשר משפיעים גם הם על מראה השן ומשנים לגמרי את הצבע הטבעי שלה, כך שמראה השיניים הכללי הופך לפחות אסתטי. בנוסף לכך, ישנה גם השפעה של תרופות שאנו נוטלים ושל המטען הגנטי אותו אנו נושאים. לעיתים עוד בתהליך התפתחותן של השיניים נוצרים כתמים או פגמים בזגוגית השן המשווים לשן מראה צהבהב ולא בריא. כתמים אלו עשויים להיות מולדים או להיווצר במהלך החיים. אורח החיים שלנו גם הוא משפיע על צבע השיניים והמראה הכללי שלהן, למשקאות ומאכלים שאנו נוהגים לצרוך יש ברוב המקרים השפעה ישירה על גוון השיניים בעיקר למשקאות ומאכלים בעלי צבע כהה כגון קפה, תה, יין אדום, סלק וכו'. גם עישון סיגריות פוגע מאד בצבע של השיניים ובמשך הזמן מכתים אותן בגוון חום-צהבהב.

למינייט

תחזירו את הלובן לשיניים?

קיימות מספר שיטות טיפול על מנת לשפר את מראה וגוון השיניים ולהעניק להן מראה יפה ואסתטי יותר. הטיפול המוביל ביותר כיום הוא טיפול למינייט, טיפול פשוט ומהיר המעניק תוצאות מעולות וטבעיות וחיוך מושלם.

היתרונות של טיפול למינייט

 • קובעים ובאים – לא נדרשת הכנה משמעותית לצורך הטיפול. מלבד טיפול שיננית שמומלץ לבצע באופן שגרתי אחת לחצי שנה.
 • לא מזיק – טיפול למינייט לא פוגע בשיניים הטבעיות. במהלך הטיפול רופא השיניים מסיר שכבה דקה מאד מחומר השן על מנת להכין מקום לציפויים. מדובר בהסרה מינימלית ביותר אשר לא פוגעת בשן ולא מחלישה אותה בשום צורה ואופן.
 • בטוח – לטיפול למינייט אין שום תופעות לוואי ולכן הוא נחשב לטיפול בטוח וללא כל סיכונים.
 • מהיר – טיפול למינייט הינו טיפול מהיר שאורך זמן קצר בלבד.
 • מענה למגוון בעיות – טיפול למינייט נותן מענה למגוון רחב של פגמים בשיניים הטבעיות כגון רווחים בשיניים, שברים בשיניים, כתמים, הצהבה ועוד.
 • מותאם אישית – גוון השיניים הסופי מותאם באופן אישי לכל מטופל בהתאם לצבע השיניים בפה ובהתאם לרצונו האישי של המטופל.
 • מעניק מראה טבעי – ציפוי למינייט מעניק מראה של שיניים טבעיות מאחר שהוא מחזיר אור כך שלא ניתן להבדיל בעין בין שן טבעית לשן עם ציפוי למינייט.
 • לא פוגע בחניכיים – החניכיים מגיבות בצורה מעולה לציפויים כך שהצבע והמראה שלהן נשאר בדיוק כפי שהיה לפני הטיפול, ולכן השילוב שלהם יחד יוצר מראה של שיניים מושלמות וחניכיים בריאות.
 • טיפול בעל תוצאות ארוכות ביותר – הציפויים עשויים מחומר עמיד מאד נגד כתמים ולכן הצבע שלהם אינו משתנה גם לאחר שנים רבות. בנוסף הם נטולי מתכות ולכן גם לאחר שנים רבות לא נוצר שינוי צבע או גוון אפרפר גם במקרה של נסיגת חניכיים.
 • היגיינת פה משופרת – ירידה משמעותית בהצטברות פלאק (חיידקים) על הציפויים עקב כך שמשטחם חלק ולא נתפסים בו חיידקים.
 • לא קיימת הפרעה לטיפולי שיניים עתידיים –  במידה ומתפתחת עששת או שיש צורך לטפל בשן שעברה ציפוי, ניתן לטפל בה דרך החלק הפנימי ללא צורך בהוצאת הציפוי והחלפתו.

החסרונות של ציפוי למינייט

 • אין אפשרות לבצע את הטיפול בשן אחת בודדת מאחר שהציפוי יצור שונות בולטת בין השן המטופלת לשיניים הטבעיות שבפה. על מנת לקבל תוצאה אסתטית וטבעית יש לצפות לכל הפחות 4 שיניים סמוכות.
 • אין אפשרות להסתיר שינויי צבע משמעותיים של השיניים הטבעיות מאחר שהציפוי דק מידי  על מנת שיהיה באפשרותו למסך גוון כהה ועדיין להעניק לשן מראה טבעי בעל העברת אור ושקיפות טובה.
 • התוצאות המתקבלות הינן טבעיות ויפות אבל המראה הכללי המתקבל הינו מראה של שיניים מעט בולטות יותר וארוכות יותר ואת השינוי הזה על המטופל לקחת מראש בחשבון.
 • נדרשת שמירה קפדנית יותר על ההיגיינה האוראלית על מנת למנוע התפתחות של דלקת חניכיים, עששת וריח רע מאזור הטיפול.
למינייט

מהם שלבי הטיפול?

בשלב הראשון של הטיפול מבצע רופא השיניים בדיקה קלינית מקיפה, בוחן את מצב השיניים שבפה, ועורך מספר צילומים ומדידות.

בשלב השני יבצע הטבעה, בעזרת חומר רך יוצר הרופא תבנית של שיניי המטופל אשר בסיום תישלח למעבדת שיניים.

בשלב השלישי מודבקים ציפויים זמניים על גבי השיניים

בשלב הרביעי מתקבלת מהמעבדה הדמיה ממוחשבת לצורך המחשת התוצאה הסופית למטופל וביצוע כל השינויים הנדרשים בציפויים הקבועים והסופיים.

בשלב הרביעי מכין רופא השיניים את השיניים לטיפול עצמו – הדבקתם של הציפויים. לאחר שהתקבל אור ירוק מהמטופל לגבי המראה של הציפויים הזמניים, משחיז הרופא שכבה דקיקה של כחצי מילימטר מזגוגית השן ולמעשה מכין מקום לציפוי.

בשלב החמישי מדביק רופא השיניים את הציפויים על גבי השיניים באמצעות דבק מיוחד שגורם לציפוי להיצמד לשן באופן טוטאלי ומבלי לפגוע בה כלל.

בסופו של הטיפול הציפויים הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהשיניים הן בתחושה והן במראה המתקבל.

שיניים תותבות

מה משפיע על הצלחת הטיפול?

כדי שהתוצאות יהיו מושלמות וטבעיות חשוב מאד לבחור במרפאת שיניים מתקדמת וברופא שיניים בעל הכשרה מתאימה לתהליך ובעל ניסיון רב באסתטיקה דנטלית ובביצוע ציפויי חרסינה. לא פחות מכך, חשוב שמרפאת השיניים תהיה מצוידת במכשור מתקדם אשר מאפשר טיפול מדויק ואיכותי. לצורך טיפול למינייט מוצלח ומדויק נדרש סורק דיגיטלי אשר מאפשר סריקה של הפה לצורך קבלת מידות מדויקות ביותר וכולל גם תוכנת מחשב המאפשרת הדמיה מדויקת בדרך לקבלת מראה סופי אופטימלי ושיניים מושלמות.

באילו מצבים קליניים טיפול למינייט מהווה פתרון אידיאלי?

 • הכתמה קשה בשיניים.
 • צמצום רווחים בין השיניים.
 • שיניים מוטות לצד או בהטיה סיבובית.
 • פני שטח השן מחוספסים או לקויים.
 • כאשר קיים צורך בהארכת אורך כותרת השן (שיניים שלא נראות מספיק בחיוך).
 • יישור שיניים קל.
 • שיניים אשר השחירו לאחר ביצוע טיפול שורש.
 • השלמות כותרות שיניים שבורות או החלפת השלמות ישנות שצבען השתנה.

הטיפול מתאים כמעט לכולם אך כמובן שנדרשת בדיקה קלינית ואבחון של רופא השיניים טרם הטיפול. בעיקרון הטיפול מתאים לביצוע במטופלים בגיל 18 ומעלה אשר מעוניינים לשדרג את מראה השיניים הטבעיות ואת החיוך שלהם בזמן קצר ובמינימום התערבות רפואית.

הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית וזאת על מנת למנוע תחושת כאב או רגישות במהלך הטיפול.

איך שומרים על השיניים לאחר הטיפול?

כאשר הטיפול מבוצע באופן מקצועי והדבקת הציפויים מתבצעת בצורה מדויקת ויסודית נוצר איטום מלא בין השן לציפוי כך שחיידקים ושאר מזיקים אינם יכולים לחדור פנימה ולפגוע בשן, אך עדיין השן חשופה לפלאק שקיים בפה ולכן לאחר טיפול למינייט, חשוב מאד שתמשיכו להקפיד על היגיינת שיניים הכוללת צחצוח יסודי פעמיים ביום במשך 3 דקות ושימוש בחוט דנטלי. יש לשמור על השיניים לאחר הציפוי בדיוק באותו האופן בו שמרתם על השיניים הטבעיות ואף יותר ולהימנע ככל הניתן מהרגלים מזיקים אשר עלולים לפגוע בתוצאות הטיפול כמו כסיסת ציפורניים, לעיסת קרח ופתיחת חפצים עם השיניים.

במרפאת C MED CLINIC בהובלתו של ד״ר יהונתן צ׳יפר דוגלים בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומציעים למטופלי המרפאה את כל הפיתוחים הטכנולוגיים הקיימים בתחום. המרפאה ממוקמת במגדל על, דיזינגוף סנטר ומתבצעים בה מגוון רחב של טיפולים לשיקום הפה ולאסתטיקה דנטלית תוך שימוש בשיטות ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם.

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן