הדרך לחיוך מושלם!

חיוך לבן ובריא הוא נכס משמעותי ביותר, במיוחד כיום בעידן הרשתות החברתיות, הפייסבוק והאינסטגרם. ישנם מספר דרכים להשיג חיוך מושלם ועיצובו מחדש באמצעות טיפולי אסתטיקה דנטלית

גוון השיניים שלנו הוא דינמי ונתון לשינויים במהלך החיים מסיבות שקשורות למטען הגנטי שלנו ולהתבגרות השן ומסיבות חיצוניות שקשורות לאורח החיים אותו אנו מנהלים.

השיניים שלנו מורכבות משכבה פנימית שנקראת דנטין אשר מעניקה את הצבע הבסיסי של השן ומשכבה חיצונית הנקראת אמייל אשר מעניקה את המראה הזגוגי והחיצוני של השן. החל מגיל 16 צבע השיניים הטבעי שלנו מתחיל להשתנות ולהצהיב עקב שחיקתה של זגוגית השן וחשיפתו של הדנטין. כך שבמרוצת השנים השיניים הופכות כהות יותר ויותר. 

שיקום פה מלא באמצעות כתרי זירקוניה וציפוי חסרינה

הדבר השני שמשפיע על צבע השיניים הם טיפולי השיניים שאנו עוברים במשך השנים כמו סתימות, טיפולי שורש וכו' אשר משפיעים גם הם על מראה השן ומשנים לגמרי את הצבע הטבעי שלה, כך שמראה השיניים הכללי הופך לפחות אסתטי.

בנוסף לכך, ישנה גם השפעה של תרופות שאנו נוטלים ושל המטען הגנטי אותו אנו נושאים. לעיתים עוד בתהליך התפתחותן של השיניים נוצרים כתמים או פגמים בזגוגית השן המשווים לשן מראה צהבהב ולא בריא. כתמים אלו עשויים להיות מולדים או להיווצר במהלך החיים. אורח החיים שלנו גם הוא משפיע על צבע השיניים והמראה הכללי שלהן, למשקאות ומאכלים שאנו נוהגים לצרוך יש ברוב המקרים השפעה ישירה על גוון השיניים בעיקר למשקאות ומאכלים בעלי צבע כהה כגון קפה, תה, יין אדום, סלק וכו'. גם עישון סיגריות פוגע מאד בצבע של השיניים ובמשך הזמן מכתים אותן בגוון חום-צהבהב.

דרכים להשגת חיוך מושלם

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא חומר דק ועדין שמכסה את צידן הקדמי של השיניים ומשפר באופן ניכר את הצורה ואת המראה שלהן. כדי להדביק ציפוי שיניים יש צורך להסיר כמות קטנה מזגוגית השן ולהדביק את הציפוי במקומה. הציפוי משווה לשיניים מראה טבעי ויפה, הוא מגן על השיניים ושומר על חוזקן. 

  • ציפויי חרסינה: אלו הן מעין עלי חרסינה או קונכיות דקיקות המותאמות אישית לכיסוי החלק הקדמי של השיניים, באמצעות ציפוי חרסינה ניתן לשפר את החיוך על ידי שיפור הצבע, הצורה או גודל של השיניים.
  • ציפוי קומפוזיט: אפשרות זולה יותר בהשוואה לחרסינה, ציפויים אלה יכולים גם לתקן מגוון פגמים דנטליים, אם כי הם עשויים לא להחזיק מעמד לאורך זמן.
ציפוי למינייט

עיצוב חיוך דיגיטלי

טיפול עיצוב חיוך דיגיטלי מאפשר לבצע הדמייה ממוחשבת איך החיוך יכול להיראות לאחר הטיפול, באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת. לאחר העיצוב תבנה תוכנית עיצוב מותאמת אישית בהתחשב באסתטיקת הפנים שלך והעדפותיך האישיות.

לפני טיפול עיצוב חיוך והשלמת שיניים שבורות
לפני טיפול עיצוב חיוך והשלמת שיניים שבורות
אחרי טיפול עיצוב החיוך והשלמת שיניים שבורות
אחרי טיפול עיצוב החיוך והשלמת שיניים שבורות

עיצוב חניכיים

הרמת חניכיים הליך זה כולל עיצוב מחדש של קו החניכיים כדי לחשוף יותר מהשיניים שלך, יצירת חיוך מאוזן והרמוני יותר או טיפול גאמי סמייל,  טיפול שנועד לטפל בחיוך חושף חניכיים

טיפול בגאמי סמייל - לפני ואחרי

עיצוב חניכיים

הרמת חניכיים הליך זה כולל עיצוב מחדש של קו החניכיים כדי לחשוף יותר מהשיניים שלך, יצירת חיוך מאוזן והרמוני יותר או טיפול גאמי סמייל,  טיפול שנועד לטפל בחיוך חושף חניכיים

כתרים וגשרים לשיניים

כתר שן היא השיטה הטובה ביותר לכסות שיניים דהויות או לא יפות. כתרים מחזקים את השיניים ומשפרים את המראה שלהן וגם את מראה הפה באופן כללי. בדרך כלל רופא השיניים שלכם ימליץ על טיפול בכתרים לאחר טיפול שורש, וזאת כדי להגן על השיניים מפני שבירה וכן כדי לשחזר את השיניים אם הן נשברו.

– כתרים, שן מלאכותית המונחת מעל שיניים פגומות או מוחלשות כדי להחזיר את המראה והחוזק שלהן.
– גשרים, אלה משמשים להחלפת שן חסרה אחת או יותר, מגשרים על הפער ושיקום החיוך שלך.

הלבנת שיניים

אם אתם חולמים על חיוך בוהק, לבן ובהיר, רופא השיניים שלכם ימליץ לכם על מגוון שיטות להלבנת שיניים. אפשר לטפל בהלבנת שיניים בבית או במרפאת השיניים. הדבר תלוי בחומר הטיפולי, במידת ההשגחה שנחוצה וביכולת שלכם לבצע את הטיפול לבד. אם בכוונתכם לבצע את טיפול ההלבנה לבד, דברו קודם עם רופא השיניים שלכם. הוא ינחה אתכם וימליץ על הטיפול האפקטיבי ביותר לכם למשל:
– הלבנת לייזר: זוהי שיטה מהירה ויעילה להלבנת שיניים הנערכת במרפאת השיניים.
– הלבנת זום: הליך הלבנה פופולרי המשתמש בסוג מיוחד של אור כדי להאיץ את תהליך ההלבנה.

צילום לשיניים של אמיר לפני הלבנת שיניים ואחרי
לפני ואחרי

השתלת שיניים

השתלת שיניים היא דרך נכונה יעילה למלא את מקומן של שיניים חסרות. השיניים החדשות מושתלות בתהליך כירורגי בלסת העליונה או התחתונה. לעיתים התהליך כולל השתלת עצם לחיזוק השתל ולייצובו ולעיתים יש די עצם טבעית כדי לתמוך בשתל. השתלים עשויים לרוב מטיטניום. הם משתלבים בפה בטבעיות ונותנים פתרון טיפולי ואסתטי לטווח ארוך. והחשוב מכל – השתלים ישקמו לתמיד את החיוך שלכם.
– שתלי שן אחת, החלפת שן חסרה בשתל שנראה ומרגיש כמו שן טבעית.
– All-On-4/6: הליך שבו קשת שיניים מלאה נתמכת על גבי ארבעה או שישה שתלים, המספקת מערכת שיניים יציבה וטבעי למראה.

שיקום פה מלא

שיקום התפקוד והמראה של השיניים עם תוכנית טיפול מקיפה שעשויה לכלול שילוב של הליכים קוסמטיים ומשקמים.
וכן שחזור שיניים אשר מתבקש לפעמים ואז יש צורך בבנייה מחדש של כל שן בפה כדי להשיג חיוך מחודש לחלוטין.

לפני טיפול השתלת שיניים ממוחשבת, מטופל ללא שיניים
אחרי השתלת שיניים ממוחשבת

יישור שיניים

לא רק ילדים אלא גם מבוגרים יכולים לעבור טיפולי יישור שיניים ולקבל תוצאות מדהימות בתקופה קצרה יחסית. הודות להתקדמות תחום האורתודונטיה והודות לחידושים בטיפולים האורתודונטיים אפשר ליישר את השיניים בקלות, ביעילות ובמהירות באמצעות סמכים ממתכת או מחרסינה או באמצעות פלטות שקופות שהן כמעט בלתי נראות. האורתודונט ימליץ לכל מטופל על הטיפול שמתאים לו ויתחשב ככל האפשר ברצונותיו ובהעדפותיו.
-כיום קיימת שיטת Invisalignשהיא אלטרנטיבה מודרנית לפלטה, היא כוללת שימוש בסדרה של קשתיות שקופות ונשלפות ליישור שיניים בהדרגה.
-גשר אחורי, גשר קבוע מאחורי השיניים, מה שהופך אותן לבלתי נראות כשאתה מחייך.

שמירה על שיניים בריאות היא תהליך מתמשך

זה אולי נראה מובן מאליו אבל צחצוח יעיל ושיטתי מדי יום וניקוי בחוט דנטלי או בקיסמים דנטליים הם הדרך הטובה והחשובה ביותר לשמור על בריאות הפה. אז צחצחו היטב את השיניים פעמיים ביום ודאגו לנקות אותם בקביעות. בדרך זו לא רק תמנעו עששת ומחלות פה וחניכיים אלא גם תשפרו את מראה השיניים ואת בריאותכם. עם שיניים בריאות החיוך שלכם מעולם לא נראה יותר טוב.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

Picture of ד"ר יהונתן צ'יפר
ד"ר יהונתן צ'יפר

ד”ר יהונתן צ’יפר – הינו דוקטור לרפואת שיניים D.M.D, בעל רישיון מטעם משרד הבריאות בישראל. מוביל בעל ניסיון ידע ומיומנות בתחומי שיקום הפה, אסתטיקה דנטלית והשתלות שיניים. ד"ר יהונתן משלב במרפאתו טיפולי שיניים מתקדמים באמצעות מיקרוסקופ בכך מתאפשרת גישה זעירה שאינה פולשנית. המרפאה מציעה סביבה טיפולית נעימה ומרגיעה, וצוות מרפאה מיומן אשר שם דגש על חוויית השירות של המטופל בכל שלבי הטיפול.

מידע נוסף

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן