למינייט

בדרך לאושר: כל הדרכים לשיקום הפה ולחלום החיוך המושלם

מצב של שיניים חסרות פוגע בתפקודו התקין של הפה, במראה הכללי ובביטחון העצמי שלנו. כפועל יוצא מכך, למצב הפה שלנו יש השפעה מכרעת גם על המצב הפיזי שלנו וגם על המצב הנפשי, המסקנה המתבקשת – בכוחו של פה מושלם להקנות לנו איכות חיים אשר תעלה את שמחת החיים שלנו ותהפוך אותנו לבריאים ומאושרים יותר

לשיניים חסרות בפה ישנה השפעה עצומה על כל ההתנהלות שלנו, שן חסרה משפיעה על השיניים האחרות בפה ועלולה לגרום לתזוזת שיניים בלתי רצויה. חסרונה פוגם גם במראה האסתטי שלנו כאשר בכל פעם שאנחנו מדברים או מחייכים מתגלה לעין חלל ריק שגם מפריע לדיבור ולהגייה נכונה ומדויקת. כאשר מדובר בחסר של יותר משן אחת, עלולים להיגרם עיוות במראה הפנים ופעולה לא מאוזנת של השיניים בזמן סגירה והידוק. כאשר השן החסרה היא שן טוחנת, זה פוגע באיכות הלעיסה, העומס על שאר השיניים עולה והן עלולות להיחלש מוקדם מהצפוי ואף להתנדנד וליפול. תזוזה במיקום השיניים גורמת באופן ישיר לקושי בתחזוקת השיניים ומורידה את יעילות הניקיון מאחר שישנם מקומות אליהם לא ניתן להגיע על מנת לנקות בצורה יעילה ויסודית. בנוסף לכך, נוצרים מקומות מסתור לחיידקים, כך שפעילותם עולה והסיכוי לעששת ולמחלות חניכיים מתגבר משמעותית. באופן כללי, ככל שיש פחות שיניים בפה, הלחץ והעומס על כל אחת מהשיניים עולה, כך שעלולים להיווצר כאבים ואי נוחות עד למצב של סגר לא תקין ופגיעה במפרקי הלסת.

חיוך בריא

תחום שיקום הפה כולל מגוון של טיפולים:

האפשרויות הקיימות להשלמת שיניים חסרות

ישנן מספר אפשרויות להשלמת שיניים חסרות, שחזורים קבועים ( גשרים וכתרים), שחזורים נשלפים (שיניים תותבות) ושתלים דנטליים. כאשר האפשרות האידיאלית והקרובה ביותר לשן טבעית היא שתל דנטלי.

שתלים דנטליים

שתל דנטלי מהווה תחליף מלאכותי לשורש שן שאבדה במטרה לשמש בסיס למבנה וכתר אשר מורכבים עליו. השתל מתאים לחוסר של שן אחת ועד לחוסר של מספר רב של שיניים בפה.


שתל דנטלי הוא למעשה בורג עשוי טיטניום אשר מותקן לעצם הלסת והופך לחלק אינטגרלי מהפה. במקרים של חוסר עצם בלסת אשר לא מאפשר התקנת שתל, מבוצע טיפול מקדים של השתלת עצם לעיתים כרוך גם בהרמת סינוס. היתרון המשמעותי של השתלים הדנטליים הוא שהם שומרים על בריאותן ושלמותן של השיניים הסמוכות שאינן מעורבות כלל במהלך הטיפול ובכך שהטיפול עוזר לשמור על רמת העצם הקיימת ומונע את ספיגתה. בכדי להיות מתאימים לטיפול התקנת שתלים דנטליים, נדרשות חניכיים בריאות ועצם לסת באיכות ובכמות מספקת. הליך התקנת שתל דנטלי כולל התקנת שתל לעצם הלסת.

לאחר הטיפול ישנה תקופת המתנה בה מתפתחים תאי עצם סביב השתל ולמעשה מחזקים ומייצבים אותו במקומו, זהו למעשה תהליך קליטת השתל. כעבור מספר חודשים, עם סיום שלב ההיקלטות, מרכיבים על גבי השתל את המבנה אשר מוברג לשתל ומשמש תמיכה לכתר, לתותבת או לגשר שיורכבו עליו בהמשך השיקום. תהליך התקנת שתל דנטלי נמשך כ 3-6 חודשים עד אשר מושג איחוי מלא ומוצלח של השתל עם עצם הלסת. יש לציין כי היגיינה לקויה ומחלות כרוניות לא מאוזנות עלולות לפגוע בתהליך ההשתלה ולהוריד את סיכויי ההצלחה של הטיפול כולו.

כתר

במידה ששורש השן קיים, אך כותרת השן נפגעה (כתוצאה מאובדן של חומר נרחב, שבר השן או לאחר טיפול שורש), משקמים את השן על ידי כתר – שחזור חרסינה קבוע.

גשר

זהו שחזור קבוע למצבים של חוסר של שן אחת או מספר שיניים. הגשר נתמך על גבי השיניים הסמוכות לאזור המטופל, ובכך משלימים את השיניים החסרות.

תותבת חלקית נשלפת

זהו תחליף מלאכותי לחוסר חלקי של שיניים בלסת, כאשר הוא נאחז ומתבסס על השיניים הקיימות בפה. התותבת נשלפת מהפה לצורכי היגיינה ותחזוקה ומוחזרת למקומה לאחר מכן.

תותבת שלמה נשלפת

זהו תחליף מלאכותי למצב של לסת שלמה חסרת שיניים. התותבת אמנם מספקת תחליף לכל השיניים בלסת, אך עלולה לגרום לבעיות רבות כגון: תחושת אי נוחות, ספיגת עצם מואצת, קושי בדיבור תקין ובלעיסה וכו'.

שיקום הפה ביום אחד

שיטת שיקום מודרנית וחדשנית המאפשרת לבצע הליך מלא של שיקום הפה ביום אחד בלבד.

השיטה נקראת ALL-ON-6 והיא מתאימה ללסת שלמה מחוסרת שיניים או ללסת עם שיניים לא תקינות שיש צורך לעקור אותן.

הטיפול כולל התקנת 6 שתלים ייחודיים בזווית מיוחדת ועליהם הרכבת גשר שיניים מושלם אשר הופך לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהפה. לשיטה יתרונות רבים ומשמעותיים אשר הפכו אותה לשיטת השיקום המועדפת במדינות רבות בעולם ביניהן ישראל.

יתרונות השיטה רבים ומשמעותיים:

  • חיסכון משמעותי בזמן – מרבית הטיפול נעשה ביום אחד בלבד. עקירות, השתלות והתאמת גשר שיניים מושלם. בבוקר מגיעים למרפאת השיניים וכעבור מספר שעות בלבד יוצאים עם פה בריא ומתפקד.
  • מתאימה כמעט לכולם – השיטה מתאימה גם למטופלים מבוגרים וגם למטופלים אשר סובלים ממחלות כרוניות.
  • מייתרת טיפולים מורכבים – אין צורך בהשתלת עצם ובהרמת סינוס ובכך נחסכים מהמטופל טיפולים קשים.
  • סיכויי הצלחה גבוהים – לשיטה אחוזי הצלחה גבוהים ביותר העומדים על כ 98 אחוז הנתמכים במחקרים רבים.
  • אסתטיקה ברמה גבוהה – תוצאות הטיפול מעניקות שיניים סימטריות, לבנות ומושלמות שנראות בדיוק כמו החיוך הטבעי שחלמתם עליו.
  • פתרון לסובלים מחרדה דנטלית – הטיפול יכול להתבצע בטשטוש או בהרדמה מלאה ובכך הוא מקנה פתרון ממשי למטופלים בעלי חרדה מטיפולי שיניים.
  • פחות כאבים ואי נוחות – לרוב, הטיפול אינו פולשני ולכן הסיכוי לכאב, לדלקות ולזיהומים פוחת משמעותית.
  • התאמה אישית – רופא השיניים מתאים את קשת השיניים באופן מושלם למבנה הפה והפנים של המטופל תוך התחשבות בצרכיו ובהעדפותיו, החל מבחירת גודל השיניים ועד לבחירת הגוון המדויק שלהן.

לביצוע טיפול מוצלח בשיטת ALL-ON-6 נדרשת מיומנות טכנית גבוהה של רופא השיניים. אחוזי ההצלחה הגבוהים תקפים רק במידה שהשיטה מתבצעת על פי הפרוטוקול המדוקדק של השיטה ובאמצעות שתלים וחלקי שיקום מקוריים. היא מתאימה במיוחד למטופלים אשר רוצים לשפר את איכות חייהם תוך קבלת פתרון מידי ואידיאלי לכל בעיות השיניים שלהם. השיטה מאד פופולרית בכל העולם ומובילה גם בישראל. יחד עם זאת, חשוב לבצע בדיקה מקיפה ודקדקנית באשר למרפאת השיניים ולרופא השיניים המטפל – האם הוא בעל ניסיון ומיומן בביצוע השיטה, האם עבר הכשרה מתאימה והאם הטיפול כולל חומרי שיקום מקוריים. כך תבטיחו לעצכם הנאה ארוכת שנים מתוצאות הטיפול ומיתרונותיו הרבים.

במרפאת השיניים  של ד״ר יהונתן צ׳יפר מבצעים את מגוון הטכניקות המובילות להשתלות שיניים ובראשן שיטת ALL-ON-6 תוך שימוש בהדמיות ממוחשבות ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם. המרפאה מאובזרת במכשיר CT מתקדם להדמיה תלת מימדית אשר מאפשרת לרופא לראות את מבנה הלסת של המטופל באופן מדויק ולבצע השתלה מדויקת כשהמטרה העיקרית היא להעניק למטופלים טיפול יעיל ואיכותי ביום אחד בלבד ובמינימום חוסר נוחות.

למידע נוסף השאירו פרטים

שיתוף

אולי יעניין אותך גם

Call Now Buttonהתקשרו אלינו דילוג לתוכן