האגדה על פיית השיניים ומיתוסים שיש לנפץ

חוץ מהאגדה החביבה על פיית השיניים השמה תחת הכרית מתנות לילדים שנפלו להם שיני חלב, צצים ועולים מדי יום מיתוסים חדשים שאותם כדאי לנפץ. חלק מהמיתוסים מוזנים מאגדות אורבאניות וחלקם מרמזים של חברות שיווקיות המעוניינות לקדם את המוצרים שלהם. אם גם אתם מבולבלים, לא יודעים מה נכון או לא, מאמר זה מיועד לכם.

 • לא מומלץ לצחצח שיניים מספר פעמים ביום, זה עלול לפגוע בזגוגית השן

נכון ולא נכון! בדרך כלל מספיק לצחצח שיניים פעמיים ביום. אם אתם רוצים לצחצח בתדירות גבוהה יותר, יש להשתמש במברשת שיניים רכה כדי למנוע שחיקה של האמייל המצפה את השן.

 • שניים בריאות מגיעות בתורשה

לא מדויק. המרכיב הגנטי בבריאות השיניים קטן מאוד. מעקב רפואי סדיר ושמירה קפדנית על היגיינת הפה ימנעו מחלות ובעיות בשיניים ללא קשר לגנים שירשתם.

 • צריכת שוקולד ומתוקים מעודדת עששת

לא מדויק. לא צריכת השוקולד מעודדת את הופעת מחלת העששת, אלא מניעת ניקוי הפה. הימנעות מצחצוח שיניים או שטיפה במי פה מאפשרת לחיידקים להימצא זמן רב בחלל הפה ולהזיק לשיניים. אם תצחצחו את השיניים לאחר אכילת שוקולד או ממתקים אחרים, תפחיתו באופן משמעותי את הסיכון.

 • משחת שיניים יקרה מועילה יותר ממשחת שיניים זולה

לא נכון. לא מחיר המשחה קובע את היעילות, אלא המרכיבים של המשחה והתאמתם לצורכי המשתמש. לפני שאתם קונים משחת שיניים כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל על אודות סוג המשחה הרצוי. בשוק קיימים סוגים שונים של משחות ייחודיות לרגישות בשיניים ועוד.

 • לעיסת מסטיק ללא סוכר יכולה להחליף צחצוח שיניים

לא נכון. חשוב להקפיד על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום ולאחר ארוחה. אם אתם לא יכולים לצחצח שיניים לאחר הארוחה, כדאי ללעוס מסטיק ללא סוכר. גומי לעיסה אינו מנקה את הפה, אלא מפעיל את בלוטות הרוק, מוריד את רמת החומצה ומרענן את הפה.

 • לילדים לא מומלץ להשתמש בחוט דנטאלי

 לא נכון, בעיקר כאשר כל השיניים הקבועות כבר בקעו. מחלות חניכיים ודלקות עלולות להתפתח גם בגיל צעיר, לכן אם לילד יש מיומנות, כדאי ללמד אותו כבר בגיל צעיר להשתמש בחוט דנטאלי לאחר כל ארוחה.

 • שן שיש בה סתימה לא תפתח עששת נוספת

לא נכון. אין הבטחה כי מחלת העששת לא יכולה לפגוע בשיניים שעברו טיפול רפואי.

 • מומלץ לעקור שן שנפגעה מעששת

לא נכון. רופא שיניים טוב יילחם על כל שן. גם בשן פגועה אפשר לטפל. לשיניים הטבעיות יש יתרונות שאין לשתלים כמו מנגנונים לבלימת כוחות ועומסי לעיסה, מנגנוני תחושה ועוד. בכל מקרה שבו רופא השיניים המליץ לעקור שן, כדאי לקבל חוות דעת נוספת.

 • שימוש בקסמי שיניים עלול להרחיב את הרווחים בין השיניים

לא נכון. השימוש בקסמי שיניים אינו יכול לנייד את השיניים, יחד עם זאת בעת השימוש בקסמים חייבים להיזהר, ניקוי אלים מדי עלול לפגוע ברקמת הפה ובחניכיים.

 • סודה לשתייה מלבינה את השיניים ואינה מזיקה

 לא נכון. השימוש בסודה לשתייה עלול ליצור שחיקה גבוהה של אמייל השן וליצור נזק בלתי הפיך.

 • לא משנה איזה רופא שיניים בוחרים, כולם אותו דבר

לא נכון. ברפואת השיניים קיימות התמחויות שונות כמו שיקום פה, השתלות שיניים, בעיות חניכיים, רפואת שיניים לילדים ועוד. חשוב לבחור מומחה בתחום שבו אתם זקוקים לטיפול. נוסף על כך חשוב לבחור רופא שיניים מומלץ ובעל ניסיון.

למידע נוסף מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

שן סדוקה לפני אחרי
סדק בשן

מהו סדק שן ומהן הסיבות לכך? השיניים חזקות להפליא, האמייל המרכיב את הציפוי החיצוני של השיניים הוא החומר החזק ביותר בגוף האדם אפילו יותר מהעצמות,

להמשך קריאה >
שחזור שן באמצעות סתימה לבנה
סתימה לבנה

סתימה לבנה סתימה לבנה בשן היא טיפול שיניים המשמש למילוי חורים או סדקים בשן. הסתימה מכילה חומרים שמתאימים לצבע השן הטבעי, ולכן היא פחות בולטת

להמשך קריאה >
התקשרו אלינו דילוג לתוכן